Новини

Архіпастирський візит до Хресто-Воздвиженської парафії села Шельвів, Локачинського благочиння,
21 Вер
Архіпастирський візит до Хресто-Воздвиженської парафії села Шельвів, Локачинського благочиння,

21 вересня 2018 року, у день свята Різдва Пресвятої Богородиці, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Хресто-Воздвиженську парафію села Шельвів, Локачинського благочиння, де очолив святкову Божественну Літургію з нагоди відпускного свята Отроцької чудотворної ікони Божої Матері, 90-річчя храму та 20-річчя священичої хіротонії настоятеля прот. Григорія Федоріва.
На церковному подвір’ї владику зустріла чисельна паства та діти недільної школи, які привітали архіпастиря віршованими вітаннями і піднесли хліб-сіль.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний прот. Василь Кравець, настоятель храму прот. Григорій Федорів та запрошенне духовенство.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні, за об’єднання Української Православної Церкви, а під час ектеній промовлялись особливі додаткові прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
По завершенні Літургії біля храму архієрей очолив акафіст до чудотворного образу Отроцької Божої матері, а по його завершенні архіпастир звернувся до вірян з проповіддю, в якій розкрив богословський зміст свята та розповів про важливість народження Пресвятої Богородиці у житті християн. По завершенні проповіді владика Матфей привітав настоятеля, парафіян зі святковими подіями і нагородив достойників Благословенними Грамотами.
В свою чергу, от. Григорій подякував владиці та священнослужителям за спільну святкову молитву.
Богослужіння завершилось традиційним хресним ходом навколо храму і уставним многоліттям.

Ікона Пресвятої Богородиці із Хресто-Воздвиженського храму села Шельвів Локачинського благочиння зцілює людей і творить чудеса. Перед тим як потрапити до наших країв разом із переселенцями з Холмщини у 40-х роках минулого століття, ікона перебувала у костелі польського села Ченстохова. Там виникла пожежа, і все, що було в будівлі, згоріло. Образ Пресвятої Богородиці ж залишився цілим та неушкодженим.


Читати повністю
Архієрейське богослужіння у неділю 16-ту після П'ятидесятниці
16 Вер
Архієрейське богослужіння у неділю 16-ту після П'ятидесятниці

16 вересня 2018 року, у Неділю 16-ту після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Напередодні, в суботу ввечері, архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: ключар собору прот. Микола Удуд, диякон Тарас Процюк та інші.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні, за об’єднання Української Православної Церкви та особливі прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після заамвонної молитви, єпископ Матфей виголосив проповідь на тему євангельського читання, в якій розкрив богословський зміст притчи про таланти.
По завершенні проповіді архієрей привітав вірян з недільним днем і наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
15 Вер
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

Черговий випуск передачі «ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ» від 15. 09. 2018 року.
На запитання глядачів: чи націоналізм сумісний з християнством, чи потрібно молитись за людей, які далекі від Бога і Церкви та про християнські святині - відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/Q8jDTcXoITk

Читати повністю
Заява Прес-центру Київської Патріархії з приводу рішення Синоду РПЦ про розрив молитовного спілкування
14 Вер
Заява Прес-центру Київської Патріархії з приводу рішення Синоду РПЦ про розрив молитовного спілкування

14 вересня 2018 р. на своєму позачерговому засіданні Синод Російської Православної Церкви ухвалив рішення припинити молитовне поминання Святійшого Патріарха Варфоломія за богослужінням, припинити співслужіння з ієрархами Константинопольського Патріархату та припинити участь у роботі всіх органів, у яких головами чи співголовами є ієрархи Константинопольського Патріархату. Причиною такого рішення оголошено призначення Вселенським Патріархатом двох Екзархів у Київ в рамках підготовки до надання автокефалії Православній Церкві в Україні.

З благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета Прес-центр Київської Патріархії повідомляє наступне:

1. Київський Патріархат оцінює рішення Синоду РПЦ як безпідставне, не виправдане ані з богословської, ані з історичної, ані з канонічної точки зору.

Припинення молитовного поминання одним Предстоятелем Церкви іншого Предстоятеля Церкви та розрив євхаристійного спілкування між ієрархами може бути виправданий серйозними порушеннями богословського характеру (проповідь та поширення єресі чи іншого лжевчення). Питання церковно-адміністративного характеру (призначення представників Вселенського Патріарха), навіть при наявності заперечень від іншої Церкви, повинно вирішуватися на церковно-адміністративному рівні, а не через розрив єднання у Таїнстві Святої Євхаристії.

Вчинивши так, Московський Патріархат фактично прирівняв зовнішню, мирську сторону життя Церкви, до сутнісної, таємничої сторони, прирівняв питання керівних прав та влади ієрархів - до єдності у Христі. Цим самим було ще раз доведено те, про що наша Церква свідчить багато років: у нинішнього керівництва Московського Патріархату «закрадається, під виглядом священнодійства, пихатість світської влади» (8 правило ІІІ Вселенського собору).

2. Хоча у Московському Патріархаті вважають Україну «своєю канонічною територією», насправді це не так. Вселенський Патріарх ніколи нікому не передавав своїх канонічних прав щодо Київської Митрополії. Привласнення у XVII ст. Російською Православною Церквою влади над Церквою в Україні відбулося не за приписом канонічних правил та є не дійсним, на що вказує згадане вище правило: «...Аби ніхто із богоулюблених єпископів не поширював своєї влади на іншу єпархію, котра раніше ВІД САМОГО ПОЧАТКУ не була під рукою його або його попередників, але якщо хто посягнув і насильно підпорядкував собі якусь єпархію, нехай її поверне, аби не порушувалися правила святих отців: нехай не закрадається, під виглядом священнодійства, пихатість світської влади. І щоб поступово, непомітно, не втратили тієї свободи, котру дарував нам кров’ю Своєю Господь наш Ісус Христос, Визволитель усіх людей.»

Відомо і очевидно, що від часу Оскольдового (середина IX ст.) та Володимирового (кін. Х ст.) хрещення, Русь-Україна мала канонічний та ієрархічний зв’язок зі Вселенським Константинопольським Патріаршим престолом, як зі своєю Церквою-Матір’ю. Відомо і очевидно також, що перший канонічно визнаний Вселенським Православ’ям Предстоятель Московського Патріархату був поставлений Константинопольським Патріархом Єремією ІІ наприкінці XVI ст., тобто на понад шість століть пізніше від часу утворення Київської Митрополії. З цього простого факту ясно, що Київська Митрополія ніколи не була і не могла бути ВІД САМОГО ПОЧАТКУ «під рукою» Московських Патріархів.

Таким чином посилання очільників РПЦ на те, що призначення Екзархів Вселенського Патріархату «порушує канонічну територію» Московського Патріархату є безпідставним. Навпаки, це Московський Патріархат протягом понад 300 років грубо порушує канонічні норми, зокрема 8 правило ІІІ Вселенського собору. А тому саме його дії, а не дії Константинопольського Патріархату, підлягають канонічному осудженню.

3. Дотепер одним з головних мотивів для єпископату, духовенства, чернецтва та мирян РПЦ в Україні («УПЦ») зберігати свою підлеглість Московському Патріархату було переконання, що через цю підлеглість вони зберігають єднання з Повнотою Православ’я, з Помісними Православними Церквами. Ми не раз обґрунтовано заперечували такий погляд, однак особливо тепер всі згадані архієреї, духовенство, ченці та черниці і миряни мають усвідомити: залишаючись далі під владою Московського патріарха вони разом з ним розривають молитовне і євхаристійне єднання зі Вселенським Патріархом, а відтак не зберігають єдність Православ’я, а разом з РПЦ рухаються до повної схизми.

* * *
Висловлюючи підтримку дотеперішнім рішенням і діям Вселенського Патріарха і Константинопольської Матері-Церкви у справі надання автокефалії Православній Церкві в Україні, в тому числі призначенню для цього Екзархів Вселенського Патріарха у Київ, Київський Патріархат засуджує рішення Синоду РПЦ від 14 вересня 2018 р. Наша Церква молитовно бажає Його Святості Вселенському Патріарху Варфоломію та ієрархам Константинопольського Патріархату Божої допомоги у праці з відновлення канонічного порядку в Православ’ї, поставленого під загрозу заявами і вчинками керівництва РПЦ.

Прес-центр Київської Патріархії
14 вересня 2018 р.


Читати повністю
Єпископ Матфей нагородив підприємця Слюза Василя Васильовича Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого
14 Вер
Єпископ Матфей нагородив підприємця Слюза Василя Васильовича Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого

14 вересня 2018 року, єпископ Матфей, у смт. Локачі привітав місцевого підприємця Слюза Василя Васильовича з ювілеєм.
  За заслуги з відродження духовності в Україні, утвердження Помісної Української Церкви архієрей, від імені Святійшого Патріарха Філарета, нагородив ювіляра Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого 3-го ступеня та побажав невтомної праці задля процвітання нашої держави, Божого Благословення, многих і благих літ.

Читати повністю
Єпископ Матфей взяв участь у Всеукраїнській прощі в присілкі Заглина Жовківського р-ну, до Джерела, де з‘явилася Божа Матір.
13 Вер
Єпископ Матфей взяв участь у Всеукраїнській прощі в присілкі Заглина Жовківського р-ну, до Джерела, де з‘явилася Божа Матір.

13 вересня 2018 року, в день свята Покладення чесного пояса Пресвятої Богородицi, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, на запрошення очільника Львівсько-Сокальської єпархії Високопреосвященного митрополита Димитрія, взяв участь у Всеукраїнській прощі, в присілкі Заглина, Жовківського р-ну, до Джерела, де з‘явилася Божа Матір.
У цей день уже традиційно була звершенна Божестванна Літургія яку очолив митрополит Димитрій.
Його Високопреосвященству співслужили: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Тернопільський, Кременецький і Бучацький Нестор, архієпископ Дрогобицький і Самбірський Яків, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, Коломийський і Косівський Юліан, Житомирський і Овруцький Паїсій.
За богослужінням також молись понад дві сотні священиків Львівської та сусідніх єпархій, що прибули на святкування разом зі своїми парафіянами.
По завершенні Літургії, архієреї та духовенство спустилися до цілющого джерела, проспівали молитву до Божої Матері "Царице моя Преблагая..." та скуштували джерельної води.

Читати повністю
Єпископ Матфей мав зустріч з міським головою міста Львова
12 Вер
Єпископ Матфей мав зустріч з міським головою міста Львова

12 вересня 2018 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, прибув у Львівську єпархію.На запрошення митрополита Львівського і Сокальського Димитрія, наш архієрей візьме участь у богослужінні в День покладення Пояса Божої Матері
у присілках Заглина, Жовківського р-ну, біля Джерела, де з‘явилася Божа Матір.
  Напередодні свята владика Матфей разом з очильником Львівської єпархії митрополитом Димитрієм, архиєпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном, архиєпископои Тернопільським і Кременецьким Нестором, єпископом Житомирським і Овруцьким Паїсієм, намісник Свято-Воскресенського монастиря на Гурбах, Рівненська єпархія, мали зустріч з головою міста Львова Андрієм Садовим та керівником фракції «Самопомочі» у Верховній Раді України Олегом Березюком.

Читати повністю
Нагородження посла України в республіці Польща Дещиці Андрія Богдановича
12 Вер
Нагородження посла України в республіці Польща Дещиці Андрія Богдановича

10 вересня 2018 року, делегація архієреїв від Української Православної Церкви Київського Патріархату: архієпископ Рівененський і Острозький Іларіон (в.о. екзарха Європи), єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан,
у місті Варшава ( республіка Польща) виконали почесну місію.Від імені Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, нагородили посла України - Дещицю Андрія Богдановича Орденом Святого Рівноапостольного князя Володимира Великого 3-го ступеня.
Під час нагородження був присутній секретар посольства Ярмолюк Микола Олександрович.
Андрій Дещиця переказав подяку Патріарху Філарету за високу нагороду, яка буде надихати його на подальшу працю задля України.

Читати повністю
Єпископ Матфей з делегацією архієреїв від УПЦ КП відвідав республіку Польща
12 Вер
Єпископ Матфей з делегацією архієреїв від УПЦ КП відвідав республіку Польща

10 вересня 2018 року, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, делегація від Української Православної Церкви Київського Патріархату відвідала республіку Польща.
До складу делегації ввійшли архієпископ Рівененський і Острозький Іларіон (в.о. екзарха Європи), єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан.
На запрошення Посла України в республіці Польща Дещиці Андрія Богдановича, в місті Варшава , архієреї взяли участь в урочистому прийнятті з нагоди 27-ї річниці Незалежності України та 100-річчя державності України.
Під час урочистості архієпископ Іларіон від імені Святійшого патріарха Філарета привітав присутніх з Днем Незалежності України.
Посол Андрій Дещиця передав подяку Його Святості за вітання, а також подякував єпископам за участь у святкуванні.

Читати повністю
Капелан прот. Ігор Бігун відправився на Схід
08 Вер
Капелан прот. Ігор Бігун відправився на Схід

8 вересня 2018 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей благословив у дорогу на Схід штатного капелана 14-ї механізованої бригади, замісника секретаря єпархіального управління прот. Ігоря Бігуна.
  Там от. Ігор буде займатись духовною опікою наших воїнів ,які охороняють кордони України.
  Владика Матфей благословив і побажав душпастирю сили, мужності та терпіння у його нелегкому служінні на благо Святої церкви і України.
  Також Його Преосвященство освятив автомобіль, яким наш капелан разом з іншими військовими вирушили у дорогу.

Читати повністю
Владика Матфей молитовно відзначив День народження
06 Вер
Владика Матфей молитовно відзначив День народження

6 вересня 2018 року, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський, молитовно відзначив свій День народження.
Цього дня владика звершив урочисту Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: секретар єпархіального управління та районний благочинний прот.Юрій Зінчук, благочинні, соборне духовенство, керівники відділів єпархії, а також молилась настоятелька монастиря ігуменя Анна.
Під час богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні, за об’єднання Української Православної Церкви та особливі прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
За Літургією владика звершив ієрейську хіротонію над дияконом Володимиром Семенюком, студентом Волинської Православної Богословської Академії.
По завершенні Літургії був відслужений подячний молебень до Матері Божої.
Вітальне слово Його Преосвященству від імені духовенства виголосив секретар єпархії прот Юрій Зінчук.
Від місцевої влади владику привітали: голова РДА Наталія Василець, голова районної ради Роман Гук, секретар міської ради Олег Свідерський, підприємці та інші.
Архієрей подякувавши духовенству за вітання виголосив змістовну та повчальну проповіь та прийняв вітання від прихожан.

Читати повністю
Вітання Преосвященному Матфею єпископу Володимир-Волинському і Турійському з Днем народження
05 Вер
Вітання Преосвященному Матфею єпископу Володимир-Волинському і Турійському з Днем народження


Ваше Преосвященство, Дорогий Владико!

Володимир-Волинське єпархіальне управління разом з духовенством єпархії  висловлюють  щирі слова привітання та добрі побажання з нагоди  Вашого  Дня народження !

Ви щиро присвятили своє життя моральному просвітництву людей, зміцненню в їх серцях православної віри. Ваші слова завжди наповнені глибоким змістом та проникають у найпотаємніші куточки людської душі. Вони пробуджують у нас милосердя, співчуття, прагнення піклуватися про ближнього і творити добрі справи на землі.

 Сьогодні у цей святковий День ми дякуємо Богу, що ви у нас є, нехай Всемилостивий Господь дарує Вам сили і міцне здоров’я для звершень багатьох задумів і починань на благо Церкви, а Пресвята Богородиця завжди оберігає Вас і Вашу паству та допомагає Вам милістю і щедротами. Бажаємо Вам і надалі ревно нести подвиг служіння, доручений Вам від Пастероначальника Господа Ісуса Христа.

Іспола еті деспота!Читати повністю
АНОНС
03 Вер
АНОНС

АНОНС.
Інформаційний відділ Володимир-Волинської єпархії повідомляє.
6-го вересня 2018 року, Преосвященний єпископ Матфей, молитовно відзначить 45-ліття з Дня народження.
З нагоди свята Його Преосвященство у співслужінні благочинних та запрошеного духовенства, очолить Божественну Літургію в кафедральному соборі Різдва Христового міста Володимир-Волинський.
Богослужіння розпочнеться о 9. 00. по завершенні архіпастир прийматиме вітання.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння у неділю 14-ту після П'ятидесятниці
02 Вер
Архієрейське богослужіння у неділю 14-ту після П'ятидесятниці

2 вересня 2018 року, у неділю 14-ту після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Напередодні, в суботу ввечері, архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд, диякон Тарас Процюк та інші.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні, за об’єднання Української Православної Церкви та особливі прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після заамвонної молитви, єпископ Матфей виголосив проповідь на тему євангельського читання, в якій розкрив богословський зміст притчи про весільний бенкет.
По завершенні проповіді архієрей привітав вірян з недільним днем і наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
01 Вер
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

Черговий випуск передачі «ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ» від 1. 09. 2018 року.
На запитання глядачів: чи можна займатись домашньою роботою у неділю; де знаходяться душі померлих до Страшного Суду ? та чи природні стихії є карою Божою ? - відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/XkLstwVWGFA

Читати повністю
Храмовий празник в день мчч.Флора і Лавра у с.Яковичі
31 Сер
Храмовий празник в день мчч.Флора і Лавра у с.Яковичі

31 серпня 2018 року, Свята Православна церква вшановує пам’ять мчч. Флора і Лавра.
В цей день Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав парафію с. Яковичі Володимир-Волинського районного благочиння, де у древньому храмі святих мучеників очолив святкову Божественну Літургію в честь храмового свята.
    При вході до храму архієрея зустріли парафіяни та діти недільної школи,які привітали владику віршованими словами і піднесли хліб-сіль та квіти.
  Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: секретар єпархіального управління, районний благочинний та настоятель храму прот.Юрій Зінчук, замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун та запрошене духовенство.
  Після богослужіння владика Матфей звернувся до вірян з проповіддю в якій розповів про життєвий шлях та ревну віру святих мучеників Флора і Лавра і привітав усіх з святом.
  В свою чергу от. Юрій подякував архієрею та духовенству за спільну молитву.
  Дійство завершилось хресним ходом навколо церкви, під час якого владика окропив всіх присутніх прихожан,гостей святою водою.

Читати повністю
В м. Нововолинську вшанували пам’ять українських воїнів, які загинули в Іловайському котлі
30 Сер
В м. Нововолинську вшанували пам’ять українських воїнів, які загинули в Іловайському котлі

29 серпня 2018 року, в м. Нововолинську вшанували пам’ять українських воїнів, які загинули в Іловайському котлі. Біля стели Героям АТО на центральній площі міста духовенство Нововолинського благочиння відслужили панахиду за загиблими, яку очолив благочинний Нововолинського благочиння протоієрей Стефан Фульмес. У своїй промові душпастир наголосив, що «Іловайськ – це чорна сторінка в житті українського народу. Адже тоді одночасно загинули сотні, поранені тисячі. Але водночас Іловайськ назавжди залишиться в літописах, як приклад героїзму і самовідданості тих людей, які, попрощавшись із життям, додому повернулись у цинкових гробах. Перша і найбільша заповідь Закону Божого – це любов. І люди, яких ми сьогодні поминаємо, засвідчили свою безмежну любов до Господа, до своєї країни і до свого народу».
Після панахиди, присутні згадали полеглих хвилиною мовчання та разом з духовенством вшанували полеглих воїнів на їхніх могилах на кладовищі.
З благословення Преосвященного єпископа Матфея, поминальні панахиди відбулись і в інших благочиннях Володимир-Волинської єпархії.

Читати повністю
Храмовий празник у Свято-Успенському храмі с. Старий Порицьк
30 Сер
Храмовий празник у Свято-Успенському храмі с. Старий Порицьк

28 серпня 2018 року, у день свята Успіння Пресвятої Богородиці, у Свято-Успенському храмі с. Старий Порицьк Іваничівського благочиння відбулось урочисте богослужіння з нагоди храмового празнику.
Божественну Літургію очолив благочинний, настоятель храму прот. Ярослав Мельничук, якому співслужили духовенство Іваничівського благочиння.
Богослужіння завершилось традиційним хресним ходом навколо храму.

Читати повністю
Владика Матфей освятив оновлену стелу “Герої не вмирають” у м. Любомлі
30 Сер
Владика Матфей освятив оновлену стелу “Герої не вмирають” у м. Любомлі

28 серпня 2018 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей,
У м. Любомлі освятив оновлену стелу “Герої не вмирають”та відслужив панахиду за воїнів, які віддали своє життя за волю і незалежність України.
Разом з архієреєм молились: благочинний прот. Віктор Возняк та духовенство Любомльського благочиння.
Під час проповіді владика Матфей закликав завжди пам’ятати та віддавати належну шану нашим захисникам, які поклали своє життя за нашу батьківщину.
По завершенні відбулось покладання квітів до стели.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння у день свята Успіння Пресвятої Богородиці
30 Сер
Архієрейське богослужіння у день свята Успіння Пресвятої Богородиці

28 серпня 2018 року, у день свята Успіння Пресвятої Богородиці, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: благочинний собору, замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун,ключар собору прот. Микола Удуд, протодиякон Микола Особа, диякон Тарас Процюк та інші.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні, за об’єднання Української Православної Церкви та особливі прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після заамвонної молитви, єпископ Матфей виголосив проповідь у якій розповів про життя та Успіння Божої Матері.
По завершенні проповіді архієрей привітав вірян з святковим днем і наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
500-ліття з дня заснування села Хобултова
26 Сер
500-ліття з дня заснування села Хобултова

26 серпня 2018 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, взяв участь в урочистості до дня 500-ліття з дня заснування села Хобултова, Володимир-Волинського районного благочиння.
Архієрей відслужив подячний молебень та привітав жителів зі святом села і побажав щоб вони жили в любові та єдності.
Разом з архієреєм молились: секретар єпархіального управління, місцевий настоятель прот. Юрій Зінчук та запрошене духовенство.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння у неділю 13-ту після П'ятидесятниці
26 Сер
Архієрейське богослужіння у неділю 13-ту після П'ятидесятниці

26 серпня 2018 року, у 13-ту неділю після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський, звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Напередодні, 25-го серпня ввечері, архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний Іваничівського благочиння прот. Ярослав Мельничук, ключар собору прот. Микола Удуд, голова інформаційного відділу єпархії прот. Василь Мельничук, диякон Тарас Процюк та інші.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні, за об’єднання Української Православної Церкви та особливі прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після читання святого Євангелія, архієрей виголосив проповідь на тему євангельського читання.
За Літургією владика Матфей рукоположив у дияконський сан іподиякона Ярослава Мельничука, випускника ВПБА.
По завершенні богослужіння архієрей разом з духовенством звершив молебень та освятив Плащаницю Божої Матері, а також привітав вірян з недільним днем і наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
Єпископ Матфей освятив прапор 39-го ЗРП ( зенітно ракетного полку)
25 Сер
Єпископ Матфей освятив прапор 39-го ЗРП ( зенітно ракетного полку)

25 серпня 2018 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, на запрошення керівництва 39-го ЗРП ( зенітно ракетного полку) взяв участь в урочистості до Дня незалежності України.
На території частини відбулось урочисте шикування, під час якого владика Матфей відслужив подячний молебень за Україну та освятив новий прапор частини якого під час параду вручили командиру частини у Києві.
З архієреєм молився капелан єпархії прот Юрій Здебський.
У вітальному слові архіпастир привітав військових з Державним святом, побажав заступництва Божої Матері та закликав Боже Благословення.

Читати повністю
День Незалежності України
24 Сер
День Незалежності України

24 серпня 2018 року, у День Незалежності України, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, на площі Героїв біля пам’ятної дошки загиблим Героям АТО, очолив панахиду за усіх борців за волю народу і незалежність країни.
По завершенні богослужіння Архієрей привітав присутніх з 27-ю річницею Незалежності України та нагадав якою ціною вона сьгодні нам дається.
Захід організований з ініціативи місцевої спілки АТО, за підтримки міської ради і оркестру «Арсен».

Читати повністю
Вітання Преосвященного Матфея єпископа Володимир-Волинськогоі Турійського з Днем Незалежності України
23 Сер
Вітання Преосвященного Матфея єпископа Володимир-Волинськогоі Турійського з Днем Незалежності України

Дорогі брати та сестри, шановні українці, сердечно вітаю Вас з великим Державним святом -Днем Незалежності України.

Наша держава має багату історію, вона за свій вік перенесла багато потрясінь і навал чужоземців, але завдяки Всевишньому Богу- Україна вистояла, а її народ довів, що він є не зламний.

  Наша земля зростила багато героїв, які дали приклад як потрібно любити свою державу, як потрібно її захищати.

  Цей приклад перейняли і наші новітні герої, які сьогодні на Сході захищають кордони нашої з вами України.

  Наша церква Київського Патріархату кожного богослужіння возносить молитви за мир в Україні, за добробут і процвітання нашого народу.

  Ми віримо, що Господь вислухає наші молитви і подарує нам милість свою.

  У цей День, зичу нашим керівникам мудрості і справедливості у керуванні на своїх посадах, усім нам терпіння та сили, нашим воїнам хай Отець Небесний буде захисником у небезпеці. Нехай в наших серцях завжди буде віра, надія і любов.

Слава Ісусу Христу!

Слава Україні!

Преосвященний + Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський.Читати повністю
Єпископ Матфей привітав шахтарів з професійним святом
23 Сер
Єпископ Матфей привітав шахтарів з професійним святом

23 серпня 2018 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, завітав до упрвління 10-ї шахти у Нововолинську.
Архієрей привітав шахтарів з прийдешнім їх професійним святом Днем шахтаря та відслужив подячний молебень.
Під час Богослужіння молились священнослужителі Нововолинського благочиння.
У вітальному слові архіпастир закликав Боже Благословення на їх нелегку працю і подарував ікону вел.муч. Варвари, зазначивши що Вона є покровителькою шахтарів і всіх хто до неї взиває.

Фото зі сайту "БУГ"


Читати повністю
Єпископ Матфей взяв участь в урочистості до Дня Державного Прапора України
23 Сер
Єпископ Матфей взяв участь в урочистості до Дня Державного Прапора України

23-го серпня 2018 року, Преосвященний єпископ Матфей взяв участь в урочистості присвяченній дню Державного Прапора України.
Урочисте підняття синьо-жовтого стягу відбулось у парку «Слов’янський» м. Володимир-Волинський.
Зі словами вітання до присутніх звернулись: міський голова Петро Саганюк, голова Володимир-Волинської районної ОДА Наталія Василець та інші.
Прийшли вшанувати державну символіку десятки містян.
Присутні також вшанували пам’ять загиблих бійців за незалежність України хвилиною мовчання.

Читати повністю
Єпископ Матфей очолив Чин похорону загиблого у воєнних діях Василя Крищука
22 Сер
Єпископ Матфей очолив Чин похорону загиблого у воєнних діях Василя Крищука

22-го серпня 2018 року, Преосвященний єпископ Матфей звершив чин похорону над Героєм Василем Крищуком, який загинув на Сході 18 серпня, біля населеного пункту Золоте, де міст на Первомайськ. Куля ворожого снайпера потрапила між пластинами бронижилету.
Відспівування бійця відбулось у храмі Віри, Надії, Любові і матері їх Софії м. Володимир-Волинського.
Під час чину похорону Його Преосвященству співслужили: секретар єпархіального управління прот. Юрій Зінчук, замісник секретаря, голова відділу капеланського служіння прот. Ігор Бігун, настоятель храму прот. Євген Рябець та районні благочинні.
У проповіді єпископ Матфей сказав: «Україна втрачає найкращих, найнадійніших, найбезстрашніших. Саме таким був Василь Крищук. Він відслужив, міг залишитися вдома. Він мав для кого залишитись. Присвятити себе сім’ї – це теж жертва. Але він вибрав більшу жертву – служіння Батьківщині. До останнього подиху. І віддав життя за Україну. Будемо молитися, щоб пам’ять про нього не вмирала».
Далі відбулася громадська панахида та прощання на місцевій площі Героїв. Перед присутніми виступили зі словами співчуття , скорботи і подяки міський голова Петро Саганюк, військові побратими. Приїхав до Володимира-Волинського Олег Тягнибок, оскільки Василь Крищук був членом політичної партії «Свобода».
Герой брав участь у Революції Гідності, був бійцем батальйону «Січ», служив у 3-му механізованому батальйоні 14-ї ОМБр.
Василь Крищук був похований на міському кладовищі Володимир-Волинського.

Читати повністю
Єпископ Матфей взяв участь у екуменічній молитві під час ювілейнного 10-го фестивалю Європейські Дні Добросусідства «Кордон 835 Кречів – Крилів
20 Сер
Єпископ Матфей взяв участь у екуменічній молитві під час ювілейнного 10-го фестивалю Європейські Дні Добросусідства «Кордон 835 Кречів – Крилів

19 серпня 2018 року, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський взяв участь в екуменічній молитві під час ювілейнного 10-го фестивалю Європейські Дні Добросусідства «Кордон 835 Кречів – Крилів на українсько-польському кордоні у прикордонній смузі біля річки Західний Буг.
В своєму вітальному слові Його Преосвященство привітав присутніх зі святом Преображення Господнього та зазначив , що дні добросусідства є проявом дружби, поваги і любові між нашими народами.
До основних заходів у рамках Європейських днів добросусідства «Кордон 835» на українській стороні увійшли спортивні змагання, виступи фольклорних колективів, виставка народних умільців, презентація Прибужанської кухні.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння у день Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа
20 Сер
Архієрейське богослужіння у день Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа

19 серпня 2018 року, у день Преображення Господа Бога і Спаса нашого Іісуса Христа, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Напередодні, 18-го серпня ввечері, архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний собору, замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, міський благочинний прот. Юрій Пилипець, ключар собору прот. Микола Удуд, протодиякон Микола Особа, диякон Тарас Процюк та інші.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні, за об’єднання Української Православної Церкви та особливі прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після заамвонної молитви, Архіпастир виголосив проповідь, в якій розповів про подію Преображення Господнього на горі Фавор та пояснив, яке значення воно має для духовного життя християн.
По завершенні проповіді архієрей вручив грамоту обласної ради благочинному собору прот. Ігорю Бігуну, за його труди, до Дня Незалежності України.
На завершення владика Матфей за традицією освятив яблука, виноград та інші плоди, принесені парафіянами до кафедрального собору собору для їх освячення.

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
18 Сер
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

Черговий випуск передачі «ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ» від 18. 08. 2018 року.
На запитання глядачів: про надання Томосу; чому потрібно любити своїх ворогів ? та де знаходиться рай ? - відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/gksbqdr-xUk

Читати повністю
Дитячий православний табір «Джерело життя»
10 Сер
Дитячий православний табір «Джерело життя»

З благословення керуючого Володимир-Волинською єпархією Преосвященного єпископа Матфея, на території с. Ружин Турійського благочиння уже традиційно відбувся дитячий православний табір "ДЖЕРЕЛО ЖИТТЯ". Табором молитовно опікувється прот.Іван Пиріг. Завдяки парафіянам і благодійникам, діти мали змогу провести ці дні слухаючи слово Боже, показати свої здібності і вміння у різних спортивних і розважальних іграх.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння у неділю 10-ту після П'ятидесятниці
05 Сер
Архієрейське богослужіння у неділю 10-ту після П'ятидесятниці

5 липня 2018 року, у неділю 10-ту після П’ятидесятниці, в день Почаївської ікони Божої Матері, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
За Літургією Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні, за об’єднання Української Православної Церкви та особливі прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після заамвонної молитви, єпископ Матфей виголосив проповідь на тему євангельського читання.
По завершенні проповіді архієрей звершив чин молебню до Почаївської ікони Божої Матері та привітав вірян з недільним днем і наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
03 Сер
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

Черговий випуск передачі «ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ» від 4. 08. 2018 року.
На запитання глядачів: чи є в людини особливе призначення на землі ; як побороти відчай ? та чи мріяти гріх ? - відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/ewEpO4qJWso

Читати повністю
Локачинській ЦРЛ був урочисто відкритий і освячений лікувальний блок (палати інтенсивної терапії)
02 Сер
Локачинській ЦРЛ був урочисто відкритий і освячений лікувальний блок (палати інтенсивної терапії)

1-го серпня 2018 р. в Локачинській ЦРЛ був урочисто відкритий лікувальний блок (палати інтенсивної терапії) приймально-діагностичного відділення. Чин освячення лікувального блоку звершив настоятель лікарняної каплиці Цілителя Пантелеймона прот. Іоан Квік.
У заході взяли участь голова Локачинської районної ради Ковальчук Б. В., голова Локачинської районної державної адміністрації Дудечко В. Ф.
Право перерізати стрічку надали колишнім головним лікарям Г. Р. Карасю, В.І. Царуку та нинішньому керівнику О. Ф. Франчуку.

Читати повністю
2 серпня пророка Іллі
02 Сер
2 серпня пророка Іллі

Святий пророк Ілля – один з старозавітних пророків і перший дівственник Старого Завіту. Життя святого пророка описане у Старозавітних книгах (3 Цар.; 4 Цар.; Сир. 48, 1-5; 1 Мак. 2, 58). Також згадки про Господнього пророка є в книгах Нового завіту, під час Преображення Господнього, Ілля розмовляв з спасителем на горі Фавор (Мф. 17, 3; Мк. 9, 4; Лк. 9, 30).  Святитель Епіфаній Кіпрський розповідає нам про народження пророка Іллі таке передання: «Коли народився Ілля, батько його Совах бачив у видінні, що благообразні мужі вітали його, пеленали вогнем і годували полум’ям вогненним». Дане дитині ім’я Ілля (кріпость Господня) визначило все його життя. З малих літ він посвятив себе єдиному Богу, оселився в пустелі і проводив життя в строгому пості і молитві. Призваний до пророчого служіння за ізраїльського царя Ахава, пророк став ревним сповідником істинної віри і благочестя. В той час ізраїльський народ відійшов від віри своїх отців, залишив Єдиного Бога і поклонявся язичницьким ідолам, поклоніння яким започаткував нечестивий цар Ієровоам. Особливо дбала за ідолопоклонство дружина царя Ахава, язичниця Ієзавель. Поклоніння ідолу Ваалу привело ізраїльтян до повного морального розложення. Бачачи гибель свого народу, пророк Ілля почав викривати царя Ахава в нечесті, умовляючи його покаятися і навернутися до Істинного Бога. Цар не послухав його. Тоді пророк Ілля прорік йому, що, в покарання три роки не буде ні дощу, ні роси на землі і засуха припиниться тільки після його молитви. «Живий Господь Бог Ізраїлів, перед Яким я стою! В ці роки не буде ні роси, ні дощу, хіба тільки за моїм словом.» (3 Цар. 17, 1). І дійсно, після молитви пророка небо закрилося, наступила засуха і голод по всій землі. Народ страждав від нестерпної спеки і голоду. Господь по своїй милості, бачачи страждання людей, готовий був помилувати всіх і послати дощ на землю, та не хотів знехтувати словом пророка Іллі, який горів бажанням навернути серця ізраїльтян до покаяння і повернути їх до Істинного Богошанування. Зберігаючи пророка Іллю від рук Ієзавелі, Господь в час лиха направив його до потаємного місця біля потоку Хораф. «І пішов він і зробив за словом Господнім; пішов і залишився біля потоку Хорафа, що навпроти Йордану» (3 Цар. 17, 5). Хижим воронам Господь звелів приносити їжу пророкові, спонукаючи його тим самим до жалю за своїм народом. Коли потік Хораф висох, Господь послав пророка Іллю в Сарепту Сидоньську до бідної вдови, яка страждала разом з своїм сином в очікуванні голодної смерті. На прохання пророка вона приготувала йому опріснок з останньої жмені муки і залишку олії. «І покликав він її і сказав: дай мені трохи води в посудині напитися. І пішла вона, щоб взяти; а він закричав у слід їй і сказав: візьми для мене і шматок хліба в руки свої. Вона сказала: живий Господь Бог твій! У мене нічого нема печеного, а тільки є жменя борошна у діжці і трохи олії в глечику; і ось, я наберу поліна два дров, і піду, і приготую це для себе і для сина мого; з’їмо це і помремо. І сказав їй Ілля: не бійся, піди, зроби, що ти сказала; але раніше з цього зроби невеликий опріснок для мене і принеси мені; а для себе і свого сина зробиш після; бо так говорить Господь Бог Ізраїлів: борошно в діжці не вичерпається, і олія в глечику не убуде до того дня, коли Господь дасть дощ на землю» (3 Цар. 17, 10-14). Силою своєї молитви великий пророк сотворив інше чудо, він воскресив сина цієї вдови. «І взяв його з рук її, і поніс його у світлицю, де він жив, і поклав його на свою постіль, і возвав до господа і сказав: Господи Боже мій! невже Ти і вдові у якої я перебуваю, зробиш зло, умертвивши сина її? І простягнувшись над отроком тричі, він возвав до Господа і сказав: Господи Боже мій! нехай повернеться душа отрока цього в нього! І почув Господь голос Іллі, і повернулася душа отрока цього в нього, і він ожив». (3 Цар. 17, 19-22). Після того, як пройшло три роки посухи, Милосердний Господь послав пророка до царя Ахава, щоб закінчилось лихо. Ілля повелів зібрати на горі Кармил весь Ізраїль і пророків Ваала. Коли народ зібрався, Господній пророк запропонував збудувати два жертовники: один – для служителів Ваала, другий – для пророка Іллі, принести жертву Істинному Богу. «І сказав Ілля народу: я один залишився пророк Господній, а пророків Ваалових чотириста п’ятдесят чоловік [і чотириста пророків дібровних]; нехай дадуть нам двох тельців, і нехай вони виберуть собі одного тельця, і розсічуть його, і покладуть на дрова, але вогню нехай не підкладають; а я приготую другого тельця і покладу на дрова, а вогню не підкладу; і закличите ви ім’я бога вашого, а я закличу Господа Бога мого. Той Бог, який дасть відповідь за допомогою вогню, є Бог» (3 Цар. 18, 23-24). Першими приступили до жертвоприношення служителі Ваала: вони взивали до ідола зранку до вечора, та все марно небо мовчало. До вечора святий пророк Ілля збудував свій жертовник з дванадцяти каменів, за числом колін Ізраїлевих, поклав жертву на дрова, звелів викопати навкруг жертовника рів і наказав поливати жертву і дрова водою. Коли рів наповнився водою, пророк звернувся до Бога з молитвою і проханням, щоб Господь послав з неба вогонь для навернення заблудших і жорстокосердих ізраїльських людей і навернув їх серця до Себе. Через молитву пророка з неба зійшов вогонь і попалив жертву, дрова, воду і навіть каміння. Народ впав на землю, взиваючи: «Господь є Бог, Господь є Бог!». Тоді пророк Ілля умертвив всіх служителів Ваалових і почав молитися, щоб Господь послав дощ на землю. По його молитві небо відкрилось і була злива, вона наповнила висохлу землю.


    Цар Ахав визнав своє заблудження і скорбив через гріхи, але дружино його Ієзавель погрожувала убити пророка Божого. Ілля втік у царство Юдейське. Він мав велику скорботу через те, що не міг викорінити ідолопоклонство і просив у Бога собі смерті. Йому явився Ангел Господній нагодував їжею і повелів іти в далеку дорогу. Сорок днів і ночей ішов Ілля і дійшовши до гори Хорив поселився в печері. На цьому місці після бурі, землетрусу і полум’я Господь явився в тихому вітрі і відкрив Іллі, що Він зберіг сім тисяч вірних рабів, що не поклонялися Ваалу. Господь Іллі звелів помазати на пророче служіння Єлисея. За свою ревність перед Богом пророк Ілля був взятий на Небо живим у вогненній колісниці. Пророк Єлисей став свідком сходження Іллі на небо у вогненній колісниці і отримав разом з його милоттю (Милоть (греч. овчина) - одежа з овчины хутром на зовні) дар в двоє більший ніж був у Іллі.


    Існує Церковне передання в якому говориться, що пророк Ілля буде предтечею Страшного Другого Пришестя Христа на землю і під час проповіді зазнає мученицької смерті.


     Українська Православна Церква свято шанує пророка Іллю. Перший храм побудований в Києві за князя Ігоря, був на честь святого пророка Іллі. Після хрещення свята княгиня Ольга побудувала Іллінський храм у себе на батьківщині в селі Вибути.


Читати повністю
Відспівування новопреставленої ігумені Варвари (Бороніної)
30 Лип
Відспівування новопреставленої ігумені Варвари (Бороніної)

30 липня 2018 року, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський співслужив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету за Божественною заупокійною Літургією та чином відспівування новопреставленої ігумені Варвари (Бороніної) у Володимирському кафедральному соборі міста Києва.
Поховали ігуменю Варвару на чернечому кладовищі біля Свято-Миколаївського храму в с. Мощун Києво-Святошинського району Київської області.

Ігуменя Варвара (в миру Віра Сергіївна Бороніна) народилася 30 листопада 1927 року в Пензі (Росія), у віруючій родині Сергія і Марії, за національністю – росіянка.
У роки ІІ Світової війни працювала на фабриці. З молодості виявляла любов до храму і богослужіння, через що піддавалася утискам з боку атеїстичної влади. У 1950-х роках як паломниця відвідувала українські монастирі, в тому числі Києво-Печерську та Почаївську Лаври, жіночі монастирі, утвердившись у намірі стати черницею.
У 1957 р. була прийнята послушницею до Богоявленського жіночого монастиря м. Кременець Тернопільської області. Згодом завдяки працелюбності та добрим організаційним здібностям була призначена помічницею ігумені монастиря.
Після примусового закриття обителі радянською владою у 1959 р. разом з іншими сестрами перейшла до Свято-Троїцького Корецького жіночого монастиря Рівненської області, де також була помічницею ігумені, а потім виконувала інші послухи. На свято 40 севастійських мучеників у 1972 р. пострижена у малу схиму (мантію) з нареченням імені Варвара на честь святої великомучениці.
У 1981 році за розпорядженням митрополита Київського і Галицького Філарета, Екзарха України (нині – Патріарх Київський і всієї Руси-України), монахиня Варвара була призначена економом митрополичої резиденції в Києві. Від того часу понад 35 років матушка Варвара відповідала за господарство резиденції, кухню та організацію харчування, чистоту території та приміщень, зберігання та розповсюдження церковної літератури, яка видавалася Митрополією і Патріархією.
Усі, хто у ці роки в тих чи інших справах відвідували митрополичу резиденцію, згодом Київську Патріархію, мали можливість оцінити її смирення, старанність, працелюбність. Разом з тим, маючи значне коло господарських обов’язків, ігуменя Варвара ніколи не полишала участь в церковному богослужінні, молячись у недільні та святкові дні у Володимирському соборі.
За багатолітнє служіння і невтомні труди монахиня Варвара була возведена Патріархом Філаретом у сан ігумені, нагороджена наперсним хрестом з прикрасами. Також її праця була відзначена церковними орденами святої великомучениці Варвари і святої рівноапостольної княгині Ольги, держаним орденом княгині Ольги.
Протягом останніх років через поганий стан здоров’я відійшла від активної праці, хворобою була прикута до постелі, однак регулярно приймала Святі Тайни, покладаючи все уповання на Бога, служінню Якому присвятила своє життя.
У зв’язку з різким погіршенням самопочуття ранком 29 липня 2018 р. духівник протоієрей Іоан Київський прочитав над нею канон на відхід душі, після чого за пів години ігуменя Варвара мирно спочила, віддавши дух свій у руки Божі.

https://www.cerkva.info/posts/predstoiatel-zvershyv-zaupokiinu-bozhestvennu-liturhiiu-ta-chyn-vidspi...

Читати повністю
1030 років місту Володимир-Волинський
29 Лип
1030 років місту Володимир-Волинський

28 липня 2018 року, місто Володимир-Волинський святкувало свою 1030 річницю.
З благословення керуючого Володимир-Волинської єпархії Преосвященного єпископа Матфея, духовенство міського благочиння взяли участь у святкових заходах, які відбулись у місті.
З нагоди свята Хрещення Руси-України, Дня пам'яті святого рівноапостольного великого князя Володимира, була відслужена Божественна Літургія в кафедральному соборі Різдва Христового, яку очолив казначей єпархіального управління прот. Борис Гідзінський у співслужінні міського благочинного прот. Юрія Пилипця, ключара собору прот. Миколи Удуда та інших.
По завершенні Літургії від собору відбувся хресний хід до пам’ятника князю Володимиру у парк “Слов’янський”.
Там замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун разом з духовенством міста очолив святковий молебень, під час якого молились представники міської, районної влади, а також жителі міста.
На завершення дійства було звершене покладання квітів до пам'ятника.

Читати повністю
Духовенство і миряни Володимир-Волинської єпархії взяли участь у святкуванні 1030-ліття Хрещення Руси-України у місті Києві
29 Лип
Духовенство і миряни Володимир-Волинської єпархії взяли участь у святкуванні 1030-ліття Хрещення Руси-України у місті Києві

28 липня 2018 року, у День 1030-ліття Хрещення Руси-України, Преосвященний єпископ Матфей разом з духовенством та баготочисленними мирянами Володимир-Волинської єпархії взяли участь у богослужінні і в Хресному ході до пам’ятника святому князю Володимиру у місті Києві.
За різними оцінками в центрі столиці на молитву зібралося до 150 тисяч віруючих.
У Хресному ході взяли участь Президент України Петро Порошенко разом з дружиною Мариною Порошенко та представники Уряду.
Біля пам’ятника святому князю Володимиру Патріарх Філарет очолив молебень за Україну та Українську Помісну Православну Церкву.
Після молитви Предстоятель привітав всіх присутніх з 1030-літтям Хрещення Київської Руси-України та звернувся з першосвятительським словом.
Більш детально з інформацією можна ознайомитись за посиланням
https://www.cerkva.info/…/z-nahody-1030-i-richnytsi-khreshc…

Читати повністю
Синодальне Послання з нагоди 1030-ліття Хрещення Руси України
27 Лип
Синодальне Послання з нагоди 1030-ліття Хрещення Руси України

Синодальне Послання з нагоди 1030-ліття Хрещення Руси-України

ПОСЛАННЯ
Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату
з нагоди 1030-ліття Хрещення Руси-України

Преосвященні владики, всечесні отці, дорогі брати і сестри!
Шановні співвітчизники! Дороге світове українство!

У особливому молитовному піднесенні православні в Україні та в українській діаспорі зустрічають 1030-ліття Хрещення Київської Руси-України, адже наблизився час, коли Українська Православна Церква – досі поділена і зовнішніми силами штучно ізольована – буде вшанована належною їй гідністю автокефалії через Томос Вселенського Патріарха і Священного Синоду Константинопольського Патріархату, нашої Матері-Церкви, від якої Русь-Україна прийняла світло євангельського вчення і святе хрещення.

Вперше питання про автокефалію Православної Церкви в Україні було піднесене понад сто років тому на Соборі в Києві. Але через відсутність утвердженої української державності і Православна Церква українського народу довгий час не могла утвердити своєї незалежності та досягнути єдності.

В умовах гонінь на віру в Радянському Союзі Православна Українська Церква зовнішніми силами була вимушена підпорядковуватися Московській Патріархії. І лише у вільному світі, в країнах українського розселення, вона продовжувала нести свобідне служіння.

Користуючись цією нагодою від імені нашої Церкви Священний Синод вітає всіх православних ієрархів, духовенство та вірних на Американському континенті, у Сполучених Штатах Америки і в Канаді, з ювілеєм 100-ліття започаткування в цих країнах українського православного церковного життя. Завдяки вашій праці, вашій любові до православної віри та до Батьківщини за це століття було багато зроблено як для української діаспори, так і для духовного відродження українського народу на рідній землі.

Серед інших духовних провідників та подвижників, які у важких умовах працювали на розбудову православного життя в українській Діаспорі, з особливою теплотою та любов’ю згадуємо блаженної пам’яті митрополита Іларіона (Огієнка), Предстоятеля Української Греко-Православної Церкви в Канаді, та блаженної пам’яті Патріарха Київського і всієї України Мстислава, нашого першого Патріарха, довголітнього митрополита УПЦ в США і УАПЦ в Діаспорі, 25-ліття від часу упокоєння якого ми цього року вшановуємо.

Після відновлення незалежності України у 1991 р. створилися усі історичні та канонічні передумови для буття Української Православної Церкви на засадах автокефалії. Слід підкреслити, що зв’язок між державною незалежністю певного народу та автокефалією його Помісної Православної Церкви – має тверду основу в канонічних правилах (34 Апостольське правило, 17 правило IV Вселенського Собору та 38 правило VI Шостого Вселенського Собору), в історичній традиції, він підтверджується офіційними документами Помісних Церков, зокрема актами Вселенського Патріархату та Московської патріархії.

Собор Української Православної Церкви 1-3 листопада 1991 р., який відбувся у Києво-Печерській Лаврі, одноголосно підтримав рішення про необхідність повної автокефалії. Серед підписів інших делегатів під цим рішенням стоїть підпис і нинішнього глави Митрополії Московського Патріархату в Україні Онуфрія.

Московська патріархія у травні 1992 р. спровокувала на неканонічному так званому Харківському соборі розділення УПЦ. Це розділення триває і досі, але ми щиро прагнемо до його подолання на основі утвердження автокефалії Української Православної Церкви через проголошення Вселенським Патріархатом відповідного Томосу.

А тим, хто ще досі має сумніви, будучи обманутим неправдою з московських джерел, хочемо нагадати про слова Вселенського Патріарха Варфоломія, сказані ним 1 липня цього року: Константинопольський Патріархат ніколи нікому не передавав своїх канонічних прав щодо Київської Митрополії, тобто Церкви в Україні. Московська влада над УПЦ є неканонічною. Тому триматися цієї влади – є не спосіб захисту православної віри, канонів та церковної єдності, як про це твердять очільники Московського Патріархату, а є порушення канонів, причина і церковного розділення та і приниження українського православ’я перед зовнішнім світом.

Понад 25 років тому наша Церква вперше звернулася до Матері-Церкви Константинопольської з проханням проголосити Томос про автокефалію УПЦ. Відтоді пройдений великий шлях, який з Божою допомогою, спільними зусиллями, за підтримки Президента України та в цілому Української держави, ближчим часом увінчається успішним довершенням. Ми молимося про це за кожними богослужінням та віримо, що Господь зміцнить волю і надихне мудрістю всіх, від кого залежить успіх доброї справи. А підступи супротивників нехай Бог розвіє, як пил розвіюється диханням вітру.

Отримання Томосу про автокефалію, однак, – це не завершення всієї справи, а лише новий етап, адже далі належить утвердити внутрішню єдність автокефальної Помісної Української Православної Церкви, зміцнити єднання православних в Україні навколо Київського Патріаршого престолу, подолати взаємне відчуження, спричинене десятиліттями окремого існування. І звершити це можливо лише шляхом Богом заповіданих любові та миру, без насильства. Ми категорично відкидаємо усі звинувачення супротивників у тому, що Томос про автокефалію спричинить протистояння чи навіть кровопролиття. Навпаки – тільки через утвердження єдиної Помісної Православної Церкви в Україні можливо і подолати церковне розділення, і досягнути суспільного миру.

Тож відзначаючи 1030-ліття Хрещення Київської Руси-України, закликаємо усіх, хто бажає миру Україні, єдності українському народу та процвітання Українській державі – сприяти утвердженню єдиної Помісної Української Православної Церкви.

І нехай Господь благословить добру справу успіхом!

«Браття, радуйтесь, довершуйтесь, утішайтесь, будьте однодумні, мирні, – i Бог любови й миру буде з вами» (2 Кор. 13:11).

Закликаємо на нашу паству, на всіх православних в Україні та весь український народ Боже благословення!

Від імені Священного Синоду –

Філарет,
Патріарх Київський і всієї Руси-Україним

Читати повністю
У роботі Священного Синоду взяв участь єпископ Матфей
27 Лип
У роботі Священного Синоду взяв участь єпископ Матфей

27 липня 2018 року, у Синодальній залі Київської Патріархії відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.
Засідання Синоду проходило під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.
  Участь у роботі Синоду взяв наш архієрей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей.

Читати повністю
Паломництва найблищим часом
23 Лип
Паломництва найблищим часомСлова «Свята Земля» наповнені особливим змістом для кожної людини. Пропонуємо Тобі, дорогий прочанине, відвідати Землю Ісуса у складі товариства, очолюваного священиком і провідником групи. Разом молитись і отримати незабутні враження, які залишаються найкращими спогадами в душі кожного прочанина.


5 вересня - 12 переспи 2018 р.

04/09 ВІВТОРОК О 23:00 годині, зустріч прочан з міжнародному аеропорту «Бориспіль», початокл реєстрації. Виліт о 01:40 годині.

1   ДЕНЬ 05/09 - СЕРЕДА. О 05:00 годині приліт в аеропорт "Бен Гуріон" в Тель-Авіві. Трансфер. Виїзд у м.Лїдда до гробниці Святого Юрія. м.Хайфа, яке розкинулося біля Середземного моря на схилах Біблійної гори Кармель. Хайфа була заснована в Римську епоху. Під час походів хрестоносців вона була великим населеним пунктом та середземноморським портом. На горі Кармель базувався орден госпітальєрів-кармелітів. там знаходиться Храм Святого Іллі. Панорама Бахайських садів. Поселення в готелі «Ассо Веасй» 4* на самому березі Середземного моря у м. Акко. Вечеря. Нічліг.

2   ДЕНЬ 06/09 - ЧЕТВЕР. Сніданок, о 11:00 годині - Служба Божа (за здоров’я) на Горі Блаженств- місце Нагірної проповіді.. Галілея, де Ісус провів усе своє дитинство і юність. Саме у ній прозвучали перші  проповіді Христа. Подорожуючи по Галілеї, паломники переживають євангельські події на тих місцях, де вони відбувалися, слухають слова Христа там, де вони були сказані. Капернаум- Синагога, де проповідував ісус. Церква Первенства Петра. Табха - храм примноження хлібів і риб. Озеро Кінарет-Галілейське, на березі якого Христос знаходить собі учнів. За бажанням трапеза на березі Галілейеького озера рибою Святого  Петра (вартість 20 доларів з особи). Повернення до готелю, вільний час. Вечеря. Нічліг.

3   ДЕНЬ 07/09 -= П’ЯТНИЦЯ. Сніданок, о 09:00 годині виселення з готелю. Переїзд у Єрусалим. Гора Фавор - місце Преображення Господнього. Переїзд у Назарет. Велика частина життя Ісуса Христа пов'язана з Галілеєю. Тут, в Назареті здійснилося Благовіщення. Пресвятій Богородиці явився архангел Гавриїл  благовістив, що від Неї народиться довгоочікуваний Месія. Тут же, в Назареті, Богонемовля Ісус оселився разом зі Своєю Матір'ю і праведним Йосипом після повернення з Єгипту. Відвідаєм Базиліку Благовіщення, а також церкву Святого Гавриїла, де знаходиться колодязь Діви Марії. Поїдемо у невелике містечко Кана-Галілейська, де Ісус здійснив перше чудо, перетворив воду на вино. Поселення в готелі «РАRADES 4* У Вифлеємі. Вечеря. Нічліг.

4     ДЕНЬ 08/09 СУБОТА. Вифлеєм - невелике містечко, зване також містом царя Давида. Сюди прийшла Божа Мати разом з праведним Иосифом для участі в переписі, що проводився в цей час. Тут, в невеликій печері, де знаходилися тільки ясла для корму тварин, здійснилося віщування пророків і "Слово сталося тілом" і Бог народився серед людей. Ми побачимо: Базиліку Різдва Христового, Вифлеемську Зірку, К'аплицю  ясел. Також відвідаємо Поле пастушків та Молочний грот. Переїзд у Єрусалим. В цей незабутній день ми познайомимося з найсвятішим для християн містом Єрусалимом, що є так само святим для іудеїв і мусульман. Оглянемо з Оливної гори це дивовижне місто. На Храмовій горі зараз розташовані святі для мусульман мечеть Аль-Акса і золотий Купол Скелі. Відвідаємо Гефеиманський сад і Церкву Усіх Націй, гробницю Діви Марії. Церкву Отче Наш, місце Вознесіння Господнього (стопа), Стіну Плачу. Повернення до готелю, вільний час. Вечеря. Нічліг.

5     ДЕНЬ 09/09 - НЕДІЛЯ. О 08:00 годині - Служба Божа (за здоров’я) на полі пастушків м.Вифлиємі. Сніданок. Виїзд на екскурсію в Єрусалим. Кульмінація програми - Віа Долороза (Хресна Дорога), Храм. Гробу Господнього, зійдемо на Голгофу- місце розп'яття і смерті ісуса Христа. Ви зможете прикластися до каменю миропомазання і побачити головну святиню християнства Гріб Господній.6     ДЕНЬ 10/09 ПОНЕДІЛОК. Сніданок. Виїзд на екскурсію в Єрусалим. О 09:00 годині - Служба Божа в Гефсиманії. В цей день Ви побачите світлицю Тайної Вечері на горі Сіон - Дорміціон (Бенедиктинський монастир), Церкву Успіння Божої Матері та Гробницю Давида. Ейн Карем - старовинне селище неподалік Єрусалиму. За переданням християнської традиції місце народження Іоана Хрестителя та зустрічі Пресвятої Богородиці і Єлизавети. Найважливішим місцем паломництва у Ейн Карем є церква св. Іоана Хрестителя, нове приміщення якої збудоване наприкінці 19 століття і знаходиться дещо вище від неї. Грузинський монастир Хреста, де у вівтарі церкви під престолом існує отвір, де росло дерево, з якого було виготовлено Хрест для розп'яття Ісуса Христа. Древнє п'ередаиня розповідає, що старозавітний праведник Лот посадив на цьому місці три саджанці - сосну, капарис та кедр, які виросли в одне дерево. Повернення до готелю, вільний час. Вечеря. Нічліг.

7     ДЕНЬ 11/09 - ВІВТОРОК.  Сніданок.. Виїзд на екскурсію: Місто Єрихон розташований на дні Йорданської долини в глибокій западині приблизно на 250 метрів нижче рівня світового океану. За даними археологів, це одне з найдавніших міст світу, в ньому виявлені будови, що датуються VIII століттям до Р.Х, Ярденіт - місце омивання паломників у водах Йорданських. Гора спокус місце спокуси Ісуса Христа дияволом. Дерево Закхея. Знамените дерево знаходиться в центральній частині Єрихону. «Смоковниця Закхея» являє собою сикомора, має висоту 15 м при діаметрі крони в 25 м. Монастир прп.Герасима Йордансько; який знаходиться Юдейській пустелі. Виїзд на Мертве море, відпочинок. Мертве море є безстічним озеро розташованим в Йорданській Рифтовій долині. Узбережжя Мертвого моря найнижчий суходіл планети .У  Ізраїлі немає більш дикої і голої природи, ніж довкола Мертвого моря. Глибина в північній частині досягає 400 м, в південній- всього 10 м. Вміст солей і мінералів внім в десятеро більший, ніж в звичайному морі. Кумранські  скелі на побережжі Мертвого моря, де було знайдено в печерах фрагменти Старого Завіту. Відвідини фабрики косметики Мертвого моря. Повернення до готелю, вільний час. Вечеря. Нічліг.

8     ДЕНЬ 12/09 - СЕРЕДА. Сніданок, о 09:00 год виселення з готелю. Яффо прогулянка по стародавньому місту. Яффо одне з найколоритніших міст з древньою історією і легенлами .Традиційно  вважається, що Яффо був заснований сином Ноя Яфетом Тут гостював святий Петро у Симеона і повернув із мертвих Товита. Вважається, що тут Ной побудував свій ковчег, звідси відправився в дорогу пророк Іона, зробивши частину подорожі в череві кита. У музеї старого Яффо і на місці розкопок можна побачити, археологічні свідчення, що розповідають про минуле міста. У центрі міста знаходиться велика францисканська церква Св. Петра. Відпочинок на Золотому пляжі у Тель-Авіві. О 19:00годині. Прибуття в  аеропорт Ьен-Гуріон. Виліт о 22:40 годині в Україну.У вартість гуру входить:

. - Авіапереліт Київ -- Тель-Авів - Київ

-     Зустріч і проводи в аеропорту

-     Супровід представника фірми

-     Харчування на базі НВ
(сніданки + вечері шведський стіл):

- Екскурсії згідно програми:

-     Трансфери;

-     Послуги гіда;

-     Мед. страхування на час поїздки;                          

-     Супровід священика *


*Паломницький центр залишає за собою право змінювати час, порядок та кількість екскурсі:) зменшення загального об’єму або змінювати їх па рівноцінні


У вартість туру не входить:

- Вхідні білети на екскурсії 22 $ (одноразово) Чайові (гіду та водію 32$ (одноразово)


Контактктна інформація:

Диякон Тарас Процюк

+380633508074

--------------------------------------------------------------------------------------------------------

Паломництво до греції
15 жовтня — 25 жовтня 2018 р.

Маршрут:       Львів - Берегово — Угорщина - Сербія (м.Белград) - Греція

(Метеори — Каламбака осгрів Корфу) гг Львів.


1   День 15/10 - ПОНЕДІЛОК. 04:00 годині збір групи на з/д вокзалі м. Львова. 04:30 годині виїзд групи. Перетин кордонів. Транзитний проїзд через Угорщину, Сербію. Прибуття у транзитний готель. Поселення у готель м.Белград (Сербія). Нічліг.

2   День 16/10 ВІВТОРОК. Сніданок. Виселення з готелю. Переїзд до Греції. Поселення у готель «SU N SЕТ» м.Урануполь. Вечеря. Нічліг.

3         День 17/10 СЕРЕДА. Сніданок. Відпочинок на морі. (Чоловіки відправляються па Афон, перебування на Афоні під духовною опікою священика та місцевого провідника. Молитви, трапези та ночівлі в монастирях священичої республіки Афон). Посадка на корабель, переїзд на священну гору Афон. Це єдина в світі автономна монастирська держава в Греції, на східному виступі Халкідонського півострова — Айон-Орос — в Егейському морі, найвища точка рельєфу якої -гора Афон висотою 1935 м. над рівнем моря. Адміністративний центр автономії — місто Кар'єс. Вона розташована на півострові довжиною 60 км. і шириною 8 -12 км. Монастирі — справжні музеї візантійських часів. Це величні фортеці, побудовані прямо на кам’янистих гірських схилах з міцними широкими стінами, для захисту від ворогів. Афон знаходиться у володінні православного монашого об’єднання. Управління республікою здійснюють .представники 20 монастирів, а вищою церковною владою с нс афінський патріарх, а константинопольський, як і в візантійську епоху. Монастирі на Афоні живуть ще за візантійськими статутами (Золота булла) імператора Констянтина Монаха (1060 р.). Ночівля в одному з Монастирів Афону. Вечеря. Нічліг.

4   День 18/10 ЧЕТВЕР. Сніданок. Відпочинок на морі, а також за бажанням можна відвідати екскурсії факультативно (для тих хто не їде на гору Афон). Вечеря. Нічліг.

5   День 19/10 П’ЯТНИЦЯ. Сні данок. Виселення з готелю. (Повернення чоловіків з Афону та приєднання до групи). Переїзд до Каламбака і. Поселення у готель «FAMISSI EDEN» м.Каламбака. Вечеря. Нічліг.

6     День 20/10 СУБО'І’А. (.) 07:00 годині Служба Божа Сніданок. Виселення з  готелю. Екскурсія на Метеори-8 чудо світу. Це комплекс монастирів, розташованих на високих горах, які парять над землею. Ми відправимося з Вами до рибацького портового містечка Ігуменіци, там на паромі ми з Вами переправляємось на острів Корфу. Прибуття на острів Корфу. Поселення у готель. Вечеря. Нічліг .7   День 21/10 - НЕДІЛЯ. Сніданок. Служба Божа у храмі Корфутаун, де знаходяться мощі св.Спиридона Тримифунтського. Святитель Спиридон Тримифунтський чудотворець, народився наприкінці 3 століття на острові Кіпр. З дитячих років Спиридон пас овець, чистим і богоугодним життям  наслідував старозавітних праведників. За повсякчасну пам'ять про Бога й добрі справи  Господь наділив майбутнього святителя благодатними дарами: прозорливості, зцілення невиліковних хворих і вигнання бісів. Під час царювання Костянтина Великого (324-337) і його сина Констанція (337-361), Спиридон був обраний єпископом міста Тримифунта. Приблизно 348 року під час молитви святителі. Спиридон відійшов до Господа. Похоронили його в храмі на • честь святих  апостолів у місті Тримифунті. У середині 'VII століття нетлінні мощі святителя були перенесені в Константинополь, а в 1453 році - на острів Корфу. Тут, в однойменному місті Керкира і донині зберігаються святі мощі святителя Спиридона в храмі його імені. П’ять раз на рік на острові відбувається урочисте святкування нам'яті святого Спиридона. Тіло святого Спиридона мас постійну температуру: +36,6 градусів. У нього росте волосся і нігті. І що найдивовижніше одяг, який на нього вдягнутий, міняють раз на півроку, тому що він зношується, ніби Святий не лежить в ракі, а ходить. У християнському світі він шанується як «святий, який ходить» - оксамитові черевички, одягнені на його ступні зношуються, і кілька разів на рік їх замінюють новими. А зношені черевички розрізають на частини і як велику святиню передають віруючим та паломникам. Феномен нетлінних мощів святого Спиридона намагалися дослідити науковці з усього світ)’, і церква їм не перешкоджала. Однак біофізики та біохіміки, вивчивши мощі святого, лише розвели руками. Немає іншого пояснення, окрім чуда, тому, що може бачити будь-який відвідувач храму на острові Корфу. Незважаючи на те, що всі чудеса святого Спиридона офіційно визнані церквою і мають документальне підтвердження в • хроніках острова Кіпр, сучасній людині дуже складно в них повірити. Вільний час та відпочинок на морі. Повернення \ у готелі. Вечеря. Нічліг.

8   День 22/10 ПОНЕДІЛОК. Сніданок. Кафедральна церква святої Богородиці Спіліотіссиа, а також багато інших храмів і монастирів острова Корфу з мощами свя тинь. Повернення у готель. Вечеря. Нічліг.

9   День 23/10 ВІВТОРОК. Ранній сніданок. Виселення з готелю. Переправа на паромі до знайомого нам містечка Ігуменіца та переїзд до Сербії в м. Белград. Поселення у готель. Нічліг.

10   День 24/10 СЕРЕДА. Сніданок. Виселення з готелю. Виїзд па Україну.

25/10 Прибуття до Львова.

Контактна  Інформація:

                                                  Диякон Тарас Процюк


                                                        +380633508074

 


Читати повністю
Архієрейське богослужіння у неділю 8-му після П'ятидесятниці
23 Лип
Архієрейське богослужіння у неділю 8-му після П'ятидесятниці

22 липня 2018 року, у неділю 8-му після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
За Літургією Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, протодиякон Микола Особа, диякон Тарас Процюк та інші.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні, за об’єднання Української Православної Церкви та особливі прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після заамвонної молитви, єпископ Матфей виголосив проповідь на тему євангельського читання, про те як Ісус Христос зробив чудо нагодувавши п‘ять тисяч народу п‘ятьма хлібами і двома рибами.
По завершенні проповіді архієрей привітав вірян з недільним днем і наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
Єпископ Матфей перебував у Лвівській єпархії.
23 Лип
Єпископ Матфей перебував у Лвівській єпархії.

У суботу, 21 липня 2018 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей перебував у Лвівській єпархії.
Цього дня у храмі Ікони Божої Матері "Всецариця" м. Львова ,за Божественною Літургією, владика Матфей разом з єпископом Харківським і Богодухівським Митрофаном, співслужив митрополиту Львівському і Сокальському Димитрію.
Святкове богослужіння відбулося з нагоди ювілею секретаря Львівсько-Сокальського єпархіального управління, настоятеля храму Ікони Божої Матері "Всецариця" прот.Володимира Бачинського.
Архієрей привітав настоятеля з ювілеєм, побажавши многих і благих літ.
Нагадаємо, що з цього храму в кінці листопада 2017 року, у кафедральному соборі Різдва Христового м. Володимир-Волинський перебував чудотворний список Ікони Божої Матері "Всецариця".

Читати повністю
АНОНС: Молитва і хресний хід з нагоди відзначення 1030-ліття Хрещення Руси-України
22 Лип
АНОНС: Молитва і хресний хід з нагоди відзначення 1030-ліття Хрещення Руси-України

27 – 28 липня 2018 року Українська Церква відзначатиме 1030-ту річницю Хрещення Київської Руси-України.

З цієї нагоди у Володимирському патріаршому кафедральному соборі (бульв. Шевченка, 20) відбудуться урочисті богослужіння, які очолить Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України ФІЛАРЕТ, у співслужінні єпископату і духовенства Київського Патріархату:

27 липня о 17:00 – Всенічне бдіння;

28 липня

9:30 - 11:30 - Божественна літургія;

11:30 - Хресний хід - Молитва за Україну та за єдину Помісну Українську Православну Церкву.

Маршрут: Володимирський собор - бульвар Шевченка - вулиця Володимирська - Софіївська площа - Михайлівська площа - парк Володимирська гірка.

Запрошуємо разом помолитися за Україну, за перемогу і справедливий мир, за єдину Помісну Українську Православну Церкву!

Ваша особиста участь у богослужінні, молитві та Українському хресному ході - важливий внесок у спільну справу!

Прес-центр Київської Патріархії


Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
21 Лип
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

Черговий випуск передачі «ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ» від 21. 07. 2018 року.
На запитання глядачів: про сучасні пророцтва ; чи сурогатне материнство є гріхом ? та про сучасні здогадки щодо життя Ісуса Христа - відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/3QkebLyEw04

Читати повністю
Єписком Матфей, взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня визволення міста від нацистсько-фашистських загарбників.
20 Лип
Єписком Матфей, взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня визволення міста від нацистсько-фашистських загарбників.

20 липня 2018 року, Преосвященний єписком Матфей, взяв участь в урочистих заходах з нагоди Дня визволення міста Володимир-Волинського від нацистсько-фашистських загарбників.
На площі Героїв, архієрей разом з міським головою Петром Саганюком, представниками громадських ветеранських організацій та небайдужими мешканцями міста поклали квіти до Обеліска Слави та дошки пам’яті загиблим в зоні АТО військовослужбовцям.
Опісля пролунав Гімн України та військовий салют.

Читати повністю
Єпископ Матфей освятив ізолятор тимчасового тримання у Володимир-Волинському відділі поліції.
18 Лип
Єпископ Матфей освятив ізолятор тимчасового тримання у Володимир-Волинському відділі поліції.

18 липня 2018 року, Преосвященний єписком Матфей, освятив ізолятор тимчасового тримання у Володимир-Волинському відділі поліції. На урочистому заході були присутні: генерал поліції ІІІ рангу, начальник Головного управління Національної поліції у Волинській області Петро Шпига, міський голова Петро Саганюк. Після чину освячення приміщення, архієрей окропив усіх присутніх освяченою водою та закликав своє архіпастирське благословення.

ФОТО: з інформаційного сайту "БУГ"

Читати повністю
Богослужіння у день собору славних і всехвальних 12-ох апостолів
14 Лип
Богослужіння у день собору славних і всехвальних 12-ох апостолів

13 липня 2018 року, у день собору славних і всехвальних 12-ох апостолів, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: міський благочинний прот. Юрій Пилипець, ключар собору прот. Микола Удуд, диякон Тарас Процюк та інші.
Після заамвонної молитви, єпископ Матфей виголосив проповідь в якій розповів про значення апостолів в житті церкви.
По завершенні проповіді архієрей очолив молебень до святих апостолів під час якого були піднесенні молитви, за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
За богослужінням молились паломники з м. Дубно Рівненської області.

Читати повністю
Престольне свято у Петро-Павлівському храмі с. Волиця Іваничівського благочиння
12 Лип
Престольне свято у Петро-Павлівському храмі с. Волиця Іваничівського благочиння

12 липня 2018 року, у день пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла, у Петро-Павлівському храмі с. Волиця Іваничівського благочиння відбулось урочисте богослужіння з нагоди храмового празника.
Божественну Літургію очолив благочинний прот. Ярослав Мельничук, якому співслужили: настоятель прот. Василь Матвійчук та духовенство Іваничівського благочиння.
На запричасному проповідь виголосив прот. Сергій Мельничук.
Після заамвонної молитви, благочинний от. Ярослав від імені керуючого Володимир-Волинською єпархією Преосвященного єпископа Матфея, привітав настоятеля та вірян з престольним святом.
В свою чергу от. Василь подякував духовенству за спільну молитву.
Богослужіння завершилось традиційним хресним ходом навколо храму.

Фото: Ярослава Мельничука.


Читати повністю