Новини

Архієрейське богослужіння в неділю 27-му після П’ятидесятниці
10 Гру
Архієрейське богослужіння в неділю 27-му після П’ятидесятниці

   10 грудня 2017 року, у Неділю 27-му після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
   Напередодні, 9-го грудня ввечері, у соборі архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння
   Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: міський благочинний протоієрей Юрій Пилипець, благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд, ієрей Юрій Глова та інші.
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні
  Після Літургії владика виголосив повчальну проповідь на тему євангельського читання, Архіпастир розповів про зцілення Господом згорбленої жінки та про те, що нас вчить сьогоднішнє євангеліє.
  По завершенні проповіді архієрей привітав прихожан з недільним днем та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
09 Гру
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

  Черговий випуск передачі "ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ" від 9.12. 2017 року. На питання глядачів : як поводити себе з " Свідками Єгови", чи не відходять православні від церкви, через церковні суперечки та чи дійсно всіх ворогів ми повинні любити, відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
   Відео можна переглянути і ТУТ https://youtu.be/TfsGtPDlTxs

Читати повністю
Єпископ Матфей звершив чернечий Постриг
07 Гру
Єпископ Матфей звершив чернечий Постриг

   З-го грудня 2017 року, ввечері, на передодні свята Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, у кафедральному соборі Різдва Христового, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський очолив Всенічне бдіння та звершив чернечий постриг.
   Чернече життя обрала для себе послушниця жіночого монастиря Різдва Христового Уляна.
   Його Преосвященству співслужили: секретар єпархіального управління та районний благочинний прот.Юрій Зінчук, міський благочинний прот. Юрій Пилипець благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
   За Богослужінням молилася настоятелька монастиря ігуменя Анна.
   Під час постригу єпископ Матфей надав послушниці Уляні нове чернече імя Юліанія на честь мч. Юліанії, що разом з вмч. Варварою була за віру замучена ( пам’ять 17 грудня ).
   Після постригу архієрей звернувся зі словами настанови до новопостриженої монахині Юліанії та закликав завжди пам’ятати про ті обітниці, які були виголошені у храмі, зберігаючи в своєму серці любов до Бога та своїх ближніх.

Читати повністю
Завершилось у перебування чудотворної ікони Божої Матері «Всецариця» у Володимир-Волинській єпархії
06 Гру
Завершилось у перебування чудотворної ікони Божої Матері «Всецариця» у Володимир-Волинській єпархії

 6-го грудня 2017 року, завершилось перебування чудотворної ікони Божої Матері «Всецариця», яка була привезенна з Львівської єпархії до кафедрального собору Різдва Христового м.Володимир-Волинський для поклоніння.

    Цілий тиждень паломники з різних населених пунктів, міст та сіл йшли до ікони для того щоб попросити Божу Матір про ЇЇ заступництво та милість.

    Духовенство районних благочинь єпархії кожного дня читали акафіст перед чудотворним образом.

    Божа Матір як добра мати усіх віруючих людей завжди чує і вислуховує наші молитви, в яких ми молимось під час скорбот, коли ми перебуваєм в немочі, в хворобах. Тому будьмо завжди вірними нашій Небесній Матері і в кожній потребі прибігаймо під її Покров, маймо тверду віру в те, що наша молитва була почута нашою  «Всецарицею» і по вірі нашій нехай буде нам.


Читати повністю
Архіпастирський візит до Свято-Введенської парафії с. Березовичі
06 Гру
Архіпастирський візит до Свято-Введенської парафії с. Березовичі

   4-го грудня 2017 року, в день свята Введення Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії до Єрусалимського храму, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Введенську парафію с. Березовичі, Володимир-Волинського районного благочиння , де з нагоди храмового празнику в місцевому храмі очолив святкову Божественну Літургію.
   На території храму владику зустріли діти надільної школи, після своїх віршованих вітань за древнім українським звичаєм піднесли хліб-сіль та квіти .
   Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: секретар єпархіального управління та районний благочинний прот.Юрій Зінчук, замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, казначей єпархіального управління прот. Борис Гідзінський, настоятель храму прот. Микола Баган та запрошене духовенство.
   Після Богослужіння архіпастир звернувся до вірян з проповіддю, в якій розповів про свято Введення Пресвятої Богородиці та його значення у житті християнина і привітав настоятеля храму, парафіян з престольним святом.
   В свою чергу, от. Миколай подякував владиці та духовенству за спільну святкову молитву.
   Дійство завершилось традиційним хресним ходом навколо церкви.

Читати повністю
Єпископ Матфей взяв участь в святкових заходах присвячених Дню Збройних сил України та Дню волонтера
05 Гру
Єпископ Матфей взяв участь в святкових заходах присвячених Дню Збройних сил України та Дню волонтера

   5-го грудня 2017 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей взяв участь в святкових заходах присвячених до Дня Збройних сил України та Дня волонтера, які відбулись у м. Володимирі-Волинському.
   У будинку культури де зібралися військовослужбовці, капелани Володимир-Волинської і Волинської єпархії, представники духовенства, обласної та районної влади, з вітальною промовою звернувся владика Матфей. Привітавши присутніх з цими памятними днями, архієрей закликав Боже Благословення на військовослужбовців та волонтерів, які виконують свої обов’язки на благо захисту нашої Богом данної Української держави та її народу.
   Виступаючи очільник Волинської ОДА Володимир Гунчик теж привітав присутніх та вручив Відзнаки Президента України за допомогу і сприяння ЗСУ. Цією відзнакою був нагородженний військововий капелан, замісник секретаря єпархіального управління,благочинний кафедрального собору Різдва Христового протоієрй Ігор Бігун.

Читати повністю
Архіпастирський візит до Свято-Димитріївської парафії с. Самійличі Шацького благочиння
04 Гру
Архіпастирський візит до Свято-Димитріївської парафії с. Самійличі Шацького благочиння

   3 грудня 2017 року, у неділю 26-ту після П'ятидесятниці, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Димитріївську парафію с. Самійличі Шацького благочиння , де у місцевому храмі звершив освячення престолу та очолив Божественну Літургію.
   Владику зустріли діти надільної школи, після своїх віршованих вітань за древнім українським звичаєм піднесли хліб-сіль та квіти .
   Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: замісник секретаря єпархіального управління прот.Іго Бігун, Шацький благочинний настоятель храму прот. Михайло Цвінкилевич та запрошене духовенство.
   Після Літургії владика виголосив проповідь на тему євангельського читання та розкрив богослівський зміст притчі про багатого чоловіка в якого вродила нива і він не знав, що робити з цим багатством.
   По завершенні проповіді владика Матфей привітав настоятеля храму, парафіян
з освяченням престолу та нагородив актавних прихожан Архієрейськими Благословенними грамотами.
   В свою чергу, от.Михайло подякував владиці та духовенству за спільну святкову молитву.
   Богослужіння завершилось виголошенням уставного многоліття.

Читати повністю
Нічна Літургія у жіночому монастирі Різдва Христового
04 Гру
Нічна Літургія у жіночому монастирі Різдва Христового

   В ніч з 1-го на 2-ге грудня 2017 року, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Мале повечір'я з читанням акафіста до Божої Матері «Всецариця» перед ЇЇ чудотворним образом, який перебуває для поклоніння у нашій єпархії.
   Перед початком Богослужіння владика Матфей разом з духовенством собору переніс чудотворний образ із кафедрального собору до монастиря Різдва Христового де і відбулись Богослужіння. По завершенні акафісту був прочитаний Богородичний псалтир та звершенна нічна Літургія.

     Його Преосвященству співслужили: прот. Володимир Зоренний та інші.

      Під час молитви молилась настоятелька монастиря ігумення Анна.
     Після Літургії віряни мали можливість поклонитись іконі Божої Матері та попросити у Неї заступництва та допомоги.

Читати повністю
Заява Прес-центру Київської Патріархії щодо діалогу з РПЦ
01 Гру
Заява Прес-центру Київської Патріархії щодо діалогу з РПЦ

У зв‘язку з ухваленням на Архієрейському Соборі РПЦ в Москві 30 листопада 2017 р. рішення, яке може бути підставою для неправильних висновків щодо змісту та мотивів звернення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета від 16 листопада 2017 р. до Патріарха Московського Кирила і єпископату РПЦ, з благословення Святійшого Патріарха Філарета Прес-центр Київської Патріархії повідомляє наступне.

Через посередництво Першоієрарха РПЦЗ (МП) митрополита Іларіона (Капрала) нещодавно Московська Патріархія висловила бажання вступити в діалог з Патріархом Філаретом. Безпосереднім предметом діалогу малося на увазі подолання всього комплексу проблем, які перешкоджають нормальному церковному спілкуванню між РПЦ і УПЦ КП, як це має бути між Помісними Церквами.

Головною перешкодою для РПЦ є її власні рішення щодо «зняття сану» (1992 р.) та «анафематствування» (1997 р.), які Московський Патріархат безпідставно і неканонічно застосував до Патріарха Філарета. Тому першим кроком для встановлення відносин між двома Помісними Церквами мало стати рішення Архієрейського Собору РПЦ про «визнання небувшими» вказаних рішень щодо Патріарха Філарета - так само, яке це раніше було зроблено РПЦ задля діалогу з РПЦЗ та із старообрядцями (визання небувшими анафем на старі обряди).

Наслідком такого рішення мало стати створення передумов для визнання Російською Церквою автокефалії Помісної Української Православної Церкви і об‘єднання українського православ‘я навколо Київського Патріаршого Престолу - що є і завжди було єдиною кінечною метою діалогу УПЦ КП з Московським Патріархатом.

Враховуючи цю позицію та бажаючи виявити добру волю, Патріарх Філарет на прохання, висловлене від імені та за дорученням Патріарха Кирила, надіслав до нього лист, який публікується в копії. В цьому листі були враховані побажання з боку Московського Патріархату «обійти гострі кути» для того, щоби обидві сторони мали можливість у діалозі «зберегти лице».

Слід зазначити, що у листі не йдеться про «прохання» Патріарха Філарета - він «закликає» своїх адресатів визнати від початку не дійсними ті рішення, які Московському Патріархату заважають відновити молитовну єдність з Помісною УПЦ - Київським Патріархатом.

Після такого рішення Патріарх Філарет висловлює сподівання на рішення РПЦ визнати автокефалію УПЦ.

Пам‘ятаючи про те, що Христос заповідає шукати примирення з тими, хто ворогує проти тебе, і просити прощення за власні гріхи (що робить і кожен священнослужитель під час Літургії, звертаючись за вказаною у листі формулою до співслужителів і до мирян) - Патріарх Філарет звернувся зі словами про прощення, щоби особисті образи (які є, зокрема, щодо Патріарха Філарета у низки ієрархів Московського Патріархату) не стояли на перешкоді діалогу. Так само він звістив про те, що і особисто прощає тих, хто його ображав і не тримає на них гніву. Адже «прощаємо і просимо прощення» - дієва формула примирення, яка не раз довела свою відповідність.

Що ж стосується тих «провин», які приписуються Патріарху Філарету Московським Патріархатом, зокрема «провини розколу», то Патріарх Філарет ніколи не визнавав, не визнає і не буде визнавати себе у них винним - а тому не має підстави в цьому каятися. Навпаки, провина розділення Православ‘я в Україні лежить на організаторах так званого «Харківського собору», які повинні були би визнати це і покаятися у вчиненому порушенні церковних канонів.

Попри все у Київському Патріархаті вітають бажання з боку Московського Патріархату вести діалог. Однак метою такого діалогу не може бути ані «покаяння» перед РПЦ, ані адміністративне приєднання до неї у будь-якій формі. Єдиною кінцевою метою такого діалогу УПЦ КП бачить виключно визнання автокефалії Помісної УПЦ, Київського Патріархату, та об‘єднання українського православ‘я.

Тому Священний Синод УПЦ КП на найближчому засіданні розгляне бажання РПЦ вести діалог та ухвалить відповідне рішення.

https://www.cerkva.info/posts/zaiava-pres-tsentru-kyivskoi-patriarkhii-shchodo-dialohu-z-rpts


Читати повністю
Владика Матфей молитовно відзначив День свого тезоіменитства
30 Лис
Владика Матфей молитовно відзначив День свого тезоіменитства

   29 листопада 2017 року, коли церква вшановує святого апостола і євангелиста Матфея, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський молитовно відзначив День свого тезоіменитства.
   В цей день Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський очолив Високопреосвященний Димитрій митрополит Львівський і Сокальський.
   Перед початком Літургії до собору був привезений з Львівської єпархії список чудотворного образу Божої Матері «Всецариця»
   За Богослужінням архієреям співслужили : секретар єпархіального управління районний благочинний прот. Юрій Зінчук, секретар Львівської єпархії прот. Володимир Бачинський, районні благочинні, духовенство собору та запрошене духовенство.
   Під час Літургії молилась настоятелька монастиря Різдва Христового ігуменя Анна.
   Після Богослужіння був відслужений святковий молебень до Божої Матері, а по завершенні, митрополит Димитрій привітав владику Матфея з Днем пам’яті Його Небесного Покровителя побажавши невтомної праці на ниві Христовій.
   Від духовенства архієрея привітав секретар єпархіального управління прот. Юрій Зінчук, зачитавши вітальний лист.
   До вітань долучились представники міської та районної ради : мер міста Петро Данилович Саганюк, голова районної ради Роман Григорович Гук, директор Товариства з обмеженою відповідальністю «П’ятидні» Діброва Валерій Григорович, військовослужбовці та інші.
  В свою чергу Його Преосвященство подякував митрополиту Димитрію, представникам влади за добрі і приємні вітання.
  Далі владика Матфей приймав багаточисленні вітання від прихожан та гостей, які прийшли привітати свого архіпастиря.

Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/opojp-tmvRA

Читати повністю
У кафедральний собор Різдва Христового прибув чудотворний образ Божої Матері «Всецариця»
29 Лис
У кафедральний собор Різдва Христового прибув чудотворний образ Божої Матері «Всецариця»

  29 листопада 2017 року, у кафедральний собор Різдва Христового м. Володимир-Волинський, за сприянням керуючого Володимир-Волинською єпархією Преосвященного єпископа Матфея, з Львівської єпархії прибув чудотворний образ Божої Матері «Всецариця»
  Нагадуємо, ця ікона Пресвятої Богородиці «Всецариця» написана монахом Миколаєм Капрулісом з Афону, який причислений до лику святих. Образ – список з оригіналу чудотворної ікони Всецариці, освячена на поясі Божої Матері та чесній главі Іоана Золотоустого в грецькому монастирі Ватопед на Святій Горі Афон.
Після молитви біля ікони вже сталося багато чудес – люди зціляються від раку та інших важких хвороб.

   Ікона буде знаходитись у кафедральному соборі до 6 грудня включно.

   Впродовж цих днів біля святині будуть служитись акафісти, які почергово читатиме духовенство єпархії.
   Усі бажаючі можуть помолитись та прикластись до святині.


Читати повністю
Архієрей освятив накупольні хрести в с.Бубнів
28 Лис
Архієрей освятив накупольні хрести в с.Бубнів

    26 листопада 2017 року, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Свято-   Казанську парафію с. Бубнів Володимир-Волинського районного благочиння.
    У цей день архієрей, на запрошення настоятеля храму прот. Василя Мавдрика, звершив водосвятний молебень та освятив накупольні хрести для нових куполів, які були під час ремонтних робіт замінені.
   Під час богослужіння Його Преосвященству співслужили: секретар єпархіального управління районний благочинний прот.Юрій Зінчук, настоятель храму прот. Василь Мавдрик та запрошене духовенство.
   Для жителів села ця подія стала справжнім святом, адже багато прихожан прийшло до храму щоб долучитись до молитви.
   По завершенні освячення, Архіпастир звернувся до пастви зі словом настанови, у якому розповів про значення Хреста Господнього у житті християнина та подякував настоятелю храму та прихожанам за їхні труди для храму Божого.
   В свою чергу от. Василь подякував архієрею та духовенству за молитву.
   Дійство завершилось уставним многоліттям.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння в неділю 25-ту після П’ятидесятниці
27 Лис
Архієрейське богослужіння в неділю 25-ту після П’ятидесятниці

   26 листопада 2017 року, у Неділю 25-у після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
   Напередодні, 25-го листопада ввечері, у соборі архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння
   Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: міський благочинний протоієрей Юрій Пилипець благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд.
   За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні
   Після Літургії владика виголосив повчальну проповідь на тему євангельського читання, про відповідь Ісуса Христа законнику, хто є наш ближній.
   По завершенні проповіді архієрей звершив водосвятний молебень, привітав прихожан з недільним днем та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
26 Лис
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

  Черговий випуск передачі "ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ" від 25,11,2017 року.
  На запитання глядачів про кінець світу, сенс життя та про думки зневіри відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
  Відео можна переглянути ТУТ https://youtu.be/H2eaq7n37JI

Читати повністю
Архієрей звершив панахиду у День пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 років
25 Лис
Архієрей звершив панахиду у День пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 років

   25 листопада 2017 року, у День пам’яті жертв Голодомору в Україні 1932-33 років керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей взяв участь в пам’ятних заходах, які відбулись у м. Володимирі-Волинському.
   У парку «Слов’янський», біля символічної могили борцям за волю України, архієрей звершив панахиду.
   Його Преосвященству співслужили: міський благочинний прот.Юрій Пилипець, замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун та духовенство міського благочиння.
   Під час служіння молились: голова райдержадміністрації Наталія Василець та заступник голови районної ради Алла Мельник, представники міської влади, небайдужі жителі міста та району.
   По завершенні панахиди владика Матфей звернувся до присутніх з проповіддю в якій закликав пам’ятати свою історію та молитовно вшановувати пам'ять тих жертв невинно убієнних голодом замучених у ті страшні роки.
   О 16-ій годині усі присутні долучилися до Всеукраїнської хвилини мовчання та, запаливши лампадки, поклали квіти до символічної могили.
    У всіх районах Володимир-Волинської єпархії священослужителі взяли участь у пам’ятних заходах.

Читати повністю
Про ікону " ВСЕЦАРИЦЯ "
24 Лис
Про ікону " ВСЕЦАРИЦЯ "

Преосвященний єпископ Матфей про ікону " ВСЕЦАРИЦЯ ", яка буде перебувати у Володимир-Волинській єпархії. 

Дивитись ТУТ https://youtu.be/f3oMiYY1OLo

Читати повністю
Владика Матфей взяв участь у заходах присвяченим Дню Гідності та Свободи
21 Лис
Владика Матфей взяв участь у заходах присвяченим Дню Гідності та Свободи

   21 листопада 2017 року, в День Гідності та Свободи, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей взяв участь в пам’ятних заходах, які відбулись у м. Володимирі-Волинському.
   Від кафедрального собору Різдва Христового духовенство на чолі з Архієреєм, студенти, представники міської та районної влади, громадськість пройшлись хресною ходою до меморіалу Героям Небесної Сотні, щоб вшанувати їх пам’ять та покласти квіти.
   Далі хода рушила на вулицю Небесної Сотні, де біля меморіальної дошки владика Матфей очолив панахиду. Його Преосвященству співслужили: міський благочинний прот.Юрій Пилипець, замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун та духовество міського благочиння.
   По завершенні поминальної молитви архієрей звернувся до присутніх з проповіддю в якій нагадав про ті дні та події, що змінили свідомість людей. Владика закликав завжди молитовно згадувати тих героїв, які невинно були розтріляні за те, що хотіли жити в чесній демократичній державі.
   Дійство завершилось покладанням квітів до пам’ятника.
   З Благословення єпископа Матфея панахиди у цей день були здійсненні у всіх храмах єпрахії.

Читати повністю
Архіпастирський візит до Свято-Михайлівської парафії с. Павловичі Локачинського благочиння
21 Лис
Архіпастирський візит до Свято-Михайлівської парафії с. Павловичі Локачинського благочиння

   21 листопада 2017 року, в день свята Собору Архістратига Божого Михаїла та всіх Небесних Сил безплотних, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Михайлівську парафію с. Павловичі Локачинського благочиння , де з нагоди храмового празнику та 25-річчя відкриття та освячення храму очолив святкову Божественну Літургію.
   На території храму владику зустріли діти надільної школи, після своїх віршованих вітань за древнім українським звичаєм піднесли хліб-сіль та квіти .
   Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний прот. Василь Кравець, настоятель храму прот. Віталій Худий та запрошене духовенство.
   Після Богослужіння архіпастир звернувся до вірян з проповіддю, в якій розповів про богословський зміст свята та про те, яку важливу роль відіграють ангели в житті людини.
   По завершенні проповіді владика Матфей привітав настоятеля храму та парафіян
з престольним святом.
   В свою чергу, от. Віталій подякував владиці та духовенству за спільну святкову молитву.
  Дійство завершилось традиційним хресним ходом навколо церкви.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння в неділю 24 -ту після П’ятидесятниці
19 Лис
Архієрейське богослужіння в неділю 24 -ту після П’ятидесятниці

   19 листопада 2017 року, в неділю 24-ту після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський очолив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у соборі Юрія Переможця м.Володимир-Волинський.
   Напередодні, 18 –го листопада ввечері, у кафедральному соборі Різдва Христового архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння
   Під час літургії Його Преосвященству співслужили: прот. Євген Шевчук, прот. Андрій Шевчук та інші.
   За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
   Після Літургії владика виголосив проповідь на тему євангельського читання про те, як Ісус Христос зцілив кровоточиву жінку і воскресив дочку Іаіра.
   По завершенні проповіді архієрей привітав прихожан з недільним днем та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
АНОНС
16 Лис
АНОНС

    29 листопада 2017 року, за сприянням керуючого Володимир-Волинською єпархією Преосвященного єпископа Матфея з Львівської єпархії до Володимир-Волинської єпархії прибуде чудотворний образ Божої Матері «Всецариця»
    Ця ікона Пресвятої Богородиці «Всецариця» написана монахом Миколаєм Капрулісом з Афону, який причислений до лику святих. Образ – список з оригіналу чудотворної ікони Всецариці, освячена на поясі Божої Матері та чесній главі Іоана Золотоустого в грецькому монастирі Ватопед на Святій Горі Афон.
    Після молитви біля ікони вже сталося багато чудес – люди зціляються від раку та інших важких хвороб.
    У  цей день владика Матфей молитовно відзначить День пам’яті свго небесного покровителя св. апостола і євангелиста Матфея, якого церква молитовно вшановує саме цього дня.

       Урочиста зустріч ікони та архієрейська Божественна Літургія відбудеться у кафедральному соборі Різдва Христового м. Володимир-Волинський о 9.00 ранку.

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
15 Лис
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

Черговий випуск передачі " ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ" від 15.11.2017 року.
На питання глядачів : якщо людина ходить до храму і не змінюється в кращу сторону то чи не даремно вона туди ходить, чи може наслідувати вічне життя у блаженстві людина не хрещенна та про церковну десятину відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/MuvT5CDZ6lY

Читати повністю
Архієрей благословив у дорогу військових
15 Лис
Архієрей благословив у дорогу військових

   14 листопада 2017 року, пізно ввечері керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей поблагословив у дорогу в зону АТО військових  Володимир-ВолинськоЇ військової частини.
   Під час молитви з архієреєм молились: голова капеланського відділу єпархії прот. Юрій Здебський та казначей єпархіального управління прот. Борис Гідзінський.
   Поблагословивши військових, владика Матфей закликав Боже благословення на них, побажав ангела хранителя у дорогу та заступництва Божої Матері і окропив їх святою водою.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння в неділю 23-тю після П’ятидесятниці
12 Лис
Архієрейське богослужіння в неділю 23-тю після П’ятидесятниці

   12 листопада 2017 року, у неділю 23-тю після П'ятидесятниці, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
   Напередодні, 11-го листопада ввечері, у соборі архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння
   Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд, прот. Юрій Глова.
   За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні
   Після Літургії владика виголосив повчальну проповідь на тему євангельського читання, в якій акцентував увагу на боротьбі людини зі злими духами.
   По завершенні проповіді архієрей привітав прихожан з недільним днем та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням, а вихованці недільної школи, яка діє при кафедральному соборі, з духовною програмою виступили перед прихожанами.

Читати повністю
Зустріч військових 14-ї ОМБР
12 Лис
Зустріч військових 14-ї ОМБР

   11 листопада 2017 року, з благословення керуючого Володимир-Волинською єпархією Преосвященного єпископа Матфея військові капелани: голова капеланського відділу єпархії прот. Юрій Здебський, заступник секретаря єпархії прот Ігор Бігун та ієрей Юрій Глова відвідали Володимир-Волинську військову частину 14 ОМБР та були присутні на шикуванні бійців, які прибули із зони АТО.
   Капелани прочитали подячну молитву за те, що солдати повернулися живі та неушкодженні. Після молитви, колона військових вирушила до головної площі міста на офіціну частину. Відбулося покладання квітів до пам'ятника загиблим військовим в зоні АТО, а після того було нагородженя військових.

Читати повністю
20 років Свято-Покровському храму у смт. Іваничах
07 Лис
20 років Свято-Покровському храму у смт. Іваничах

    5 листопада 2017 року, в неділю 22-гу після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Покровську парафію у смт. Іваничі Іваничівського благочиння , де з нагоди 20-ї річниці відкриття і освячення храму та 25-річчя священичого служіння настоятеля храму прот. Андрія Мельничука очолив святкову Божественну Літургію.
   На сходах храму владику зустріли представники влади, а діти надільної школи після своїх віршованих вітань за древнім Українським звичаєм піднесли хліб-сілль та квіти .
    Величний храм цього дня був переповнений вірянами, які з нетерпінням очікували на приїзд свого архієрея.
    Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний прот. Ярослав Мельничук, настоятель храму прот. Андрій Мельничук та запрошене духовенство.
    Після Богослужіння архіпастир звернувся до вірян з проповіддю, в якій акцентував увагу на важливості храму для спасіння людей, а також на прикладі історії розповів про Українських державних мужів, які свого часу були великими будівничими Святих Православних храмів.
    По завершенні проповіді владика Матфей привітав настоятеля храму та парафіян з 20-ю річницею освячення храму та нагородив горомаду Архієрейською Благословенною Грамотою. Особливі слова вітання архієрей приділив от Андрію, вітаючи його з 25-ю річницею священичого служіння і відзначив теж Благословенною Грамотою за ревне служіння на благо церкви Христової.
    В свою чергу, от. Андрій подякував владиці та духовенству за спільну святкову молитву.
    Дійство завершилось традиційним хресним ходом навколо церкви.
    В цей день владика благословив наречених на шлюб та побажав щасливого,благословенного,християнського життя.

Читати повністю
Димитрівська поминальна субота – коротко про історію встановлення
03 Лис
Димитрівська поминальна субота – коротко про історію встановлення

Свята Православна Церква як турботлива Мати щодня молиться, як за живих, так і за померлих. Окрім щоденного поминання померлих в церковному році існують ще окремі дні, у які Церква по особливому поминає всіх від віку спочилих християн.

Такі дні називаються Родительськими Вселенськими поминальними суботами. До числа загальноцерковних понинальних субот входять: М’ясопусна субота, Троїцька субота, суботи другої, третьої і четвертої седмиць Великого посту. Крім поминальних субот присвячених поминанню померлих у всій Православній Церкві існують ще поминальні дні, які є побожною традицією наших благочестивих предків. До таких поминань і належить Димитрівське поминання померлих, яке цього року припадає 4-го листопада. Ця субота названа так за іменем святого великомученика Димитрія Солунського Мироточивого (+ 306 р.). Встановлене поминання в суботу перед днем пам’яті великомученика Димитрія благовірним князем Димитрієм Донським, який отримавши з Божою поміччю перемогу над татарами у Куликовій битві (8/21 вересня 1380 р.) звершив поминання загиблих у цій битві воїнів. За порадою великого святого преподобного Сергія, ігумена Радонезького, святий князь Димтрій встановив звершувати таке поминання щороку. Спочатку це було поминання лише спочилих воїнів, а потім разом з загиблими воїнами почали у Димитрівську суботу поминати всіх від віку спочилих православних християн. Слід зазначити що восени, в залежності від місцевих традицій серед українського народу існують такі поминання померлих: на Свято Покрови Пресвятої Богородиці-Покровське поминання, перед днем пам’яті святих мучеників безсрібників Косми і Даміана Аравійських, перед днем пам’яті святого Архистратига Михаїла-Михайлівська поминальна субота, перед днем пам’яті святої мучениці Параскеви П’ятниці-Параскевське поминання.

Окрім Димитрівської поминальної суботи православних воїнів поминають 11 вересня, в день Усікновення глави Іоанна Предтечі. Предтеча і Хреститель Господній Іоанн постраждав за істину як добрий воїн небесної вітчизни, тому його небесному заступництву доручає Матір-Церква і своїх чад-воїнів, які боролись за істину і добро та життя своє віддали за Вітчизну.

Також згадуються спочилі воїни 9 травня на день Перемоги, як день скорботи за жертвами війни і на знак шани до тих хто життя своє не пожалів захищаючи рідну землю.

Неділя друга після П’ятдесятниці відзначена в Українському Православному календарі також, як день поминання спочилих воїнів козаків запорожців які життя своє поклали боронячи вольності і віру православну.

Поглянувши в глиб історії ми можемо побачити, як Свята Церква шанувала у всі часи тих, хто боронив свою рідну землю і віру Православну. Слід пам’ятати і те що молитва за померлих є священним обов’язком кожного християнина. Потрібно не забувати у дні особливого поминання померлих прийти до храму, як до того місця звідки, за словами святих отців і вчителів Церкви, починається Царство Боже на землі.

Зі святими упокой Христе душі спочилих рабів твоїх, там де немає ні недуги ні журби, ні зітхання, але життя безкінечне!


За матеріалами Рівненської єпархії


Читати повністю
Архієрейське богослужіння в неділю 21-у після П’ятидесятниці
29 Жов
Архієрейське богослужіння в неділю 21-у після П’ятидесятниці

     29 жовтня 2017 року, у неділю 21-у після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
     Напередодні, 28-го жовтня ввечері, у соборі архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння
     Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: міський благочинний прот. Юрій Пилипець, благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд, прот. Юрій Глова.
     За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні
      Після Літургії владика виголосив повчальну проповідь на тему євангельського читання,в якій розкрив богословський зміст притчи про сіяча.
      По завершенні проповіді архієрей відзначив меценатів та доброчинців кафедрального собору Архієрейськими Благословенними грамотами, а начальника Володимир-Волинського міського відділу поліції Михайла Бобика нагородив орденом Юрія переможця, а також привітав прихожан з недільним днем і наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
29 Жов
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

Черговий випуск передачі "Запитай у Архіпастиря" від 28.10.2017 року. На питання глядачів про шанування суботи, чому жінкам не можна поклонитись святиням Афону та про вчення Гарафіни Маковій відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей. 

     ДИВИТИСЬ ТУТ  https://youtu.be/xAnk0j8qg2I

Читати повністю
Архіпастирський візит до Свято-Параскевської парафії с. Затурці
27 Жов
Архіпастирський візит до Свято-Параскевської парафії с. Затурці

  27-го жовтня 2017 року, православна церква вшановує преподобну Параскеву Сербську.
  В цей день, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Параскевську парафію с. Затурці Локачинського благочиння , де з нагоди храмового свята очолив святкову Божественну Літургію.
  На церковному подвір’ї владику з хлібом-сіллю та привітаннями зустріли парафіяни, які з нетерпінням очікували на приїзд свого архіпастиря.
  Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний Локачинського благочиння настоятель храму прот. Василь Кравець та запрошене духовенство.
  Після Богослужіння архіпастир звернувся до вірян з проповіддю, в якій розповів про життя та подвиг прп. Параскеви та привітав настоятеля і парафіян з престольним святом.
  В свою чергу, от. Василь подякував владиці та духовенству за спільну святкову молитву.
  Дійство завершилось традиційним хресним ходом навколо церкви з читанням уставних Євангелій, а також владика окропив всіх віруючих освяченою водою.

Читати повністю
День капелана відзначили у Володимир-Волинській єпархії
25 Жов
День капелана відзначили у Володимир-Волинській єпархії

    25 жовтня 2017 року, православна церква молитовно вшановує святого Мартина Милостивого єпископа Турського, який є покровителем капеланів (військових священників).

    У цей день, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський очолив Божественну Літургію у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.

    Його Преосвященству співслужили : голова відділу капеланського служіння єпархії прот.Юрій Здебський, прот. Борис Гідзінський, ієрей Олег Наконечний.

    Під час Богослужіння молились капелани Володимир-Волинської єпархії: прот. Сергій Місан, прот. Микола Баган, прот. Роман Скиряк, ієрей Олександр Маїло.

    По завершенні Літургії архієрей з духовенством відслужили молебень, під час якого молились за мир в Україні, а по його завершенні владика Матфей привітав наших військових священиків з їх святом- Днем капелана та подякував їм за сумлінну не легку службу, яку вони несуть під час ротацій на Сході України.


Читати повністю
Владика Матфей взяв участь у поминальних заходах присвячених 5-ій річниці від дня смерті преосвященного митрополита Євсевія Політила
25 Жов
Владика Матфей взяв участь у поминальних заходах присвячених 5-ій річниці від дня смерті преосвященного митрополита Євсевія Політила

    24 жовтня 2017 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей взяв участь у поминальних заходах присвячених 5-ій річниці від дня смерті приснопам'ятного преосвященного митрополита Євсевія Політила, які відбулись у м. Львові.

    У цей день, в Академічному Свято-Іоано-Золотоустівському храмі Львівської Православної Богословської Академії владика Матфей разом із Високопреосвященним Архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном, Преосвященним єпископом Харківським і Богодухівським Митрофаном співслужив під час заупокійної Божественної Літургії Високопреосвященному митрополиту Львівському і Сокальського Димитрію.

    Після завершення Літургії була відслужена панахида, далі архієреї разом із духовнеством вирушили на Янівське кладовище м. Львова, де на могилі митрополита Євсевія звершивили заупокійну літію.

Фото з офіційного сайту Львівської єпархії.


Читати повністю
Архієрей взяв участь у святкових заходах з нагоди 25-ліття відродження духовного навчального закладу ВПБА у м. Луцьку.
24 Жов
Архієрей взяв участь у святкових заходах з нагоди 25-ліття відродження духовного навчального закладу ВПБА у м. Луцьку.

    23 жовтня 2017 року, в день пам’яті Собору волинських святих, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, на запрошення ректора Волинської Православної Богословської Академії прот. Вололдимира Вакіна, взяв участь у святкових заходах з нагоди актового дня (дня небесних покровителів духовного вишу) та 25-ліття відродження духовного навчального закладу ВПБА у м. Луцьку.
    У цей день, владика Матфей у кафедральному соборі Святої Трійці співслужив митрополиту Львівському і Сокальському Димитрію, який очолив Божественну Літургію.
    Його Високопреосвященству також співслужили : митрополит Хмельницький і Кам’янець-Подільський Антоній, митрополит Луцький і Волинський Михаїл (керуючий Волинською єпархією), архієпископ Чернівецький і Кіцманський Онуфрій, архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір, єпископ Кропивницький і Голованівський Марк, єпископ Дніпровський і Криворізький Симеон, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, ректор ВПБА прот. Володимир Вакін, ректор Рівненської духовної семінарії (РДС) прот. Віталій Лотоцький, канцлер Волинської єпархії прот. Миколай Цап, представник Львівської Православної Богословської Академії (ЛПБА), філософо-теологічного факультету Чернівецького університету ім. Юрія Федьковича, викладачі та гості у священичому сані.
    По завершенню Богослужіння відбулася урочиста посвята першокурсників. Студенти, які пройшли випробувальний термін отримали благословення на носіння підрясника, склали присягу та урочисто отримали від адміністрації Академії студентські квитки та залікові книжки.
    Далі в актовому залі ВПБА відбулась урочиста академія .

Фото із сайту ВПБА

Читати повністю
В день пам’яті Собору волинських святих у кафедральному соборі Різдва Христового помолились за заступнитцтво та мир в Україні.
24 Жов
В день пам’яті Собору волинських святих у кафедральному соборі Різдва Христового помолились за заступнитцтво та мир в Україні.

    В день пам’яті Собору волинських святих у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимира-Волинського помолились до Святих Угодників за заступнитцтво та мир в Україні.
    Божественну Літургію, з благословення Преосвященного єпископа Матфея, очолив благочинний собору прот. Ігор Бігун у співсужінні прот. Миколи Удуда.
    Під час Богослужіння молилась ігуменя монастиря Різдва Христового матушка Анна.

Читати повністю
Єпископ Матфей співслужив Святійшому Патріарху Філарету
22 Жов
Єпископ Матфей співслужив Святійшому Патріарху Філарету

   22 жовтня 2017 року, у Неділю 20-ту після П’ятидесятниці Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначає 22-гу річницю Інтронізації Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.
   У цей день Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський з єпископатом Української Православної церкви Київського Патріархату співслужив Святійшому Патріарху Філарету в Володимирському кафедральному соборі м. Київ.

  Фото з офіційного сайту УПЦ КП

Читати повністю
23 жовтня — Святителя Амфілохія, єпископа Володимир-Волинського. Собор Волинських святих
22 Жов
23 жовтня — Святителя Амфілохія, єпископа Володимир-Волинського. Собор Волинських святих

   Святитель Амфілохій народився в XI ст. і був ченцем Києво-Печерського монастиря. Як і багато інших печерських чорноризців, був висвячений на єпископа. Про цю подію Київський літопис під роком 1105, неділя 27 серпня повідомляє так:

«У сей же рік митрополит (Никифор І) поставив Амфілохія єпископом у Володимир, місяця серпня у двадцять і сьомий день». Слід вважати, що він був четвертим архіпастирем на Володимиро-Волинській кафедрі після першого єпископа Стефана, поставленого ще рівноапостольним князем Володимиром, другого єпископа Стефана, що прийшов після ігуменства в Києво-Печерській обителі, і невідомого архієрея, що керував кафедрою в 1094-1105 роках. Протягом 17-ти років святитель Амфілохій окормляв Волинську паству, і це був досить складний час. Довелося йому багато сил докласти для викорінення залишків поганської віри та зміцнення християнства. Князівські міжусобиці, які тоді процвітали на Волині, також були предметом його турбот.

Не стояв він осторонь від справ митрополії. Безумовно, що брав участь у прославленні преподобного Феодосія Печерського, що відбулося в 1108 році. Разом з митрополитом Никифором зустрічав Володимира Мономаха, який 20 квітня 1113 року прибув до Києва на велике княжіння. Але його не видно серед архіпастирів, що прибули в 1115 році до Вишгорода на перенесення мощів святих Бориса й Гліба у новозбудований храм. Мабуть, це було рішення удільного князя Володимиро-Волинського Ярослава Святополковича, який ворогував тоді з Володимиром Мономахом. Ярослав був одружений на великокнязівській внучці й дуже погано до неї ставився. Терпів від цього і святитель Амфілохій, якому разом з усіма володимирцями довелося витримувати двомісячну облогу міста. Це сталося в 1117 році, коли Володимир Мономах вирішив покарати Ярослава. Коли ж той покорився, то і святий Амфілохій брав участь в акті примирення. На той час подібні міжкнязівські угоди укладалися обов’язково з благословення святительського. Проте Ярослав прожив мирно зі своїми київськими родичами недовго, прогнав свою дружину й через рік пішов в Угорщину. Там він мав на меті зібрати військо і йти на Володимир, в якому вже княжив син Мономаха Роман. Так воно й сталося: у 1121 році назріло нове збройне протистояння. За таких обставин залишатися святителю Амфілохію у Володимирі було вкрай небезпечно, та й роки його вже були не молоді. Згадав він правило, яке існувало серед вихідців Києво-Печерської обителі, що за свого часу пішли на інші землі: куди б їх Божий промисел не закидав, на схилі літ вони бажали єдиного — повернутися до Києва в рідні печери й лише там завершити свій земний шлях. Були й такі, що хотіли це зробити, та за життя не змогли, тоді декотрих тіла Божими чудесами все одно потрапляли в святі печери Києво-Печерського монастиря. Так, перед кончиною повернулися до Києва святителі Нифонт, єпископ Новгородський; Симон, єпископ Володимирський і Суздальський та й блаженний Амфілохій у 1121 році. Про подальші події знову дізнаємося з Київського літопису, в якому під роком 1122 записано:

«Амфілохій, єпископ Володимирський помер». Похований він був у Дальніх печерах так, як сам того бажав. А через сторіччя, у зв’язку з татаро-монгольським нашестям, вони разом з іншими печерськими угодниками були заховані. Ще через сторіччя, коли Києво-Печерська лавра почала відроджуватися, не знайшлося нікого, хто б знав, де вони знаходяться. Отож десь під спудом так і спочивають вони і в наш час.

    СОБОР ВОЛИНСЬКИХ СВЯТИХ

Святкування відбувається в спогад про визволення Почаївської лаври з уніатського полону та повернення в Православ’я 10 жовтня 1831 р .

Великими і знаменними рисами відбита історія Київського Православ’я на Волині. Сучасна первісному просвітництву слов’ян ще від часу свв. Кирила і Мефодія, вона протягом багатьох століть жила і розвивалася під впливом найрізноманітніших умов: важкі смути князівських усобиць, жорстоке татарське ярмо , переслідування з боку поляків, латинян і уніатів. Історія Православ’я на Волині багата іменами святих: святителів, князів, преподобних, праведних.

Історія Київського Православ’я на Волині багата великою кількістю святих мужів, Самим Господом прославлених за високі подвиги віри і благочестя на користь і спасіння Київської Русі. Це св. блгв. Ярополк, князь Володимиро-Волинський (1086 р.; див. 22 Листопада / 5 грудня), прп. Стефан Печерський, єпископ Волинський (1094 р., див 27 квітня/10 травня), св. Амфілохій, єпископ Волинський, Печерський чудотворець (1122 р.; див. 10 /23 жовтня), прп. Федір, в чернецтві Феодосій, князь Острозький (1460 р.; див. 11 /24 серпня), св. прав. діва Юліана, княжна Ольшанська (1546 р.; див. 6 /19 липня), прп. Іов, у схимі Іоан, ігумен Почаївський (1651 р.; див. 28 серпня/10 вересня) і св. прмч. Макарій, архімандрит Овруцький (1678 р.; див. 7/20 жовтня). З цих святих тільки один прп. Іов спочиває на Волині, в лаврі Почаївської; та окрім цього, за переказами, прп. Стефан похований при своїй кафедрі, у Володимирі -Волинському. З інших святих угодників свт. Амфілохій і прп. Федір, наприклад, покояться в Києві в Дальніх печерах; там же , як відомо, спочивають і останки святої і блаженної Юліані Ольшанської. Блаженний Ярополк, як говорить переказ, з Володимиро-Волинського теж перевезений до Києва для поховання і там покладений в церкві св. апостолів Петра і Павла, яку сам побудував. Що стосується прпмч. Макарія Овруцького, то мощі його ще далі – в Переяславі Полтавської області, в кам’яному храмі Вознесенського монастиря.

До Собору Волинських святих насамперед треба віднести св. Ольгу (+ 969 р. ), яка так відома утихомиренням древлян, що жили, як нині відомо, в межах Волинської земли. За сим слідують: св. рівноапостольний князь Володимир, просвітитель Волині і засновник багатьох її міст і храмів; прп. Микола Святоша, кн. Чернігівський, який в 1099 р. був князем Луцького уділу на Волині, і окрім цього в різні часи княжив у Дорогобужі, Пересопниці (сучасна Рівненська обл.) і в інших місцях древньої Волинської земли. І дуже багато інших відвідували Волинську єпархію або для «нагляду і проповіді», або займалися влаштуванням Православної Церкви на Валині в смутні часи католицько-уніатського переслідування.

Нарешті, навіть святі і рівноапостольні брати – просвітителі слов’янські Кирило і Мефодій знаходяться в безпосередньому найближчому союзі з землею Волинською, бо. історія прямо говорить, що в числі інших країн вони також посилали проповідників і в межі Волинські, так що внаслідок цього, за сказанням древніх письменників, межі Моравської єпархії св. Мефодія простягалися в саму глиб землі Волинської, до річок Бугу та Стир.

Інформацію підготував голова інформаційного відділу Володимир-Волинської  єпархії прот. Василь Мельничук.

Читати повністю
Іс полла еті, Деспота! Святійший Владико!
22 Жов
Іс полла еті, Деспота! Святійший Владико!

22 жовтня 2017 року  Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначає 22-гу річницю Інтронізації  Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.    

       Духовенство та вірні  Володимир-Волинської єпархії вітають свого Предстоятеля.

Іс полла еті, Деспота! Святійший Владико!


Читати повністю
Архіпастирський візит до Свято-Покровської парафії с. Овадне
15 Жов
Архіпастирський візит до Свято-Покровської парафії с. Овадне

   15 жовтня 2017 року, у неділю 19-ту після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Покровську парафію с. Овадне Володимир-Волинського районного благочиння , де з нагоди храмового свята, яке було перенесене на воскресний день очолив святкову Божественну Літургію.
   На церковному подвір’ї владику з хлібом-сіллю та привітаннями зустріли парафіяни та діти недільної школи, які з нетерпінням очікували на приїзд свого архіпастиря.
   Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: секретар єпархіального управління районний благочинний прот. Юрій Зінчук, замісник секретаря прот.Ігор Бігун, голова відділу капеланського служіння єпархії протоієрей Юрій Здебський., настоятель замісник районного благочинного прот. Сергій Місан та запрошене духовенство.
    Після Богослужіння архіпастир звернувся до вірян з проповіддю, в якій розкрив духовний зміст євангельського читання та привітав настоятеля і парафіян з престольним святом.
    В свою чергу, от. Сергій подякував владиці та духовенству за спільну святкову молитву, а вихованці недільної школи виступили з святковою духовною програмою.
   Дійство завершилось традиційним хресним ходом навколо церкви з читанням уставних Євангелій, а також владика окропив всіх віруючих освяченою водою.

Читати повністю
Архієрей відвідав Свято-Покровську парафію м. Нововолинськ
15 Жов
Архієрей відвідав Свято-Покровську парафію м. Нововолинськ

   14 жовтня 2017 року, у день свята Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Покровську парафію м.Нововолинська, де з нагоди храмового свята очолив святкову Божественну Літургію.
    На порозі храму архієрея зустріли діти недільної школи, які привітали владику і за древнім звичаєм піднесли хліб-сіль та квіти.
    Перед початком Літургії єпископ Матфей здійснив чин освячення нового Престолу.
    Його Преосвященству співслужили: секретар єпархіального управління прот.Юрій Зінчук, благочинний Нововолинського благочиння прот. Стефан Фульмес, настоятель храму прот. Володимир Зоренний та запрошене духовенство.
    За Божественною Літургіїєю владика рукоположив у священичий сан диякона Олега Наконечного, випускника Бакалаврату Волинської Православної Богословської Академії.
    Після Богослужіння архіпастир звернувся до вірян з проповіддю в якій розповів про свято Покрови Божої Матері та що це свято нас вчить, відзначив активних прихожан благословенними грамотами і привітав настоятеля і парафіян з престольним святом.
    В свою чергу, от. Володимир подякував владиці та духовенству за спільну святкову молитву.
    Під час традиційного хресного ходу навколо церкви, з читанням уставних Євангелій, владика окропив всіх віруючих освяченою водою.
    В цей день, архієрей із духовенством, представниками влади та мирянами пройшлись ходою до памятного хреста Борцям за волю України, де владика здійснив панахиду і покладання квітів до памятного знаку.

Читати повністю
У Володимир-Волинський єпархії відзначили День Захисника України
14 Жов
У Володимир-Волинський єпархії відзначили День Захисника України

  ОНОВЛЮЄТЬСЯ:

    13-14 жовтня 2017 року, священнослужителі Володимир-Волинської єпархії взяли участь в урочистостях присвячених до Дня захисника України, Дня козацтва та 75-річчя створення УПА.
Молебні та панахиди були відслужені в усіх районах єпархії.
    У Володимир-Волинському благочинні з благословення керуючого єпархією Преосвященного єпископа Матфея панахиду біля дошки пам’яті загиблих в АТО військовослужбовців здійснив замісник секретаря єпархії благочинний кафедрального собору Різдва Христового прот. Ігор Бігун.
    У смт. Іваничі Іваничівського благочиння на меморіалі Слави панахиду очолив замісник благочинного прот. Андрій Мельничук.
    В Любомльському благочинні, професійному ліцеї та середній школі №3, благочинним прот. Віктором Возняком було освячено і відкрито пам"ятні дошки учнів-випускників даних навчальних закладів, які загинули в російсько-українській війні - Сергія Мокренка та Анатолія Федчишина.

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
14 Жов
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

Черговий випуск передачі "ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ" від 14.10.2017 року.
На питання глядачів: про критику духовенства та церкву, чи завжди Бог чує нашу молитву та про освячення оселі відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/teojf37qHLg

Читати повністю
Вітання зі святом Покрови Божої Матері
13 Жов
Вітання зі святом Покрови Божої Матері

Вітання Преосвященного єпископа Матфея з святом Покрови Божої Матері

Дивитись ТУТ https://youtu.be/1VSV9j2NZPw

Читати повністю
Архієрей привітав 14-ту ОМБР з Днем Захисника України
13 Жов
Архієрей привітав 14-ту ОМБР з Днем Захисника України

   13 жовтня 2017 року, на передодні свята Покрови Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей відвідав 14-ту окрему механізовану бригаду м. Володимир-Волинський.
   Там архієрей звершив подячний молебень і привітав командирів та військовослужбовців з прийдешнім святом Покрови Божої Матері та Днем Захисника України.
   Владика Матфей побажав усім військовим відповідально ставитись до своєї служби, бути справедливими та ніколи не забувати про Бога, а також окропив усіх освяченою водою.
   Його Преосвященство супроводжував голова єпархіального відділу капеланського служіння прот. Юрій Здебський.

Читати повністю
Благословення призовникам
09 Жов
Благословення призовникам

  9 жовтня 2017 року, в день пам’яті апостола та євангеліста Іоана Богослова на території Володимир-Волинського об’єднаного міського військового комісаріату відбулася відправка призовників на строкову службу до лав Збройних Сил України.

  На запрошення військового комісара підполковника Руслана Ярославовича Яція, з благословення керуючого Володимир-Волинською єпархією Преосвященного єпископа Матфея, участь в події взяв голова відділу капеланського служіння єпархії протоієрей Юрій Здебський.

  Отець Юрій звершив уставний молебень, йому також співслужив священик УПЦ МП. Після молитви наш капелан звернувся до новобранців з пастирським словом, в якому побажав відповідальної служби та щасливого повернення додому, а також благословивши кожного призовника окропив їх святою водою та вручив  іконки.


Читати повністю
Архіпастирський візит до Іоано-Богословської парафії, с. Зоря Володимир-Волинського районного благочиння
09 Жов
Архіпастирський візит до Іоано-Богословської парафії, с. Зоря Володимир-Волинського районного благочиння

   9 жовтня 2017 року, в день пам’яті апостола та євангеліста Іоана Богослова, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Іоано-Богословську парафію, с. Зоря Володимир-Волинського районного благочиння, де з нагоди храмового свята очолив святкову Божественну Літургію.
   Біля храму архієрея зустріли прихожани та діти недільної школи, які привітали владику віршованими словами і за древнім звичаєм піднесли хліб-сіль та квіти.
   Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: : секретар єпархіального управління районний благочинний прот. Юрій Зінчук, настоятель храму прот. Віталій Іванів та запрошене духовенство.
   Після Богослужіння владика Матфей звернувся до вірян з проповіддю, в якій розповів про життя та подвиг Іоанна Богослова та привітав настоятеля і парафіян з престольним святом.
   В свою чергу, настоятель от. Віталій подякував владиці та духовенству за спільну святкову молитву.
   Дійство завершилось традиційним хресним ходом навколо церкви, з читанням уставних Євангелій, а також владика окропив всіх віруючих освяченою водою.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння в неділю 18-ту після П’ятидесятниці
08 Жов
Архієрейське богослужіння в неділю 18-ту після П’ятидесятниці

   8 жовтня 2017 року, в неділю 18-ту після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський очолив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у соборі Юрія Переможця м.Володимир-Волинський.
   Напередодні, 7-го жовтня ввечері, у кафедральному соборі Різдва Христового архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння
   Під час літургії Його Преосвященству співслужили: прот. Євген Шевчук та інші.
   За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
   За Літургією владика висвятив у сан диякона Олега Наконечного, випускника Бакалаврату Волинської Православної Богословської Академії.
   Після Літургії Його Преосвященство виголосив проповідь на тему євангельського читання про те, як Ісус Христос обирав своїх учнів- апостолів.
   По завершенні проповіді архієрей привітав прихожан з недільним днем та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
Преосвященний єпископ Матфей заклав капсулу на місці майбутнього храму на честь св. Миколая архієпископа Мир Лікійського чудотворця.
07 Жов
Преосвященний єпископ Матфей заклав капсулу на місці майбутнього храму на честь св. Миколая архієпископа Мир Лікійського чудотворця.

   7-го жовтня 2017 року, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський відвідав Свято-Миколаївську громаду с.Тростянка Володимир-Волинського районного благочиння, де  звершив чин освячення наріжного каменя та закладення пам’ятної капсули на місці майбутнього храму на честь св. Миколая архієпископа Мир Лікійського чудотворця.
   Під час Богослужіння Його Преосвященству співслужили : заступник районого благочинного прот.Сергій Місан та настоятель громади голова відділу капеланського служіння єпархії прот.Юрій Здебський.
   У своїй проповіді архієрей зазначив: « Сьогодні непростий час для будівництва але з Божою допомогою ви пройдете цей шлях і в майбутньому будете радіти своїм храмом, в якому завжди зможете знайти духовний спокій».
   Після дійства владика Матфей з духовенством та прихожанами Хресною ходою рушили за село, де біля річки Луга, здійснили освячення джерела.
   Зі слів от. Юрія Здебського- це давнє джерело про нього розповідали ще старожили також розповідали, що вода в ньому є цілюща до нього приходили люди не тільки з села але з різних околиць та з часом про нього стали забувати.
Стараннями старости Олександра Шилінговського це джерело було розкопане та облаштоване. До відновлення та облаштування сільської святині долучилась молодь Устилугу за підтримки благодійного фонду народного депутата України Ігоря Гузя, який в цей день теж прибув на освячення.
   По завершенню водосвятного молебню Його Преосвященство привітав людей з освяченням значущого місця, де кожен християнин зможе прийти і набрати цієї освяченної води і по вірі оздоровитись.
   В свою чергу от. Юрій подякував архієрею за молитву та архіпастирське благословення.
   На згадку владика Матфей разом з народним депутатом Ігорем Гузем посадили діля джерела калину.

Читати повністю
Владика Матфей привітав митрополита Димитрія з Днем тезоіменитства
04 Жов
Владика Матфей привітав митрополита Димитрія з Днем тезоіменитства

   4-го жовтня 2017 року, в день пам'яті святителя Димитрія Туптала митрополита Ростовського, керуючий Володимир-Волинською єпархією перебував у Львівській єпархії. На запрошення Високопреосвященного Димитрія митрополита Львівського і Сокальського, який в цей день святкував День пам'яті свого небесного покровителя, в Свято-Покровському кафедральному соборі м. Львова,наш архієрей співслужив під час Божественної Літургії митрополиту Димитрію.
   По завершенні Богослужіння владика Матфей привітав митрополита з Днем тезоіменитства вітальним словом, побажавши невтомної праці на ниві Христовій та многих і благих літ і подарував квіти.

Фото з офіційного сайту Лвівської єпархії

Читати повністю
Благочинний кафедрального собору взяв участь у фестивалі «Український коровай-сузір'я»
02 Жов
Благочинний кафедрального собору взяв участь у фестивалі «Український коровай-сузір'я»

    1-го жовтня 2017 року у місті Володимир-Волинський пройшов фестиваль «Український коровай-сузір'я» .
    З благословення керуючого Володимир-Волинською єпархією Преосвященного єпископа Матфея у заході взяв участь благочинний кафедрального собору Різдва Христового замісник секретаря єпархії протоієрей Ігор Бігун, який привітав присутніх з дійством та передав вітання архієрея, а також прочитавши подячну молитву окропив принесені хліби святою водою.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння в неділю 17-ту після П’ятидесятниці
01 Жов
Архієрейське богослужіння в неділю 17-ту після П’ятидесятниці

   1 жовтня 2017 року, у неділю 17-ту після П’ятидесятниці, після Воздвиження, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
   Напередодні, 30-го вересня ввечері, у соборі архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння
   Його Преосвященству співслужили: благочинний собору протоієрей Ігор Бігун, який нещодавно повернувся із чергової ротації зі Сходу та інші.
   За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні
   Після Літургії владика виголосив повчальну проповідь на тему євангельського читання, про те як Ісус Христос зцілив дочку жінки ханаанянки.
   По завершенні проповіді архієрей привітав прихожан з недільним днем та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
День народження секретаря єпархії прот. Юрія Зінчука
01 Жов
День народження секретаря єпархії прот. Юрія Зінчука

   30 вересня у день пам'яті Віри, Надії, Любові і матері їх Софії секретар єпархіального управління Володимир-Волинської єпархії районний благочинний прот. Юрій Зінчук молитовно відзначив День свого народження.
    У Різдво-Богородичному храмі с.Хобултова от. Юрій здійснив Божественну Літургію. У цей день до спільної молитви долучились духовенство Володимир-Волинського благочиння, які приїхали привітати от.Юрія.
   Єпархіальний казначей прот. Борис Гідзінський передав вітання Преосвященного єпископа Матфея до вітань долучились голова капеланського відділу єпархії прот. Юрій Здебський, заступник благочинного прот. Сергій Місан та прот. Миколай Баган.
   Добрі, теплі побажання лунали також із уст прихожан.

Читати повністю