Новини

Указ
18 Гру
Указ

Згідно поданого прохання міського благочинного прот. Юрія Пилипця, на ім’я Преосвященного Матфея єпископа Володимир-Волинського і Турійського, протоієрей Юрій Пилипець звільняється з посади міського благочинного міста Володимир- Волинського.

Читати повністю
В днь пам'яті св. великомучениці Варвари єпископ Матфей співслужив Святійшому Патріарху Філарету
17 Гру
В днь пам'яті св. великомучениці Варвари єпископ Матфей співслужив Святійшому Патріарху Філарету

17 грудня 2018 року, в день пам'яті св. великомучениці Варвари, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський співслужив за Божественною Літургією Святійшому Патріарху Філарету у Свято-Володимирському кафедральному соборі міста Києва.
  Після Літургії відбувся молебень перед мощами святої Варвари. Святійший Патріарх Філарет прочитав молитву до великомучениці, а потім все духовенство під спів величання приступило до святині.
  Святу Варвару у всьому світі шанують ,як велику угодницю Божу, до якої моляться щоб позбавитися від несподіваної смерті. Саме вона є заступницею і покровителькою шахтарів і всіх людей, які працюють на небезпечних професіях і умовах.
  Єпископ Матфей привітав Волинських шахтарів в особі Бара Григорія Ігоровича директора Нововолинської шахти № 10 ,який молився у цей день у соборі, побажавши заступництва святої у нелегкій і небезпечній праці.

Читати повністю
Вітання єпископу Матфею з річницею архієрейської хіротонії
16 Гру
Вітання єпископу Матфею з річницею архієрейської хіротонії

17 грудня 2006 року, в день пам'яті святої великомучениці Варвари у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва, Святійшим Патріархом Філаретом у співслужінні єпископату було звершенно,тоді ще над архімандритом Матфеєм (Шевчуком), архієрейську хіротонію.
Єпархіальне управління, духовенство та віруючі Володимир-Волинської єпархії, вітають свого архієрея, владику Матфея з цим пам'ятним Днем!
Нехай свята великомучениця Варвара завжди допомагає Вам у архіпастирському служінні.
Многії і благії літа Вам Ваше Преосвященство!

Читати повністю
У Неділю 29-ту після П’ятидесятниці єпископ Матфей  співслужив за Божественною Літургією Святійшому Патріарху Філарету
16 Гру
У Неділю 29-ту після П’ятидесятниці єпископ Матфей співслужив за Божественною Літургією Святійшому Патріарху Філарету

16 грудня 2018 року, у Неділю 29-ту після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський співслужив за Божественною Літургією Святійшому Патріарху Філарету у Свято-Володимирському кафедральному соборі міста Києва.
Після літургії Патріарх Філарет з архієреями та духовенством прочитав акафіст та виголосив проповідь.

Читати повністю
Щодо поминання за богослужінням Предстоятеля помісної Православної Церкви України
15 Гру
Щодо поминання за богослужінням Предстоятеля помісної Православної Церкви України

Згідно Статуту ім‘я Предстоятеля автокефальної помісної Православної Церкви України підноситься у всіх храмах Церкви за формулою «Блаженнійшого Епіфанія, Митрополита Київського і всієї України».

Читати повністю
Єпископ Матфей разом з делегатами єпархії взяв участь в Об’єднавчому Соборі Українського Православ’я
15 Гру
Єпископ Матфей разом з делегатами єпархії взяв участь в Об’єднавчому Соборі Українського Православ’я

  15 грудня 2018 року, у місті Києві, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей разом з делегатами від нашої єпархії взяв участь в Об’єднавчому Соборі Українського Православ’я.

    Об’єднавчий Собор прийняв Статут Православної Церкви України та обрав Предстоятеля - Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія.


Читати повністю
У Києві відбувся Об’єднавчий Собор Українського Православ’я
15 Гру
У Києві відбувся Об’єднавчий Собор Українського Православ’я

У Києві 15 грудня 2018 року зранку розпочався Об’єднавчий Собор Українського Православ’я, у якому взяли участь церковні ієрархи, священики та миряни.

Об’єднавчий Собор прийняв Статут Православної Церкви України та обрав Предстоятеля - Блаженнійшого митрополита Київського і всієї України Епіфанія.

Митрополит Київський і всієї України ЕПІФАНІЙ  (в миру Думенко Сергій Петрович) народився 3 лютого 1979 року в селі Волково Іванівського району Одеської області в сім’ї робітників.

Дитинство та шкільні роки пройшли в селі Стара Жадова Сторожинецького району Чернівецької області. 1996 року закінчив Старожадівську середню школу І-ІІІ ступенів. 1996 року поступив на навчання в Київську Духовну Семінарію, яку закінчив в 1999 році за першим розрядом.

В тому ж 1999 році поступив до Київської Духовної Академії, яку закінчив у 2003 році. Після успішного захисту кандидатської дисертації на кафедрі церковного права з темою: «Формування церковно-канонічних збірників у Донікейський період та їх характеристика» Вченою радою КДА присвоєно вчений ступінь кандидата богословських наук.

З 1 липня 2003 року по 31 грудня 2005 року обіймав посаду секретаря-референта Рівненського єпархіального управління та особистого секретаря митрополита Рівненського і Острозького Даниїла (†2005). Також був викладачем Рівненської духовної семінарії, старшим помічником інспектора, прес-секретарем Рівненського єпархіального управління. У 2006-2007 роках навчався в Афінському Національному Університеті (Греція) на філософському факультеті . З нового навчального 2007 року прийнятий на посаду викладача Київської Православної Богословської Академії, а також призначений завідувачем Кафедри філології цього учбового закладу.

Член Національної Спілки журналістів України та Міжнародної федерації журналістів.

З благословення Святійшого Патріарха Філарета 21 грудня 2007 року архієпископом Переяслав-Хмельницьким Димитрієм у Михайлівському Золотоверхому монастирі пострижений у чернецтво з іменем Епіфаній (на честь святителя Епіфанія Кіпрського).

6 січня 2008 року в Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі міста Києва Святійшим Патріархом Філаретом рукоположений у сан ієродиякона, а 20 січня 2008 року в сан ієромонаха. 25 січня 2008 року згідно указу призначений секретарем Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.

16 березня 2008 року, в Неділю Православ’я, за Божественною Літургією у Володимирському кафедральному патріаршому соборі Святійшим Патріархом возведений у сан архімандрита.

20 березня 2008 року призначений намісником Свято-Михайлівського Видубицького чоловічого монастиря міста Києва.

30 травня 2008 року призначений керуючим справами Київської Патріархії.

7 жовтня 2008 року присвоєне звання доцента Київської православної богословської академії.

21 жовтня 2009 р. Священним Синодом УПЦ Київського Патріархату (Журнал засідання №20) обраний на єпископа Вишгородського, вікарія Київської єпархії.

15 листопада 2009 р. відбулася архієрейська хіротонія.

27 липня 2010 року рішенням Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату призначений єпископом Переяслав-Хмельницьким і Бориспільським, керуючим Переяслав-Хмельницькою єпархією та ректором Київської православної богословської академії.

23 січня 2012 року Указом Святійшого Патріарха Філарета возведений в сан архиєпископа.

30 серпня 2012 року після успішного захисту докторської дисертації на тему «Вчення Православної Церкви про спасіння в контексті неперервності святоотцівського передання» рішенням спеціалізованої Вченої ради Київської православної богословської академії присвоєно науковий ступінь доктора богословських наук.

З 20 жовтня 2012 року обіймає посаду Голови Синодального управління у справах духовної освіти.

28 червня 2013 р. згідно з рішенням Архієрейського Собору Указом Святійшого Патріарха Філарета возведений у сан митрополита з титулом «Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський» з дорученням церковного керівництва парафіями у Київській області.

Митрополит Переяславський і Білоцерківський Епіфаній – Патріарший намісник, перший постійний член Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату (за посадою).

 

Удостоєний церковних нагород: ордена святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня, ордена святого архистратига Божого Михаїла, ордена Святого Хреста Чорногорської Православної Церкви. Нагороджений державними нагородами та почесними відзнаками — Орденом «За заслуги» III ступеня, грамотою Кабінету Міністрів України, подякою Прем’єр-міністра України, відзнаками Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ України, Міністерства сухопутних військ України, відзнаками Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова та «Українського народного посольства».

15 грудня 2018 року на Об'єднавчому Соборі обраний Предстоятелем Православної Церкви України з титулом - Блаженнійший митрополит Київський і всієї України.

https://www.cerkva.info/posts/u-kyievi-rozpochavsia-obiednavchyi-sobor-ukrainskoho-pravoslavia


Читати повністю
У Києві розпочався Об’єднавчий Собор Українського Православ’я
15 Гру
У Києві розпочався Об’єднавчий Собор Українського Православ’я

У Києві 15 грудня 2018 року зранку розпочався Об’єднавчий Собор Українського Православ’я, у якому беруть участь церковні ієрархи, священики та миряни.

Вони представляють три Православні Церкви, які на цей час існують в Україні – Українську Православну Церкву Київського Патріархату, Українську Автокефальну Православну Церкву та Українську Православну Церкву, яка перебуває в єдності з Московським Патріархатом. Перші дві Церкви схвалили участь у соборі на рівні своїх Архієрейських соборів, остання (УПЦ МП) представлена окремими представниками єпископату, кліру та мирян.

Перед початком Собору у храмі Малої Софії була відслужена Божественна літургія, після чого відбулась реєстрація учасників Об'єднавчого Собору.

Собор у Києві може стати вирішальним кроком, що підсумує роки зусиль, спрямованих на створення в Україні Помісної автокефальної Православної Церкви.

Нагадаємо, що 13 грудня 2018 року Архієрейський Собор УПЦ Київського Патріархату ухвалив рішення взяти участь в Соборі у складі єпископату, представників від кліру, мирян та ченців, відповідно до благословення Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія.

https://www.cerkva.info/posts/u-kyievi-rozpochavsia-obiednavchyi-sobor-ukrainskoho-pravoslavia


Читати повністю
Єпископ Матфей співслужив Патріарху Філарету
14 Гру
Єпископ Матфей співслужив Патріарху Філарету

14 грудня 2018 року, у день пам’яті святого праведного Філарета Милостивого, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, співслужив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету в День Його Тезоіменитства.
    Святкові богослужіння ,які очолив Предстоятель церкви у співслужінні єпископату Української Православної Церкви Київського Патріархату відбулись у Володимирському Патріаршому соборі міста Києва.
  Детальніше про святкування можна дізнатись за посиланням
https://www.cerkva.info/posts/den-tezoimenytstva-predstoiatelia-ukrainskoi-tserkvy-14-12-2018

Читати повністю
Відбувся Архієрейський Собор УПЦ Київського Патріархату
13 Гру
Відбувся Архієрейський Собор УПЦ Київського Патріархату

13 грудня 2018 р. у Патріаршій резиденції в Києві під головуванням Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відбулося засідання Архієрейського Собору УПЦ Київського Патріархату.

Собор заслухав інформацію про підготовку до Об’єднавчого Собору, який 15 грудня 2018 р. скликається у Святій Софії Київській. Було ухвалене рішення взяти участь в Соборі у складі єпископату, представників від кліру, мирян та ченців, відповідно до благословення Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія.

Прес-центр Київської Патріархії

https://www.cerkva.info/posts/vidbuvsia-arkhiiereiskyi-sobor-upts-kyivskoho-patriarkhatu


Читати повністю
У Київському Патріархаті готуються до Собору - офіційний коментар
11 Гру
У Київському Патріархаті готуються до Собору - офіційний коментар

Голова Інформаційного Управління та речник Київської Патріархії архієпископ Євстратій на своїй сторінці у Фейсбук повідомив офіційну інформацію про те, що Українська Православна Церква Київського Патріархату готується до Об'єднавчого Собору.

ОФІЦІЙНО:

1. У Київському Патріархаті готуються до Собору і мають намір брати в ньому участь.

2. Відповідно до благословення Святійшого Вселенського Патріарха Варфоломія у роботі Собору братимуть участь архієреї, клірики, монахи та миряни.

3. Наявність ПРОПОЗИЦІЙ з боку Київського Патріархату до регламенту Собору чи процедури обрання Предстоятеля не означає, що у підсумку не буде узгоджене спільне бачення. Як учасники Собору ми з очевидністю маємо право вносити свої пропозиції, аргументувати і підтримувати їх.

4. Враховуючи активну роль, яку відіграє Президент України у питанні надання Томосу, а також, що фактично вже триває виборча кампанія - зрозумілим є, що деякі опоненти Президента, через політичні мотиви, максимально зацікавлені в тому, щоби розбурхувати пристрасті та підкреслювати суперечності.

5. У Київському Патріархаті конструктивно налаштовані перед Собором узгодити з його Головою, представником Вселенського Патріарха митрополитом Еммануїлом, та з усіма іншими сторонами всі необхідні питання, щоби Собор відбувся успішно.

Ті питання, які є в компетенції виключно Собору - відповідно будуть вирішені на Соборі, для чого він власне і скликається.

Прес-центр Київської Патріархії

https://www.cerkva.info/posts/u-kyivskomu-patriarkhati-hotuiutsia-do-soboru-ofitsiinyi-komentar


Читати повністю
Архієрейське богослужіння у неділю 28 після П‘ятидесятниці
09 Гру
Архієрейське богослужіння у неділю 28 після П‘ятидесятниці

9 грудня 2018 року, у неділю 28-му після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
  Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, міський благочинний прот. Юрій Пилипець, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.    
    За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні, за об’єднання Української Православної Церкви та особливі прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
  Після заамвонної молитви, єпископ Матфей виголосив проповідь на тему євангельського читання, про зцілення скорченної жінки.
    По завершенні проповіді архієрей привітав вірян з недільним днем і наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
Єпископ Матфей взяв участь у творчому вечорі Олександра Каліщука
08 Гру
Єпископ Матфей взяв участь у творчому вечорі Олександра Каліщука

8 грудня 2018 року, керуючий Володимир-Волинської єпархії Преосвященний єпископ Матфей взяв участь у творчій зустрічі з поетом і композитором Олександром Каліщуком в переддень Дня його народження.
    Зустріч відбулась у будинку культури села Литовиж, Литовижського ОТГ.
  Разом з архієреєм були присутні секретар єпархіальнного управління прот. Юрій Зінчук та настоятель місцевого храму прот. Василь Васильків.
    У вітальному слові владика Матфей привітав пана Олександра та побажав творчих успіхів в ім‘я України та многих і благих літ життя.
  Багато добрих і теплих слів було сказанно в адресу поета від присутніх, представників влади , колег і знайомих, які завітали на цю творчу зустріч.

Читати повністю
Запитай у архіпастиря
08 Гру
Запитай у архіпастиря

Черговий випуск передачі «ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ» від 8. 12. 2018 року.
На запитання глядачів: Чи примушував князь Володимир людей до прийняття християнства ; про ставлення до гороскопу; чи визнають усі Українську Афтокефалію усі помісні церкви - відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
Відеоможна переглянути ТУТ https://youtu.be/ewZNy33ORpU

Читати повністю
Владика Матфей передав допомогу для літніх мешканців будинку милосердя, що діє при Донецькій єпархії.
06 Гру
Владика Матфей передав допомогу для літніх мешканців будинку милосердя, що діє при Донецькій єпархії.

6 грудня 2018 року, очільник Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, перебуваючи у місті Києві, передав допомогу архиєпископу Донецькому і Маріупольському Сергію, для літніх мешканців будинку милосердя, що діє при Донецькій єпархії.  
  Владика Сергій подякував архієрею і усім нашим віруючим, які долучились до цієї милосердної справи.

Читати повністю
Єпископ Матфей взяв участь у роботі Священного Синоду УПЦ КП (ЖУРНАЛИ)
06 Гру
Єпископ Матфей взяв участь у роботі Священного Синоду УПЦ КП (ЖУРНАЛИ)

6 грудня 2018 року у Синодальній залі Київської Патріархії відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.

 У роботі Синоду взяв учась керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.

Засідання Синоду проходило під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.


ЖУРНАЛ №19

ЗАСІДАННЯ СВЯЩЕННОГО СИНОДУ
УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ
КИЇВСЬКОГО ПАТРІАРХАТУ

від 06 грудня 2018 року під головуванням

Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА

МАЛИ МІРКУВАННЯ:

Про процес церковного об’єднання та утворення єдиної помісної автокефальної Української Православної Церкви.

ДОВІДКА:

Від часу проведення попереднього засідання Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату (20 жовтня 2018 р.) надалі тривав процес підготовки до проведення у м. Києві Надзвичайного Об’єднавчого Собору ієрархів Української Православної Церкви у складі українського єпископату, який у квітні 2018 р. звернувся до Його Всесвятості Варфоломія, Архієпископа Константинополя – Нового Риму і Вселенського Патріарха з проханням надати Томос про автокефалію УПЦ. Завданням цього Собору є затвердити рішення про церковну єдність православних в Україні, обрати Предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ, який від її імені одержить Патріарший і Синодальний Томос про автокефалію УПЦ.

У зв’язку з поширенням у медіапросторі різноманітної інформації та чуток, явною метою яких є посіяти замішання в Українській Церкві та в суспільстві, підірвати процес діалогу між українською стороною та Константинопольською Матір’ю-Церквою - Вселенським Патріархатом, 19 листопада 2018 р. Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет зробив належну офіційну заяву.  

Згідно отриманих Українською Православною Церквою Київського Патріархату офіційних повідомлень Його Всесвятість Варфоломій, Архієпископ Константинополя – Нового Риму і Вселенський Патріарх, у продовження виконання раніше прийнятого рішення про надання автокефалії Православній Церкві в Україні, благословив скликання у м. Києві 15 грудня 2018 р. Об’єднавчого Собору.

У своїй діяльності Українська Православна Церква Київського Патріархату керується своїм Статутом про управління, зареєстрованим державою.

Відповідно до Статуту до обов’язків Архиєрейського Собору УПЦ Київського Патріархату входить «встановлення взаємовідносин з іншими Помісними Православними Церквами» (розділ ІІІ, п. 8, підпункт «й»). Об’єднавчий процес передбачає ухвалення низки істотних статутних рішень, а «Право внесення змін та доповнень до даного Статуту має Архиєрейський Собор» (розділ XV, п. 5).

Статутом визначено, що «Архиєрейський Собор скликається Святійшим Патріархом Київським і всієї Руси-України (або Місцеблюстителем) і Священним Синодом» (розділ ІІІ, п. 5).

УХВАЛИЛИ:

1. Беручи до уваги благословення Його Всесвятості Варфоломія, Архієпископа Константинополя – Нового Риму і Вселенського Патріарха, для прийняття належних рішень щодо скликання і проведення 15 грудня 2018 р. Надзвичайного Об’єднавчого Собору ієрархів Української Православної Церкви у складі українського єпископату, який у квітні 2018 р. звернувся до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію УПЦ, керуючись Статутом про управління УПЦ Київського Патріархату (розділ ІІІ, п. 5; розділ ІІІ, п. 8, підпункт «й»; розділ XV, п. 5)  – скликати 13 грудня 2018 р. в м. Києві Архієрейський Собор Української Православної Церкви Київського Патріархату.

2. Доручити Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету та уповноваженим постійним членам Священного Синоду УПЦ Київського Патріархату у взаємодії з представниками Вселенського Патріархату, УАПЦ,  залучених до процесу єднання ієрархів Московського Патріархату в Україні, а також з представниками Української держави, продовжити підготовку  Надзвичайного Об’єднавчого Собору 15 грудня 2018 р.

Під час підготовки регламенту Собору має бути враховано, що це є Архієрейський Собор єдиної помісної автокефальної Української Православної Церкви, тому право голосу повинні мати лише українські ієрархи – члени Собору. Присутність духовенства, чернецтва та мирян можлива лише без вирішального голосу. Участь делегатів від духовенства, чернецтва та мирян з правом вирішального голосу передбачає проведення Помісного Собору, представництво на якому можливе лише на основі рівності та пропорційності (в залежності від кількості парафій), що ускладнює процедуру скликання Собору, особливо у визначений строк.

Враховуючи, що відбуватиметься об’єднавчий Собор УПЦ КП, УАПЦ та ієрархів від Московського Патріархату в Україні, Президія Собору, яка вестиме його роботу, повинна включати представників від цих Церков, зокрема – Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, як Предстоятеля УПЦ КП.

Висунення кандидатур на Предстоятеля єдиної помісної автокефальної УПЦ повинно відбуватися за процедурою, що буде затверджена Собором і передбачатиме, що кожен кандидат повен під час висунення отримати відкриту підтримку визначеного процедурою числа членів Собору. Один член Собору може висловити підтримку лише одному кандидату. Кількість кандидатур визначиться за підсумками процедури висунення.

Підсумки спільної підготовчої роботи мають бути представлені на розгляд Архієрейського Собору УПЦ Київського Патріархату 13 грудня 2018 р., який прийматиме за ними рішення.

3. Підтримати позицію Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, висловлену ним в офіційній заяві 19 листопада 2018 р.

4. Нагадати про незмінність погляду УПЦ Київського Патріархату, раніше висловленого у Заяві Архиєрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату «Про деякі питання канонічного положення Київського Патріархату та шляхи подолання церковного розділення» від 13 травня 2016 р.:

«10. Що стосується статусу Патріархату для Української Церкви, то ми вважаємо абсолютно справедливим, історично обґрунтованим та пастирськи виправданим саме такий статус для нашої Помісної Церкви. Адже вона має одне з найбільших серед інших Православних Церков число вірних, духовенства і архієреїв, має коріння своєї історії в проповіді святого апостола Андрія Первозванного, а у зовнішніх умовах та внутрішніх якостях свого буття ні чим не поступається Болгарському, Грузинському, Російському, Румунському, Сербському Патріархатам.

Однак, враховуючи всі обставини, наша Церква готова, якщо це буде потрібно, на певний час відкласти прохання про визнання свого достоїнства Патріархату, зберігаючи це найменування у власних межах і для внутрішнього вжитку.»

5. Ще раз нагадати учасникам об’єднавчого процесу позицію, яку УПЦ Київського Патріархату має щодо моделі об’єднання, про що було засвідчено в Заяві Архиєрейського Собору Української Православної Церкви Київського Патріархату «Про деякі питання канонічного положення Київського Патріархату та шляхи подолання церковного розділення» від 13 травня 2016 р.:

«11. Не бачимо ми ніякої перешкоди до єднання церковного і в тому, що зараз ієрархи Київського Патріархату та ієрархи інших православних юрисдикцій вживають одні й ті самі титули та діють на одній адміністративній території. Справді, за канонічними правилами в одному місті повинен бути лише один єпископ. Метою цього є уникнення подвійного підпорядкування релігійних громад та кліриків, які повинні мати лише одного правлячого архієрея.

Але сучасна практика показує, що більшість Помісних Церков дотримуються не стільки букви, скільки духу цього правила, особливо в Діаспорі.

Зараз кожен єпископ – як Київського Патріархату, так і двох інших православних юрисдикцій – має у своєму підпорядкуванні відповідні парафії і немає такого, щоби одна парафія підпорядковувалася двом ієрархам. Спаситель навчає нас: «Субота для людини а не людина для суботи» (Мк. 2:27). Вважаємо, що для досягнення єдності та збереження церковного миру і після об’єднання кожен архієрей надалі має очолювати єпархію, яка складатиметься з тих самих, дотепер підпорядкованих йому парафій, та зберігатиме засвоєний йому на момент об’єднання титул. А в майбутньому, протягом кількох десятиліть, звичайний поступовий процес церковного життя приведе до упорядкування територіальних меж єпархій згідно традиційного канонічного порядку».

6. Закликати повноту Української Православної Церкви Київського Патріархату у ці особливо відповідальні дні посилити молитви до Бога про успіх доброго діла, бути мудрими, не піддаватися на провокації супротивників, а зберігати тверезість духу, однодумність та єдність.

ПАТРІАРХ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТ

МИТРОПОЛИТ ПЕРЕЯСЛАВСЬКИЙ І БІЛОЦЕРКІВСЬКИЙ ЕПІФАНІЙ

МИТРОПОЛИТ ЛЬВІВСЬКИЙ І СОКАЛЬСЬКИЙ ДИМИТРІЙ

МИТРОПОЛИТ БІЛГОРОДСЬКИЙ І ОБОЯНСЬКИЙ ІОАСАФ

МИТРОПОЛИТ ЧЕРКАСЬКИЙ І ЧИГИРИНСЬКИЙ ІОАН

АРХІЄПИСКОП ДОНЕЦЬКИЙ І МАРІУПОЛЬСЬКИЙ СЕРГІЙ

АРХІЄПИСКОП РІВНЕНСЬКИЙ І ОСТРОЗЬКИЙ ІЛАРІОН

АРХІЄПИСКОП ЧЕРНІГІВСЬКИЙ І НІЖИНСЬКИЙ ЄВСТРАТІЙ

АРХІЄПИСКОП ВИШГОРОДСЬКИЙ АГАПІТ

МИТРОПОЛИТ МИКОЛАЇВСЬКИЙ І БОГОЯВЛЕНСЬКИЙ ВОЛОДИМИР

АРХІЄПИСКОП СУМСЬКИЙ І ОХТИРСЬКИЙ МЕФОДІЙ

ЄПИСКОП ВОЛОДИМИР-ВОЛИНСЬКИЙ І ТУРІЙСЬКИЙ МАТФЕЙ    

https://www.cerkva.info/posts/rozpochalosia-zasidannia-sviashchennoho-synodu-06-12-2018


Читати повністю
Акафіст біля чудотворного образу "Всецариця"
05 Гру
Акафіст біля чудотворного образу "Всецариця"

5 грудня 2018 року, з благословення Преосвященного Матфея єпископа Володимир-Волинського і Турійського, біля чудотворного образу "ВСЕЦАРИЦЯ", який був привезений на поклоніння з Львівської єпархії були відслуженні акафісти.
Богослужіння цьго дня провели: духовенство Іваничівського благочиння на чолі з благочинним прот. Ярославом Мельничуком та духовенство Нововолинського благочиння на чолі з благочинним прот. Стефаном Фульмесом.
Нагадуємо, що чудотворний образ "ВСЕЦАРИЦЯ" перебуває у кафедральному соборі Різдва Христового м. Володимир-Волинський. Щодня біля святині читається акафіст.
Ікона буде перебувати у соборі до 7-го грудня.

Читати повністю
Владика Матфей благословив капелана у поїздку на Схід
05 Гру
Владика Матфей благословив капелана у поїздку на Схід

Керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, благословив у дорогу штатного капелана 14-ї окремої механізованої бригади, замісника секретаря єпархії прот. Ігоря Бігуна, який відправився на Схід України в зону бойових дій.

Читати повністю
Престольне свято Свято-Введенського храму с.Березовичі
04 Гру
Престольне свято Свято-Введенського храму с.Березовичі

4 грудня 2018 року, у день свята Введення у храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, у Свято-Введенському храмі села Березовичі Володимир- Волинського районного благочиння, відбулось урочисте богослужіння з нагоди храмового свята.
З благословення Преосвященного єпископа Матфея Божественну Літургію очолив секретар єпархіального управління, районний благочинний прот. Юрій Зінчук, якому співслужили: настоятель прот. Микола Баган та запрошене духовенство.
  Богослужіння завершилось традиційним хресним ходом навколо храму.

Читати повністю
Єпископ Матфей звершив чин освячення новозбудованого храму на честь Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії у селі Кучків
02 Гру
Єпископ Матфей звершив чин освячення новозбудованого храму на честь Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії у селі Кучків

2 грудня 2018 року, у Неділю 27-му після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав парафію села Кучків Іваничівського благочиння. Там у цей день архієрей звершив чин освячення новозбудованого храму на честь Введення в храм Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії та очолив Божественну Літургію.
Перед входом до храму свого архіпастиря із запашним короваєм та квітами зустріли діти і парафіяни.
Його Преосвященству співслужили: благочинний прот. Ярослав Мельничук, замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, настоятель прот. Василь Корецький та запрошене духовенство.
За богослужінням також молилися представники місцевої влади.
Після заамвонної молитви, архієрей звернувся до парафіян із проповіддю в якій розповів про значення храму в духовному житті людини і справі спасіння та привітав з історичною подією села.
До вітань долучились заступник голови РДА Людмила Войтович, помічник народного депутата Ігор П'ятоха та подарували святі ікони.
З віршованими вітаннями до присутніх звернулись діти майбутньої недільної школи.
Насам кінець настоятель храму прот. Василь Корецький подякував архієрею та духовенству за освячення храму і спільну молитву.

Читати повністю
Єпископ Матфей молитовно відзначив день свого небесного покровителя святого апостола і євангелиста Матфея
29 Лис
Єпископ Матфей молитовно відзначив день свого небесного покровителя святого апостола і євангелиста Матфея

29 листопада 2018 року, в День пам’яті святого апостола і євангелиста Матфея, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з нагоди дня свого тезоімеництва очолив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Перед початком Літургії до собору був привезений з Львівської єпархії список чудотворного образу Божої Матері «Всецариця»
За Богослужінням Його Преосвященству співслужили: секретар єпархіального управління районний благочинний прот. Юрій Зінчук, замісник секретаря, благочинний собору прот. Ігор Бігун, ігумен Трофим (Житомирська єпархія) районні благочинні, духовенство собору та запрошене духовенство.
Під час Літургії молилась настоятелька монастиря Різдва Христового ігуменя Анна.
Після Богослужіння був відслужений святковий молебень до Божої Матері, а по завершенні, від імені усього духовенства єпархії архієрея привітав секретар єпархіального управління прот. Юрій Зінчук, зачитавши вітальний лист.
До вітань долучились представники місцевої влади.
В свою чергу Його Преосвященство подякував усім присутнім за добрі і щирі вітання.
Далі владика Матфей приймав багаточисленні вітання від прихожан та гостей, які прийшли привітати свого архіпастиря.

Читати повністю
Вітання Преосвященному Матфею єпископу Володимир-Волинському і Турійському з Днем Тезоімеництва
28 Лис
Вітання Преосвященному Матфею єпископу Володимир-Волинському і Турійському з Днем Тезоімеництва

Ваше Преосвященство, Дорогий Владико!

Володимир-Волинське єпархіальне управління розом з духовенством єпархії висловлює щирі слова привітання та добрі побажання з нагоди дня Вашого Тезоімеництва! Обравши для себе шлях служіння Церкві Христовій, Ви сумлінно виконуєте ті обітниці, які дали Богові, прийнявши чернечий постриг і священний сан.

Нехай за молитвами святого апостола і євангелиста Матфея, Господь дарує Вам сили і міцне здоров’я для звершень багатьох задумів і починань на благо Церкви, а Пресвята Богородиця завжди оберігає Вас і Вашу паству та допомагає Вам милістю і щедротами. Бажаємо Вам і надалі ревно нести подвиг служіння, доручений Вам від Пастероначальника Господа Ісуса Христа.

Іспола еті деспота!


Читати повністю
25-та річниця з дня відкриття та освячення Свято-Успенського храму с. Радовичі іваничівського благочиння
26 Лис
25-та річниця з дня відкриття та освячення Свято-Успенського храму с. Радовичі іваничівського благочиння

26 листопада 2018 року, парафія села Радовичі, Іваничівського благочиння відзначила 25-ту річницю з дня відкриття та освячення свого Свято-Успенського храму.
З нагоди ювілею, з благословення керуючого Володимир-Волинської єпархії Преосвященного єпископа Матфея, святкову Божественну Літургію очолив благочинний прот. Ярослав Мельничук,у співслужінні настоятеля храму прот. Михайла Мороза та священослужителів Іваничівського благочиння.
По завершенні Літургії от. Ярослав привітав настоятеля і парафіян з ювілейною річницею освячення храму.До вітань долучились сільський голова Микола Матіяш та помічник народного депутата Ігоря Гузя - Ігор П'ятоха і подарували пам'ятні ікони.
В свою чергу настоятель от. Михайло подякував благочинному і духовенству за спільну святкову молитву.
Богослужіння завершилось хресним ходом та подячним молебнем.

Читати повністю
ЗВЕРНЕННЯ Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета
26 Лис
ЗВЕРНЕННЯ Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

ЗВЕРНЕННЯ
Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

з приводу нового акту відкритої збройної агресії Російської Федерації проти України

Дорогі брати і сестри, співгромадяни!

25 листопада 2018 р. у морі біля окупованого Росією кримського м. Керч стався новий акт відкритої збройної агресії РФ проти України - було атаковано та захоплено українські військові кораблі, поранено та взято в полон наших моряків.

Дотепер Кремль намагався брехнею приховувати свою агресію проти Української держави, використовуючи війська без розпізнавальних знаків, прикриваючись місцевими колаборантами, розповідаючи про «громадянську війну на Донбасі» та «самовизначення народу Криму». 25 листопада 2018 р. Російська Федерація вчинила відкритий акт агресії проти України, який вже не приховує.

Український народ може дати лише одну відповідь на цей напад - мужньо протистояти ворогу, ставши на захист рідного краю, на захист своєї державності та свободи.

Адже понад триста років ми жили в рабстві, бувши підкорені імперією - і на власному досвіді пізнали всю гіркоту неволі. Якраз у ці дні ми вшановуємо 85-ті роковини Голодомору-геноциду 1932-33 рр., головною передумовою до якого була саме втрата українським народом власної державності та поневолення нашого краю кремлівським агресором. Роблячи висновки з минулого ми повинні бути далекоглядними і розуміти: від нашої готовності дати рішучу відсіч завойовнику залежить майбутнє для кожного куточка України, майбутнє наступних поколінь, майбутнє всього українського народу.

Закликаю політиків відкласти суперечки та згуртуватися. Адже якщо ворог зруйнує саму нашу державність - про які посади дбатимете, де будете керувати? Закликаю до єднання все українське суспільство, бо без перемоги не буде ані справжнього миру, ані добробуту, ані щасливого майбутнього для кожного з нас.

Знову звертаю свій голос до братовбивць - нових каїнів, які називаючи наш народ своїм братом, прийшли в наш дім, щоб проливати кров і поневолювали: отямтеся і припиніть чинити зло! Сховайте меч свій і поверніться до свого дому!

Ви не боїтеся ані закону людського, ані наслідків власних злочинів. Думаєте, що брехнею можна все приховати, а правом сильного - виправдати. Тож знайте і пам‘ятайте: Бог все бачить і кожному відплатить належне! «Зрозумійте ж, нерозумні люди! Коли ви прийдете до розуму? Той, Хто створив вухо, чи не почує? І той, Хто створив око, чи не побачить? Той, що врозумляє народи і дає людям розуміння, невже не покарає вас? ...Але Господь — захист мій, і Бог мій — твердиня надії моєї. Він поверне на них беззаконня їхні і злочинством їхнім погубить їх, знищить їх Господь Бог наш.» (Псалом 93).

Церква Київського Патріархату закликає Боже благословення на українських воїнів, які обороняють країну від агресора, і на всю нашу державу. Пам‘ятайте: з нами правда, тому - з нами Бог, а де Бог - там перемога!

Закликаю всіх віруючих підносити свої молитви за перемогу і мир для України - це є той посильний внесок у спільну справу, який може зробити кожен з вас.

Розумію, як у цей час хвилюванням і турботою охоплені серця багатьох. Тому на завершення хочу, дорогі брати і сестри, нагадати слова Писання, - і нехай серце ваше не має сумніву, що правда і сила Божа переможуть новітнього Каїна і нового фараона, з рабства якому виводить Господь Україну.

«Фараон наблизився, і сини Ізраїлеві оглянулись, і ось, єгиптяни йдуть за ними: і дуже злякалися і заволали сини Ізраїлеві до Господа, і сказали Мойсеєві: хіба немає гробів у Єгипті, що ти привів нас помирати у пустелі? що це ти зробив з нами, вивівши нас з Єгипту? Чи не це саме говорили ми тобі в Єгипті, сказавши: залиш нас, нехай ми будемо працювати на єгиптян? Тому що краще бути нам у рабстві в єгиптян, ніж померти в пустелі. Але Мойсей сказав народу: не бійтеся, стійте – і побачите спасіння Господнє, яке Він сотворить вам нині, бо єгиптян, яких бачите ви нині, більше не побачите повік; Господь буде поборювати за вас, а ви будьте спокійні» (Книга Вихід 14:10-14). «Бо не відкине Господь народу Свого і не забуде насліддя Свого.» (Псалом 93)

Філарет,
Патріарх Київський і всієї Руси-України

26 листопада 2018 р.

Читати повністю
Архіпастирський візит до Свято-Михайлівської парафії міста Нововолинська
25 Лис
Архіпастирський візит до Свято-Михайлівської парафії міста Нововолинська

25 листопада 2018 року, у Неділю 26-ту після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський, з архіпастирським візитом відвідав Свято-Михайлівську парафію міста Нововолинська де у місцевому храмі звершив Божественну Літургію.
На церковних сходах владику зустріла чисельна паства та діти недільної школи, які привітали архіпастиря віршованими вітаннями і піднесли хліб-сіль та квіти.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний прот. Стефан Фульмес, настоятель храму прот. Михайло Нідзельський та запрошенне духовенство.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні та за об’єднання Української Православної Церкви, а під час ектеній промовлялись особливі додаткові прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після заамвонної молитви, архієрей звернувся до вірян з проповіддю, на тему євангельського читання, а по її завершенні владика Матфей привітав настоятеля і парафіян з воскресним днем.
В свою чергу, от. Михайло подякував владиці за архіпастирський візит і спільну святкову молитву.
Богослужіння завершилось подячним молебнем.

Читати повністю
У Володимир-Волинській єпархії духовенство взяло участь у заходах присвячених 85-м роковинам жертв Голодомору в Україні 1932-33 років
24 Лис
У Володимир-Волинській єпархії духовенство взяло участь у заходах присвячених 85-м роковинам жертв Голодомору в Україні 1932-33 років

Оновлюється.

24 листопада 2018 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей взяв участь у заходах присвячених 85-м роковинам жертв Голодомору в Україні 1932-33 років ,які відбулись у м. Володимирі-Волинському.
  У парку «Слов’янський», біля символічної могили борцям за волю України, архієрей звершив панахиду.
  Його Преосвященству співслужив ключар кафедрального собору прот. Миколай Удуд.
  Під час богослужіння молились: посадовці міської та районної влади, небайдужі жителі міста та району.
  По завершенні панахиди владика Матфей звернувся до присутніх з проповіддю в якій нагадав, що саме безбожна комуністична влада заморила голодом мільйони українців,закликав пам’ятати свою історію та молитовно вшановувати пам'ять тих жертв невинно убієнних голодом замучених у ті страшні роки.
  О 16-ій годині усі присутні долучилися до Всеукраїнської хвилини мовчання та запалили лампади пам‘яті.
    З благословення очільника єпархії владики Матфея у всіх районах Володимир-Волинської єпархії священослужителі взяли участь у пам’ятних заходах.
  Зокрема: у 14-й окремій механізованій бригаді, що у Володимир-Волинському, штатний капелан, замісник секретаря єпархіального управління прт. Ігор Бігун звершив панахиду і запалили свічки за всіма невинними жертвами, яких закатував голодом сталінський російський режим.
У селищі Іваничі біля пам’ятника Тараса Шевченка зібралися представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, працівники установ та організацій, громадськість, щоб вшанувати пам'ять жертв Голодомору.
Поминальну панахаду за загиблими відправив настоятель Свято-Покровського храму, замісник благочинного прот. Андрій Мельничук.
://cerkva-vv.info/news/518

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
24 Лис
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

Черговий випуск передачі «ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ» від 24. 11. 2018 року.
На запитання глядачів: чому Бог дає одним здоров’я і багатство, а іншим хвороби та злидні ; як правильно повести себе з рідною людиною в складному питанні ; чи мають моральне право священники, які грішать вчити не грішити інших - відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/pZS_KusdC-4

Читати повністю
АНОНС
23 Лис
АНОНС

29 листопада 2018 року, у  День пам’яті св. апостола і євангелиста Матфея, небесного покровителя керуючого Володимир-Волинської єпархії  Преосвященного єпархії єпископа Матфея,  за його сприянням у кафедральний собор Різдва Христового, з міста Львова прибуде чудотворний образ Божої Матері «Всецариця», до якого у 2017 році багато вірних нашої єпархії мали можливість прикластись і помолитись біля цієї святині.

Ця ікона Пресвятої Богородиці «Всецариця» написана монахом Миколаєм Капрулісом з Афону, який причислений до лику святих. Образ – список з оригіналу чудотворної ікони Всецариці, освячена на поясі Божої Матері та чесній главі Іоана Золотоустого в грецькому монастирі Ватопед на Святій Горі Афон.

Після молитви біля ікони вже сталося багато чудес – люди зціляються від раку та інших важких хвороб.

У цей день, владика Матфей молитовно відзначить День свого тезоімеництва.

  Урочиста зустріч ікони та архієрейська Божественна Літургія відбудеться у кафедральному соборі Різдва Христового м. Володимир-Волинський о 9.00 ранку.


Читати повністю
Звернення Патріарха Філарета до 85-х роковин Голодомору-геноциду українського народу 1932-33 рр.
23 Лис
Звернення Патріарха Філарета до 85-х роковин Голодомору-геноциду українського народу 1932-33 рр.

До 85-х роковин Голодомору-геноциду українського народу 1932-33 рр.

Звернення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета

Дорогі брати і сестри, співгромадяни,

світове українство та всі люди доброї волі!

В ці дні український народ та люди доброї волі різних національностей у всьому світі відзначають 85-ті роковини Голодомору-геноциду українського народу – злочину, спланованого та здійсненого сталінським більшовицьким керівництвом Радянського Союзу в 1932-33 рр. Цей жахливий злочин проти людяності, одне з найбільш жорстоких масових вбивств за всю історію, коли за кілька місяців голодною смертю радянською владою свідомо було вбито мільйони людей – має бути однозначно засуджений.

Десятиліттями правда про Голодомор старанно приховувалася злочинцями – але збереглася в пам’яті народу та завдяки подвижницькій праці громадських активістів, правозахисників, істориків, незалежної Української держави та друзів України в усьому світі стає все ширше відомою.

Видимою ознакою відновлення правди та пам’яті стали Меморіал та музей у Києві, пам’ятні знаки та хрести, щорічні заходи з ушанування жертв Голодомору-геноциду. Бо доки ми і світ пам’ятатимемо – ми будемо мати можливість і силу боротися за те, щоби зло було осуджене і подібні злочини не могли повторитися.

Частиною нашої боротьби і нашої надії є свічка пам’яті, яку запалюємо в цей суботній день. Вона є вшануванням заморених голодом, видимим символом нашої молитви за спокій їхніх душ. І також є нагадуванням, що навіть малий вогник може перемагати темряву.

Закликаю всіх взяти участь у скорботних заходах, закликаю віруючих до молитви, закликаю всіх, чиє серце не байдуже – запалити цю свічку пам’яті.

Нехай Бог упокоїть душі замордованих Голодомором, а народу нашому – нехай дасть сили і мужність перемагати зло і неправду, зберегти мир та єдність, відстояти незалежність України.

Царство Небесне, вічна пам’ять і вічний спокій усім, під час Голодомору-геноциду 1932-33 років невинно загиблим!

 

ФІЛАРЕТ,

Патріарх Київський

і всієї Руси-України

24 листопада 2018 р.

https://www.cerkva.info/posts/zvernennia-patriarkha-filareta-do-85-kh-rokovyn-holodomoru-henotsydu-u...


Читати повністю
В день вшанування чудотворного образу Божої Матері «Скоропослушниця», владика Матфей співслужив Святійшому Патріарху Філарету
22 Лис
В день вшанування чудотворного образу Божої Матері «Скоропослушниця», владика Матфей співслужив Святійшому Патріарху Філарету

22 листопада 2018 року, в день вшанування афонського чудотворного образу Божої Матері «Скоропослушниця», Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський співслужив за Божественною Літургією Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету у Свято-Володимирському патріаршому кафедральному соборі міста Києва.
Після літургії перед чудотворним образом Пресвятої Богородиці «Скоропослушниця» Патріарх Філарет з архієреями та духовенством прочитав акафіст, який завершився молитвою за Україну і величанням Цариці Небесній.
Предстоятель Київського Патріархату привітав всіх зі святом на честь ікони Пресвятої Владичиці нашої Богородиці, яка називається «Скоропослушницею» та закликав на присутніх Боже благословення.

Читати повністю
Секретар єпархіального управління очолив святкову Літургію у Свято-Михайлівському храмі міста Нововолинська
22 Лис
Секретар єпархіального управління очолив святкову Літургію у Свято-Михайлівському храмі міста Нововолинська

21 листопада 2018 року, у день пам’яті Собору архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, у свято-Михайлівському храмі міста Нововолинська відбулось урочисте богослужіння.
З благословення Преосвященного Матфея єпископа Володимир-Волинського і Турійського, Божественну Літургію очолив секретар єпархіального управління прот. Юрій Зінчук, якому співслужили: благочинний нововолинської округи прот. Стефан Фульмес, настоятель храму прот. Михайло Нідзельський та запрошене духовенство.
По завершенні Літургії, от. Юрій від імені єпископа Матфея, привітав настоятеля з храмовим святом та Днем пам'яті його небесного покровителя і побажав усім парафіян заступництва архістратига Божого Михаїла.
Завершилось Богослужіння хресним ходом навколо храму.

Читати повністю
Храмове свято у сеіл Верба Володимир-Волинського районного благочиння.
22 Лис
Храмове свято у сеіл Верба Володимир-Волинського районного благочиння.

21 листопада 2018 року, У День пам’яті Собору архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, храмове свято відзначили у селі Верба, Володимир-Волинського районного благочиння.
Божественну Літургію у свято-Михайлівському храмі очолив зімісник благочинного прот. Сергій Місан, якому співслужили: настоятель храму прот. Борис Наумчук та запрошене духовенство

Читати повністю
Молитва у День Гідності та Свободи у Володимир-Волинській єпархії
22 Лис
Молитва у День Гідності та Свободи у Володимир-Волинській єпархії

21 листопада 2018 року, в день свята Собору архістратига Божого Михаїла та всіх небесних сил безплотних, у Володимирі-Волинському відзначили День Гідності та Свободи.
З благословення керуючого Володимир-Воливською єпархією преосвященного єпископа Матфея у поминальних заходах взяв участь замісник секретаря єпархіального управління, благочинний кафедрального собору прот. Ігор Бігун. Заходи розпочались хресною ходою від кафедрального собору Різдва Христового до площі Героїв.
Біля меморіальної дошки Героям Небесної Сотні, от. Ігор відслужив панахиду.
Серед учасників зібрання були представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, духовенства, керівники підприємств, установ, громадських організацій, студентська та учнівська молодь, яка у руках несла портрети загиблих Героїв Небесної Сотні.
В смт. Іваничах пройшли заходи з цієї нагоди на центральній площі селища.
Насамперед хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять тих, хто поклав своє життя на вівтар незалежності нашої держави.
Опісля замісник благочинного, настоятель Свято-Покровського храму прот. Андрій Мельничук відслужив панахиду за загиблими у нашій державі.
Поминальні заходи з бгагословення єпископа Матфея відбулись у всіх благочиннях єпархії.

Читати повністю
У день пам’яті Собору архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних єпископ Матфей відвідав Житомирську єпархію
21 Лис
У день пам’яті Собору архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних єпископ Матфей відвідав Житомирську єпархію

21 листопада 2018 року, у день пам’яті Собору архістратига Михаїла та інших небесних сил безплотних, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, на запрошення Преосвященного Паїсія єпископа Житомирського і Овруцького, взяв участь в урочистих богослужіннях з нагоди престольного празнику та 162 річниці від дня освячення Свято-Михайлівського кафедрального собору міста Житомир.
Напередодні свята, 20 листопада ввечері,владика Матфей разом з єпископом Паїсієм і духовенством кафедрального собору звершили Всенішне бдіння.
21 листопада, в Свято-Михайлівському соборі архієреї у співслужінні духовенства Житомирської єпархії звершили святкову Божественну Літургію.
Після заамвонної молитви владика Матфей звернувся до вірян з проповіддю, а по завершенні привітав керуючого єпархією владику Паїсія, настоятеля, духовенство собору і парафіян з храмовим святом.

Фото з офіційної сторінки Свято-Михайлівського кафедрального собору.


Читати повністю
Єпископ Матфей привітав Шацького благочинного з Днем народження
19 Лис
Єпископ Матфей привітав Шацького благочинного з Днем народження

19 листопада 2018 року, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав парафію села Самійличі Шацького благочиння, де у Свято-Дмитрієвському храмі очолив Божественну Літургію і привітав благочинного, настоятеля храму прот. Михайла Цвінкилевича з 45-річчям від Дня народження.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: секретар єпархіального управління прот. Юрій Зінчук, замісник секретаря прот. Ігор Бігун, настоятель храму прот. Михайло Цвінкилевич та запрошенне духовенство.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні та за об’єднання Української Православної Церкви, а під час ектеній промовлялись особливі додаткові прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після Літургії, архієрей очолив подячний молебень, звернувся до вірян з проповіддю і привітав настоятеля з ювілеєм. Від імені Святійшого Патріарха Філарета владика Матфей вручив медаль «За жертовність і любов до України», а від себе нагородив Благословенною Грамотою.
До вітань настоятеля долучились парафіяни .
В свою чергу, от. Михайло подякував владиці та священнослужителям за спільну святкову молитву і за вітання.
Богослужіння завершилось уставним многоліттям.

Читати повністю
ОФІЦІЙНО: Священний Синод Вселенського Патріархату оголосить дату Об‘єднавчого Собору, який має відбутися у грудні
19 Лис
ОФІЦІЙНО: Священний Синод Вселенського Патріархату оголосить дату Об‘єднавчого Собору, який має відбутися у грудні

Комюніке (19/11/2018).

Під час підготовки до засідання Святого і Священного Синоду з 27 по 29 листопада 2018 р. Константинопольський Вселенський Патріархат знову підтверджує своє священне рішення про надання Томосу про Автокефалію Православній Церкві в Україні.

Хоча процес підготовки до Священної Ради (Собору) Православної Церкви в Україні триває, конкретна дата в грудні 2018 року буде представлена ​​для підтвердження та оголошення Святого і Священного Синоду Вселенського Патріархату.

У Вселенському Патріархаті 19 листопада 2018 року.

Від Головного Секретаріату
Святого і Священного Синоду

https://www.cerkva.info/posts/ofitsiyno-sviashchennyi-synod-vselenskoho-patriarkhatu-oholosyt-datu-o...


Читати повністю
ЗАЯВА ПАТРІАРХА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТА
19 Лис
ЗАЯВА ПАТРІАРХА КИЇВСЬКОГО І ВСІЄЇ РУСИ-УКРАЇНИ ФІЛАРЕТА

У зв‘язку з поширенням низки публікацій, явною метою яких є посіяти замішання в Українській Церкві та в суспільстві, підірвати процес діалогу між українською стороною та Константинопольською Матір‘ю-Церквою - Вселенським Патріархатом, хочу повідомити всіх про наступне.

Обрання Предстоятеля для єдиної помісної Української Православної Церкви відбуватиметься на Соборі, після того, як на ньому буде проголошене і утверджене церковне об‘єднання.

Самовисування кандидатур на Предстоятельство в Церкві не допускається канонами. Раніше повідомлялося, що єпископат УПЦ Київського Патріархату пропонуватиме мою кандидатуру для обрання Предстоятелем.

Я дякую єпископату за висловлення довіри до мене, так само, як вдячний за потужну підтримку з боку повноти Київського Патріархату і всього суспільства. Зараз у мене є сформоване бачення того, як далі треба діяти, і про нього через наше особисте спілкування знають наші партнери з діалогу, що триває. Запевняю, що в рамках цього діалогу ми дотримувалися і будемо дотримуватися взятих на себе зобов‘язань так само, як і його інші учасники.

Якою буде моя відповідь на згадану вище пропозицію про обрання, якщо вона буде оголошена офіційно на Соборі - я також офіційно повідомлю Собору, обґрунтувавши перед ним своє бачення і рішення та очікуючи від нього підтримки моєї позиції.

Підставою для відповіді буде виключно розуміння блага Церкви і відповідальність перед Господом за належне виконання дорученого мені Ним служіння на Київському престолі, яке я, з милості Божої, несу вже понад 52 роки.

Дотепер, коли було потрібно для Церкви - я був твердим і непохитним, не полишаючи Предстоятельства, хоч і вимагали цього від мене у Москві, вживаючи і примус, і обіцянки. Так само заради блага Церкви я йшов і на поступки, зокрема коли бувши Предстоятелем УПЦ, я заради об‘єднання у 1992 р. поступився цією посадою.

Рік тому Московська патріархія моє бажання досягти визнання автокефалії Української Церкви і мій лист про кроки, спрямовані до цього, сприйняла як нагоду зруйнувати і поглинути Київський Патріархат. Я рішуче став на заваді цьому - і московський план провалився.

За всі ці десятиліття ні погрози сильних світу цього, ні море бруду, яким чорнили моє ім‘я, ні «заборони та анафеми» - ніщо не змусило мене відступити від виконання волі Божої та служіння Українській Церкві. Історія засвідчує вірність такого шляху і я хочу запевнити наш єпископат, духовенство і паству, що не відступлю від нього і у майбутньому.

Тому і зараз, маючи відповідальність як Патріарх Київський і всієї Руси-України, я робив і робитиму все необхідне для того, щоби об‘єднавчий процес був успішно довершений, щоби єдина Помісна УПЦ була утверджена, а потім визнана іншими Помісними Церквами.

Одночасно недопустимо, щоби привід змін у Церкві був використаний недоброзичливцями аби підірвати її єдність чи перетворити на знаряддя чужих інтересів, - таке знаряддя, яким, нажаль, є зараз Митрополія Московського Патріархату в Україні. Нашому народу і країні потрібна справді незалежна Церква, а не чужий інструмент, лише прикритий найменуванням незалежності.

Супротивники розуміють історичну важливість того, що відбувається, так само як і чутливість процесу підготовчого діалогу. Тому і роблять все, на що здатні, щоби перешкодити успіху, задіявши різні засоби - гроші, дипломатію, спецслужби, залежні від них ЗМІ, вживаючи напівбрехню і відверту неправду.

Я закликаю і всю повноту Церкви Київського Патріархату, і українське суспільство, і всіх учасників об‘єднавчого процесу - зберігати мудрість і тверезість. Мета ворогів - посіяти недовіру і замішання. Наша спільна мета - успішно завершити розпочату справу.

І я вірю, що це відбудеться - з допомогою Божою!

ФІЛАРЕТ, Патріарх Київський і всієї Руси-України

https://www.cerkva.info/posts/zayava-patriarkha-kyyivskoho-i-vsiyeyi-rusy-ukrayiny-filareta


Читати повністю
Архієрейське богослужіння у неділю 25-ту після П'ятидесятниці
18 Лис
Архієрейське богослужіння у неділю 25-ту після П'ятидесятниці

18 листопада 2018 року, у неділю 25-ту після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Напередодні, в суботу ввечері, архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: ключар собору прот. Микола Удуд, диякон Тарас Процюк та інші.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні, за об’єднання Української Православної Церкви та особливі прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після заамвонної молитви, єпископ Матфей виголосив проповідь на тему євангельського читання, владика пояснив пастві духовне значення чуда зцілення кровоточивої жінки та воскресіння Господом дочки Іаіра.
По завершенні проповіді архієрей привітав вірян з недільним днем і наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
Запитай у архіпастиря
13 Лис
Запитай у архіпастиря

Черговий випуск передачі «ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ» від 13. 11. 2018 року.
На запитання глядачів: чому Бог не знищив зло, чи не використовують політики церкву в своїх власних цілях та як навчитись любити своїх ворогів - відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
Відео можна переглянути ТУТ https://youtu.be/gSYkvxNwtlQ

Читати повністю
Єпископ Матфей відвідав костел св. Йокима та Анни у місті Володимир-Волинський.
12 Лис
Єпископ Матфей відвідав костел св. Йокима та Анни у місті Володимир-Волинський.

12 листопада 2018 року, Преосвященний Матфей єпископ Володимир- Волинський і Турійський у супроводі секретаря єпархіального управління прот. Юрія Зінчука і міського духовенства, на запрошення о. кан. Леха Броніслава Кошляги, відвідав костел св. Йокима та Анни у місті Володимир-Волинський.
У цей день відбулось урочисте святкування спомину святого Йосафата єпископа і мученика.
Урочисту Літургію відправив єпископ Віталій Скомаровський, Ординарій Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви.
По завершенні  Літургії Єпископ Матфей звернувся до присутніх з вітальним словом та побажав усім миру і духовної радості.

Читати повністю
Архіпастирський візит до Свято-Параскевської парафії села Литовеж Іваничівського благочиння
12 Лис
Архіпастирський візит до Свято-Параскевської парафії села Литовеж Іваничівського благочиння

11 листопада 2018 року, у 24-тю неділю після П’ятидесятниці, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Параскевську парафію села Литовеж Іваничівського благочиння, де очолив святкову Божественну Літургію з нагоди престольного празнику, який був перенесений на воскресний день.
На церковних сходах з хлібом-сіллю владику зустрів голова Литовежського ОТГ Іванчук Іван Іванович, а діти недільної школи привітали архіпастиря віршованими вітаннями і подарували квіти.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: замісник благочинного прот.Андрій Мельничук, настоятель храму прот. Василь Васильків та запрошенне духовенство.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні та за об’єднання Української Православної Церкви, а під час ектеній промовлялись особливі додаткові прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після заамвонної молитви, архієрей звернувся до вірян з проповіддю а по завершенні владика Матфей привітав настоятеля і парафіян з престольним святом.
В свою чергу, от. Василь подякував владиці та священнослужителям за спільну святкову молитву.
Богослужіння завершилось водосвятним молебнем ,традиційним хресним ходом навколо храму і уставним многоліттям.

Читати повністю
Архіпастирський візит до Свято-Параскевської парафії села Соснина Іваничівського благочиння
12 Лис
Архіпастирський візит до Свято-Параскевської парафії села Соснина Іваничівського благочиння

10 листопада 2018 року, в День пам'яті муцениці Параскеви-П'ятниці, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Параскевську парафію села Соснина Іваничівського благочиння, де очолив святкову Божественну Літургію з нагоди пристольного празнику.
На церковному подвір’ї владику зустріла чисельна паства та діти недільної школи, які привітали архіпастиря віршованими вітаннями і піднесли хліб-сіль та квіти.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний прот. Ярослав Мельничук, настоятель храму прот. Володимир Конопко та запрошенне духовенство.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні та за об’єднання Української Православної Церкви, а під час ектеній промовлялись особливі додаткові прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після заамвонної молитви, архієрей звернувся до вірян з проповіддю.
По завершенні проповіді владика Матфей привітав настоятеля і парафіян з престольним святом, а багаторічному меценату Олександру Малашку архіпастир від імені Святійшого Патріарха Філарета вручив орден Святого великомученика Юрія переможця.
В свою чергу, от. Володимир подякував владиці та священнослужителям за спільну святкову молитву.

    Богослужіння завершилось традиційним хресним ходом навколо храму і уставним многоліттям.


Читати повністю
Збори благочинь
09 Лис
Збори благочинь

З 5-го по 9-е листопада 2018 року, з благословення Преосвященного єпископа Матфея відбулись збори Турійського, Нововолинського, Шацького та Любомльського благочинь.
  Зібрання провів секретар єпархіального управління, районний благочинний прот. Юрій Зінчук разом з єпархіальним казначеєм прот. Борисом Гідзінським.

Читати повністю
Храмове свято у селі Білин
09 Лис
Храмове свято у селі Білин

8 листопада 2018 року, в день пам’яті великомученика Димитрія Солунського, у Свято-Димитрієвському храмі села Білин Володимир- Волинського районного благочиння, відбулось урочисте богослужіння з нагоди храмового свята.
З благословення єпископа Матфея Божественну Літургію очолив секретар єпархіального управління, районний благочинний прот. Юрій Зінчук, якому співслужили: настоятель прот. Віталій Іванів та запрошене духовенство.
  Богослужіння завершилось традиційним хресним ходом навколо храму.

Читати повністю
Секретар єпархіального управління очолив храмове свято
08 Лис
Секретар єпархіального управління очолив храмове свято

8 листопада 2018 року, в день пам’яті великомученика Димитрія Солунського, у Свято-Димитрієвській каплиці, що знаходиться у агротехнічному коледжі м. Володимир- Волинський, відбулось урочисте богослужіння з нагоди храмового свята.
З благословення єпископа Матфея Богослужіння очолив секретар єпархіального управління, районний благочинний прот. Юрій Зінчук, якому співслужили: настоятель прот. Сергій Місан, єпархіальний казначей прот.Борис Гідзінський та запрошене духовенство.

Читати повністю
Архіпастирський візит до Свято-Казанської парафії села Бубнів Володимир-Волинського районного благочиння
08 Лис
Архіпастирський візит до Свято-Казанської парафії села Бубнів Володимир-Волинського районного благочиння

4 листопада 2018 року, у 23-тю неділю після П’ятидесятниці в день Казанської ікони Божої матері, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Казанську парафію села Бубнів Володимир-Волинського районного благочиння, де очолив святкову Божественну Літургію з нагоди престольного празнику та 25-ї річниці з дня відкриття і освячення храму.
На церковному подвір’ї владику зустріла чисельна паства та діти недільної школи, які привітали архіпастиря віршованими вітаннями і піднесли квіти.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: секретар єпархії, районний благочинний прот. Юрій Зінчук, настоятель храму прот. Василь Мавдрик та запрошенне духовенство.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні та за об’єднання Української Православної Церкви, а під час ектеній промовлялись особливі додаткові прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви.
Після заамвонної молитви, архієрей звернувся до вірян з проповіддю, в якій розповів про те, як Цариця Небесна допомагаї і охороняє людей, які взивають до Неї в своїх молитвах. По завершенні проповіді владика Матфей привітав настоятеля і парафіян з престольним святом.
В свою чергу, от. Василь подякував владиці та священнослужителям за спільну святкову молитву.
Богослужіння завершилось традиційним хресним ходом навколо храму і уставним многоліттям.

Читати повністю
Владика Матфей освятив новий магазин
08 Лис
Владика Матфей освятив новий магазин

8 листопада 2018 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей освятив новий магазин господарських товарів у місті Нововолинську «ЕКСТРА-БУД».
  У відкритті взяли участь заступник міського голови Андрій Сторонський, директор Нововолинського міського центру зайнятості Ігор Кантор та інші.
  У вітальному слові архієрей побажав Божого Благословення у їх праці.

Читати повністю
У соборі Юрія Переможця освятили накупольний хрест
08 Лис
У соборі Юрія Переможця освятили накупольний хрест

4 листопада 2018 року, у соборі святого великомученика Юрія Переможця м.Володимира-Волинського було освячено новий накупольний хрест, який буде встановлено на нововиготовленому вівтарному куполі храму. На запрошення громади чин освячення звершив міський благочинний Володимира-Волинського прот.Юрій Пилипець у співслужінні настоятеля парафії прот.Євгена Шевчука та священика храму прот.Андрія Шевчука. По завершенні чину освячення отець Юрій звернувся до присутніх з повчальним словом, подякував громаді і священикам за труди і побажав в скорому часі завершити встановлення купола над вівтарем собору. Після цього кожен мав змогу підійти, поклонитися та прикластися до новоосвяченого хреста.

Читати повністю
РОЗПОРЯДЖЕННЯ
06 Лис
РОЗПОРЯДЖЕННЯ

Керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей видав розпорядження.
11 листопада 2018 року, у Всеукраїнський день молитви за сиріт, благословляю у всіх храмах Володимир-Волинської єпархії відслужити молебні за сиріт.
Виконання розпорядження покласти на благочинних єпархії.

Читати повністю
Храмове свято в смт. Іваничах
05 Лис
Храмове свято в смт. Іваничах

4 листопада 2018 року, в день Казанської ікони Божої матері, у Свято-Казанському храмі смт. Іваничі Іваничівського благочиння відбулось урочисте богослужіння з нагоди храмового свята.
Божественну Літургію очолив благочинний прот. Ярослав Мельничук, якому співслужили: настоятель прот. Андрій мельничук та запрошене духовенство.
По завершенні богослужіння відбувся традиційний хресний хід навколо храму.

Читати повністю