Новини

Єпископ Матфей звершив Літургію Ранішосвячених Дарів
23 Лют
Єпископ Матфей звершив Літургію Ранішосвячених Дарів

23 лютого 2018 року, у п’ятницю першої седмиці Великого посту, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Літургію Ранішосвячених Дарів у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
Після завершення Літургії владика Матфей освятив коливо. Звернувся до пастви зі словами проповіді, в якій пояснив вірним, чому сьогодні у православних храмах благословляють коливо, привітав з п’ятим днем Великої Чотиридесятниці, побажав Божої допомоги у постовому подвизі та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
Владика Матфей звершив Велике повечір'я з читанням заключної четвертої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського
22 Лют
Владика Матфей звершив Велике повечір'я з читанням заключної четвертої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського

22 лютого 2018 року, у четвер першого седмиці Великого посту, ввечері, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Велике повечір'я з читанням заключної четвертої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
Після завершення читання Великого канону архієрей звернувся до пастви зі словом проповіді та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

ДОВІДКА: Наступного разу Великий покаянний канон святого Андрія Критського буде читатися повністю в середу ввечері на п’ятому тижні Великого посту, разом з читанням житія преподобної Марії Єгипетської.


Читати повністю
Інтерв'ю з керуючим Володимир-Волинської єпархії Преосвященним єпископом Матфеєм.
22 Лют
Інтерв'ю з керуючим Володимир-Волинської єпархії Преосвященним єпископом Матфеєм.

Більше року минуло, відколи на теренах Волині, рішенням Священного Синоду УПЦ КП, створили нову єпархію – Володимир-Волинську та Турійську. З дня створення її очолює єпископ Матфей. Він – людина знана у Володимирі-Волинському, адже з 1995 по 2006 рік був настоятелем собору Юрія Переможця. Про те, як розбудовується єпархія, про стосунки зі світською владою та настанови на Великий піст розмовляємо з єпископом Матфеєм.

 

– Владико, 9 лютого минуло 25 років Вашої священничої хіротонії, скажіть, була хоч мить у житті, щоб Ви пожалкували, що обрали стежку служіння Богові?


– Ні, ніколи і ні за яких обставин. В житті завжди бувають розчарування, прикрі моменти, але за 25 років з дня хіротонії я ніколи не шкодував, що став священнослужителем і стою біля престолу та молюся. Більше того, я ніколи не шкодував, що пішов у ченці. Є такі, що приходять в Церкву, а потім змінюють думку, кидають сан, чернецтво, одружуються. У мене такої думки не виникало.

 

Це не був необдуманий крок. Колись московський патріарх Пімен казав, що у своєму житті шкодував про три речі, серед них – те, що дуже рано прийняв постриг, – у 15 років. Я чернецтво і сан прийняв у 19 років, але за свій вибір не шкодую.

 

– Що за більш ніж рік Вашого архіпастирського служіння вдалося зробити у новоствореній єпархії?


– Над функціонуванням єпархії довелося попрацювати чимало, адже коли в Церкві утворюється структурна одиниця, треба все впорядкувати. Це і адміністративне бачення, налагодження роботи від парафій до благочинь, від благочинь до єпархії… Це потребує зусиль. Не все вдається, не все подобається, але вважаю, що ми спрацювали належним чином. Будь-яка реструктуризація чи нові віяння вносять якісь корективи: одні залишаються задоволеними, інші – невдоволеними. Це доволі тяжко, бо ти – не просто керівник, а ще й духовний пастир і відповідальний із церковної точки зору. Коли є багато відволікаючих моментів, коли дехто вважає, що ти повинен вирішувати питання як адміністратор-керівник, а не як пастир, то природно виникають конфлікти. Я переконаний, що, перш за все, нам належить бути пастирями Церкви Христової, а не адміністраторами, хоча це теж треба робити, і єпархія для того й створена як структурна одиниця. Та основне наше завдання – це служіння і прикликання людей до Бога.

Церква живе вже 2000 років, і ми теж цим живемо. Звичайно, з плином часу щось змінювалося, але догматичне вчення непорушне. Якщо слідувати йому, то нічого вигадувати не треба, а просто гідно виконувати свою працю, аби люди наверталися до Христа, йшли в Церкву і знаходили там втішення, а не відволікатися на конфлікти, проблеми, суперечки, які дуже часто входять в наше середовище. Здається, ми хочемо правильно зробити, але не виходить. А чому? Бо в церковне середовище входить дуже багато рудименту світського. Наш патріарх завжди нам каже: дивіться, чи це корисно Церкві, чи це корисне християнам. Якщо корисне – робіть, не дивлячись ні нащо, якщо шкодить – відкидайте.

Рік пройшов – ми працюємо, ми утвердилися. Працюють мої помічники, це ті, хто в єпархіальному управлінні, діють 8 благочинь. І хоч створюються ОТГ, наша структура ще така, як була в районах. Наприклад, в Іваничівському районі у нас 2 благочиння – Нововолинське з прилеглими в селах парафіями та Іваничівське. Ми впорядкували життя єпархії, всі знають, як вони повинні працювати та служити. Функціонує сайт єпархії, висвітлюємо своє життя у соцмережах. Ми не закриті для спілкування, завжди закликаємо людей до нього, адже в Церкві людина може знайти своє місце.

Хотілося би більше займатися соціальною проблематикою на рівні волонтерської діяльності, але, на жаль, Церква певною мірою обмежена у своїх можливостях, адже ми залежимо від пастви. Якщо хтось каже, що Церква має мільйонні статки, то він глибокого помиляється. Церква багата тоді, коли люди багаті і можуть дати Церкві на її працю. Якщо люди збідніли і не мають коштів на найнеобхідніше, то як Церква може бути багатою, якщо вона дійсно Церква, а не бізнес-структура? Останні купують дорогі автомобілі, будують будинки за мільярди – все це для них, можливо, й вартісне. А для правдивої Церкви, яка живе своїм народом, це не має значення. Ми маємо бути з народом і служити йому на тому рівні, який зайняли як Церква, яка молиться і спасає душі людей.


– Чи плануєте благоустроювати територію навколо собору Різдва Христового, та й сам монастир потребує ремонту?

– Нам дали храми у занедбаному стані. Наприклад, Московському патріархату дісталися храми, які функціонували за радянських часів і не потребували капітальних вкладень. У нас майже всі парафії потребували відновлення і будівництва. Це – тривалий процес, звичайно, не такий як у німецькому Кельні, де собор будували 600 років, але те, що ми маємо, теж потребує капіталовкладень. Мене дуже хвилює стан будівлі, де знаходиться монастир Різдва Христового. Туди треба стільки вкласти, що сама Церква не зможе цього зробити. Думаю, з плином часу будемо проводити реставраційні роботи. Щодо кафедрального собору теж є ряд питань. Плануємо впорядкувати все в комплексі, тобто з прилеглою територією. Правда, ще не знаємо, як далі розгорнуться події з міською радою, бо міський голова сказав, що, можливо, міськрада перейде в будинок на Ковельській, 10 – якраз навпроти собору. Тоді доведеться вирішувати ще й питання щодо парковки, впорядкування території.


– Чи бачили проекти реконструкції площі? Деякі з них пропонують торгівельні ряди на вулицях Шевченка та Ковельській, які прилягають до кафедрального собору?

– Торгівельні ряди нас не цікавлять. Торгівля завжди і скрізь була, є і буде. Добре, якщо люди мають за що купувати. Побудувати, щоб воно просто стояло, – це одна справа, а побудувати, щоб воно було корисно і функціонувало, – це інше питання. Якщо це приносить користь людям, то ми від того нікуди не дінемось: торгівля – це рушій всього, що ми бачимо. Головне, аби все було в межах закону і не заважало духовному.

 


– Як у вас складаються стосунки зі світською владою?

– На місцях є благочиння і, звичайно, основне спілкування з місцевою владою, як то в ОТГ чи райрадах, вони беруть на себе. Хотілося би бачити більшу співпрацю, але нікому не треба нав’язуватися і думати: якщо влада тебе підтримує, то ти вже «на коні». Це не так. Тепер це відійшло, владу не всі люблять, критикують. Нас хвилює, чи наші віруючі, які підтримують УПЦ Київського патріархату, знаходять порозуміння і співпрацю з місцевою владою. Якщо є бачення спільної справи і спільної роботи по тому, щоб людям було легше і краще, то ми тільки за таку співпрацю. Коли такого розуміння немає, то ми, зі своєї сторони, будемо робити все, щоб знаходити таке розуміння. Чого й керівництву на місцях бажаємо.


– Ви стали тимчасовим членом священного Синоду УПЦ КП. Що це означає для Вас та єпархії?

– Це насамперед функціональні обов’язки, які я повинен виконувати протягом 2018 року. Дехто думає, що це якісь привілеї чи можливості. Ні, це просто обов’язки щодо Церкви. Я повинен брати участь у засіданнях Священного Синоду, приймати рішення, але для єпархії і для себе особисто тут не бачу ніяких привілеїв. Тимчасові члени Синоду знаходяться на ротації, тобто рік попрацюю, а наступні років 20 вже не буду.

 

Наш Святіший Патріарх каже: «Якщо ви прийшли у владу, то будьте готові взяти хрест і служити цьому народу». І це стосується усіх посад. Будь-яка влада – це хрест. Не розкоші, не привілеї, з яких мають зиск, а хрест, якщо ти дійсно хочеш служити. Але ми знаємо, що приходять не тільки служити, але й користати. Своє покликання до єпископства чи Священного Синоду на цей рік я трактую як обов’язок, як служіння, а не якусь привілею чи вигоду. Для Бога, для людей я радий послужити біля Патріарха і братів-єпископів.


– У 2017 році в ОТГ, що розташовані на території єпархії, проходили вибори, але священики не балотувалися в депутати. Скажіть, Ви їм заборонили, чи просто ніхто не захотів?

– Думаю, що священики вже набулися в політиці, надивилися, набралися участі, і не треба їм того рудименту. Віддамо політикам – політичне, господарникам – господарче, а священики повинні займатися своїм. Не хочу сказати, що були погані відгуки про священиків у політиці на місцевому рівні. Але настав той час, коли ми повинні більшу увагу надавати духовності. Ми вже утвердились, і нам треба більше кликати людей до Бога, Церкви, покаяння та молитви, а не займатися політичними справами. Хай на місцях будуть політики, господарники, хай вони працюють і співпрацюють із нами. А то у нас чоботар буде пироги пекти, а кухар займатися пошиттям чобіт. Це неправильно. Кожен має свою спеціалізацію і може розвиватися у своєму баченні, тому прошу дуже, якщо тобі подобається політика і законотворчість – можна піти, кинути Церкву і ставати політиком. Сьогодні ми бачимо багато бруду на тих священиків, які так чи інакше десь долучаються до політичних процесів. Скільки негативу це викликає у людей, якими тільки епітетами їх не нагороджують… Не розбираючи, чи то священик, чи не священик. Десь закидають, що це ніякий не священик, ніякий не духовний пастир, а тільки людина, яка використовує це для себе і свого статусу.

Ми, на жаль, говоримо про всі ті речі, які відбуваються у нас у державі – боротьбу з корупцією, хабарництвом, про не функціонуванням інститутів влади. От яка користь з антикорупційних судів? Якби суди виконували те, що мають виконувати, то не було б і корупції, а ви їх хоч десять створіть, але якщо залишите тих самих людей при владі, з тими ж можливостями, то навіть із появою антикорупційних судів вони продовжать своє недобре для людей діяння, за яке люди їх проклинають.

До прикладу, Японія – острівна держава, має 5% орних земель, а яка там розвинута економіка! Там на 145 мільйонів населення всього 240 тисяч чиновників, а у нас на 40 мільйонів – до 13 мільйонів чиновників, включаючи держслужбовців, силовий блок, військових. Ось відповідь, чому ми так погано живемо. Якби люди знали, що все буде по закону, відчували відповідальність, і якби чиновник знав, що садять не лише за вкрадений мішок картоплі, але й за вкрадений вагон, то він би цього не зробив. А то у нас чим більше вкрав, тим ти – шановніша людина, і навіть якщо тебе піймали, то обов’язково відпустять, навіть без застави.


– Поділіться планами на майбутнє розбудови єпархії.

 

– Розбудова полягає в тому, що там, де треба, будемо утворювати парафії, де є можливість – відкривати недільні школи. Потрібно більше розвивати соціальне служіння, а це можливо, коли парафія міцна має духовний стержень, гарного настоятеля. Ми не планує відкривати училища чи семінарії – їх достатньо. Якість треба показувати, а не кількість. Що з того, якби ми відрили такий заклад і розпочали штампування випускників? Немає того, аби кількість переходила в якість, а саме якісного ми потребуємо. Священик повинен бути освіченим, він не має стати на амвоні і сказати: вітаю з празнічком, поздоровляю, благословляю… Він повинен зацікавити, прихилити до себе, показати глобальні сторони життя Церкви, її вірних, громади, на актуальні питання давати відповіді.


– Ми розмовляємо в перший тиждень Великого посту. Якими будуть Ваші настанови вірянам?

– Один ієрарх Церкви казав такий вислів, який дуже актуальний і нині: «В час посту основне – не їсти один одного». Якщо не будемо їсти один одного, то виконаємо піст. Відношення людей один до одного, злоба, ненависть, гнів є дуже великі. І дуже великий сегмент займає осудження, неправдомовство та інші притаманні нашому життю явища. А Церква вчить нас: змінюйся сам, подолай гнів, жадобу, неправдомовство в собі. І тоді буде легко тобі і піст провадити, і молитву провадити для того, щоб осягнути божественну благодать.

Бажаю, щоби кожен із нас у час посту насамперед постарався свої гріхи та пристрасті опанувати для того, щоб знайти внутрішній спокій. Постування – це допоміжна сила. Якщо ми не вживаємо скоромної їжі, а тільки рослинну. Якщо стримуємо себе від проявів пристрастей, то це буде тільки засобом для розуміння того, яка ж я людина насправді є. І, звичайно, допомагає молитва, особливо покаянна і благальна, де ми каємося і просимо в Бога допомоги. Я бажаю, аби кожен із нас у час Великого посту зазирнув у себе, осмислив своє життя і постарався його виправити, а піст нехай нам буде в цьому допомогою. І пам’ятаймо, що Великий піст – це час, який веде нас до великого свята, – Воскресіння Христового!

 

https://volynua.com/2018/02/22/analitic/yepiskop-matfej-tyazhko-rozbudovuvati-koli-ti-ne-prosto-kerivnik-a-shhe-j-duxovnij-pastir/
© volynua.com


Читати повністю
Владика Матфей звершив Велике повечір'я з читанням третьої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського
22 Лют
Владика Матфей звершив Велике повечір'я з читанням третьої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського

21 лютого 2018 р, у середу першого седмиці Великого посту, ввечері,, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Велике повечір'я з читанням третьої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
Після завершення читання Великого канону архієрей звернувся до пастви зі словом проповіді.

Читати повністю
Єпископ Матфей звершив першу у цьому році Літургію Ранішосвячених Дарів
22 Лют
Єпископ Матфей звершив першу у цьому році Літургію Ранішосвячених Дарів

21 лютого 2018 р, у середу першого седмиці Великого посту, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив першу у цьому році Літургію Ранішосвячених Дарів у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
Після завершення Літургії владика Матфей звернувся до усіх присутніх зі словами проповіді.
По завершенні проповіді архієрей привітав вірних з третім днем Великої Чотиридесятниці та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Довідка: Літургією Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірним пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній літургії – свт. Василія Великого чи свт. Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів апостольських приємників і затверджена Правилами Лаодікійського та Трульського Соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного Канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці, як до часу строгого посту й покаяння.


Читати повністю
Владика Матфей звершив Велике повечір'я з читанням другої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського
20 Лют
Владика Матфей звершив Велике повечір'я з читанням другої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського

20 лютого 2018 року, у вівторок першої седмиці Великого посту, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Велике повечір'я з читанням другої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
Під час Богослужіння молилась настоятелька монастиря Різдва Христового ігумення Анна.
Після завершення читання Великого канону архієрей звернувся до пастви зі словом проповіді.

Читати повністю
Єпископ Матфей очолив панахиду та взяв участь у скорботних заходах з вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні
20 Лют
Єпископ Матфей очолив панахиду та взяв участь у скорботних заходах з вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2018 року, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинській і Турійський разом з духовенством очолив панахиду та взяв участь у скорботних заходах з вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні, які відбулись у місті Володимир-Волинську.
Розпочались заходи з хресної ходи від кафедрального собору Різдва Христового. Архієрей зі священнослужителями міського благочиння, студентами, представниками міської та районної влади, громадськістю пройшлись ходою до меморіалу Героям Небесної Сотні та загиблим учасникам АТО щоб помолитись і вшанувати їх пам’ять.
Далі хода рушила на вулицю Небесної Сотні, де біля меморіальної дошки, владика Матфей очолив панахиду. Його Преосвященству співслужили: секретар єпархіального управління районний благочинний прот. Юрій Зінчук, замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун та духовество міського благочиння.
По завершенні поминальної молитви архієрей звернувся до присутніх з проповіддю в якій закликав присутніх завжди молитовно згадувати тих героїв, які невинно були розтріляні за те, що хотіли жити в чесній демократичній державі.
Дійство завершилось покладанням квітів.

Читати повністю
Владика Матфей звершив Велике повечір'я з читанням першої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського
20 Лют
Владика Матфей звершив Велике повечір'я з читанням першої частини Покаянного канону прп. Андрія Критського

19 лютого 2018 року, в понеділок першої седмиці Великого посту, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Велике повечір'я з читанням першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: міський благочинний прот. Юрій Пилипець, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
Після завершення читання Великого канону архієрей звернувся до пастви зі словом проповіді, в якій наголосив, що «піст це період внутрішнього духовного очищення та вдосконалення, під час якого потрібно додати зусиль, щоб поглибити свої стосунки із Богом та людьми».
Також владика Матфей прочитав молитву на початок Великого посту і благословив віруючих.
ДОВІДКА: У перші чотири дні Великого посту під час повечір’я читається Великий канон преподобного Андрія Критського. Назву канон отримав від автора початкового тексту. Великим канон названий не лише за незвичайну об’ємність (близько 250 тропарів), але й за поетичну досконалість, богословську висоту і зворушливість зображених почуттів.

Читати повністю
Єпископ Матфей очолив вечірню та Чин прощення
18 Лют
Єпископ Матфей очолив вечірню та Чин прощення

18 лютого 2018 року, у Неділю сиропусну ввечері, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський очолив вечірню та Чин прощення у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, міський благочинний прот. Юрій Пилипець ключар собору прот. Микола Удуд, голова інформаційного відділу єпархії прот. Василь Мельничук та інші.
По завершенні вечірнього Богослужіння владика Матфей звернувся до пастви зі словом проповіді. Архієрей розповів про важливість посту та дав поради, як правильно провести дні святої Чотиридисятниці, були прочитані особливі молитви, в яких звучить прохання про благословення Боже на плідний подвиг під час Великого посту.
Далі Архіпастир зробив земний поклін та просив прощення у священнослужителів, матушки ігумені, церковного притчу і в усіх прихожан,а також приймав прощення та прощав кожного, благословляючи святим хрестом.

Проповідь можна переглянути ТУТ https://youtu.be/uAwnkGPiYb4

Читати повністю
Архієрейське богослужіння у неділю сиропусну
18 Лют
Архієрейське богослужіння у неділю сиропусну

18 лютого 2018 року, у Неділю сиропусну, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Напередодні, 17-го лютого ввечері, у соборі архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: міський благочинний прот. Юрій Пилипець ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
Після Літургії владика виголосив повчальну проповідь на тему євангельського читання, архієрей розповів про гріхопадіння Адама і вигнання його з Раю, про що згадує сьогодні Свята Церква та пояснив віруючим для чого ми повинні поститись.
По завершенні проповіді Його Преосвященство звершив молебень, привітав прихожан з недільним днем, закликав простити один одному провини і образи та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
Великопосне послання Преосвященного Матфея єпископа Володимир-Волинського і Турійського
18 Лют
Великопосне послання Преосвященного Матфея єпископа Володимир-Волинського і Турійського

Великопосне послання Преосвященного Матфея єпископа Володимир-Волинського і Турійського.
Відео можна пререглянути  ТУТ https://youtu.be/BiOWlgHN8jY

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
17 Лют
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

Черговий випуск передачі "ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ" від 17.02.2018 року.
На запитання глядачів: чи може мама бути присутня при Таїнстві хрещення своєї дитини, про конфліктні ситуації, щодо Десятинного храму та підпалу храму у Львові, як правильно провести Святий Великий піст- відповідає керуючий Володимир-Волинською єпрархією Преосвященний єпископ Матфей.
Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/AIjiHuKunBU

Читати повністю
Владика Матфей звершив панахиду за спокій душ убієнних воїнів - афганців
16 Лют
Владика Матфей звершив панахиду за спокій душ убієнних воїнів - афганців

  15-го лютого 2018 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, у соборі Юрія Переможця м.Володимир-Волинський, по завершенні Божественної Літургії, очолив Панахиду за загиблими воїнами, які загинули під час бойових дій в Афганістані.
  Його Преосвященству співслужили клірики собору та інші.
  Під час панахиди молились: воїни афганці, міський голова Петро Саганюк, представники влади, громадськість.
  У своїй проповіді архієрей закликав присутніх завжди памятати і молитись за впокоєння воїнів, щоб Господь простив їх гріхи вільні і невільні та дарував Царство Небесне.
  Після богослужіння владика Матфей разом з присутніми поклав квіти до пам’ятника воїнам–інтернаціоналістам, який знаходиться біля собору.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння у день свята Стрітення Господнього
16 Лют
Архієрейське богослужіння у день свята Стрітення Господнього

  15 лютого 2018 року, у день свята Стрітення Господнього, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський очолив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у соборі Юрія Переможця м.Володимир-Волинський.
  Напередодні, 14–го лютого ввечері, у кафедральному соборі Різдва Христового архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння.
  Під час літургії Його Преосвященству співслужили: прот. Євген Шевчук, прот. Андрій Шевчук та інші.
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
  Після Літургії владика виголосив повчальну проповідь у якій розповів про свято Стрітення та його духовний зміст.
  Далі за церковним уставом, архієрей разом з духовенством звершив Чин малого освячення води та освятив свічки, які віряни називають "стрітенськими" після чого привітав священослужителів та вірян зі святом і благословив усіх.

Читати повністю
Про свято Стрітення Господнього
14 Лют
Про свято Стрітення Господнього

Свято Стрітення Господнього було встановлене майже через 500 років після Різдва Христового.

У дні царювання імператора Юстиніана в останніх числах жовтня в Константинополі і в околицях відкрилася морова пошесть (чума) і лютувала так сильно, що зрештою вмирало до 10 тисяч осіб щодня. Подекуди вже не було кому ховати померлих. А в Антіохії понад те тривали жахливі землетруси: руйнувалися будинки і церкви, багато людей гинуло під їх руїнами.

Одному святому було одкровення, і щойно на другий день лютого (за старим стилем) почали всенічне бдіння з хресним ходом, землетрус припинився. Відразу зупинилася й чума.

Стрітення належить до числа Господніх свят, воно присвячене безпосередньо Христові, але за своїм богослужбовим змістом близьке до свят Богородичних. І в давнину розглядалося як свято, присвячене Матері Божій.

На іконі свята зображення Христа і Богородиці рівні за своєю значущістю: Богонемовля сидить на руках Богоприїмця Симеона, а той приймає Спасителя, уособлюючи виконаний Старий Завіт. Матір Божа, Яка вийшла на хресний шлях, віддає Свого Сина на порятунок світу.

Ікона висловлює цю подвійну природу свята — радість Стрітення і Страсну скорботу.

Про подію Стрітення, з нагоди якої встановлено свято, відомо з Євангелія від Луки.

На сороковий день після народження Христа, після закінчення днів законного очищення, Пречиста Богородиця разом з Йосифом Обручником та немовлям прийшла з Вифлеєма до Єрусалимського храму. За законом Мойсея, батьки повинні були приносити в храм для посвячення Богу своїх первістків (перших синів) на сороковий день після народження. При цьому покладалося в подяку Богу принести жертву.

На виконання закону Матір Божа з Йосифом і принесли Іісуса до храму, а для жертви принесли двох голубенят.

Слов’янське слово «Стрітення» перекладається як «зустріч». Стрітення — це зустріч людства в особі старця Симеона з Богом.

Симеон був чоловік праведний і благочестивий — за переказами, один з перекладачів Святого Письма з єврейської на грецьку мову, який засумнівався в словах книги пророка Ісаї, що Спаситель народиться від Діви. І тоді з’явився йому Ангел і сказав, що він не помре, поки своїми очима не побачить сповнення цього пророцтва.

Симеон довго чекав виконання обіцянки Божої: він жив близько 300 років. І ось у цей день з натхнення Духа Святого він прийшов у храм. І коли Марія з Йосифом принесли маленького Іісуса, Симеон узяв Його на руки і, славлячи Бога, сказав: «Нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм з миром, бо побачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед всіма народами, світло на просвіту язичникам і на славу народу Твого Ізраїля».

Йосиф і Матір Божа дивувалися словами Симеона. Симеон благословив їх і, звернувшись до Божої Матері, пророчив Їй про Богонемовля: «Ось, через Нього будуть сперечатися в народі: одні спасуться, а інші загинуть. А Тобі Самій зброя пройде душу».

Тут же, у храмі, була благочестива вдова Анна пророчиця, вісімдесяти чотирьох років, яка служила Богу постом і молитвою день і ніч усі довгі роки свого вдівства. І вона впізнала Спасителя і, підійшовши, славила Господа і розповідала про Нього всім у Єрусалимі.

Євангеліє від Луки (глава 2, 25-39).

Був тоді в Ієрусалимі чоловік, на ім’я Симеон. Він був муж праведний та побожний, що чекав утіхи Ізраїлевої, і Дух Святий був на ньому.

Йому було провіщено Духом Святим, що він не побачить смерті, доки не побачить Христа Господнього.

І прийшов він, натхненний Духом, у храм. І коли батьки принесли Немовля Ісуса, щоб виконати над Ним законний обряд, він взяв Його на руки, благословив Бога і сказав: нині відпускаєш раба Твого, Владико, за словом Твоїм, з миром, бо бачили очі мої спасіння Твоє, яке Ти приготував перед лицем усіх народів, світло на просвітлення язичників і славу народу Твого Ізраїля.

Йосиф же і Мати Його дивувалися сказаному про Нього. І благословив їх Симеон і сказав Марії, Матері Його: ось, лежить Цей на падіння і на вставання багатьох в Ізраїлі і на знак сперечання — і Тобі Самій меч пройде душу, — щоб відкрились помисли багатьох сердець.

Тут була також Анна пророчиця, дочка Фануїлова з коліна Асірова, яка досягла глибокої старості, проживши з чоловіком після свого дівоцтва сім років, вдова років вісімдесяти чотирьох, яка не відходила від храму, постом і молитвою служачи Богові день і ніч. Прийшовши в той час, вона славила Господа і говорила про Нього всім, хто чекав визволення в Ієрусалимі.

І коли виконали все за законом Господнім, повернулися до Галілеї, в місто своє Назарет.


Читати повністю
15 років служіння на парафії секретаря єпархіального управління прот. Юрія Зінчука
14 Лют
15 років служіння на парафії секретаря єпархіального управління прот. Юрія Зінчука

12-го лютого 2018 року, у день пам'яті трьох визначних ієрархів та вчителів Східної церкви – св. Василія Великого, св. Григорія Богослова, св. Івана Золотоустого, секретар єпархіального управління Володимир-Волинської єпархії, районний благочинний прот. Юрій Зінчук молитовно відзначив 15 років служіння у храмі Різдва Пресвятої Богородиці с. Хобултова.
З нагоди свята от. Юрій у храмі очолив святкову Літургію.
Розділити молитовну радість прибули священики районного благочиння, які співслужили настоятелю.
Від імені Керуючого Володимир-Волинської єпархії Преосвященного єпископа Матфея і духовенства привітав отця секретаря єпархіальний казначей прот.Борис Гідзінський.
До вітань свого настоятеля долучились прихожани та діти недільної школи.
Інформаційний відділ єпрахії приєднується до привітань.

Читати повністю
З благословення Преосвященного єпископа Матфея, відбулась зустріч голови капеланського служіння єпархії з учнями шкіл Локачинського благочиння
14 Лют
З благословення Преосвященного єпископа Матфея, відбулась зустріч голови капеланського служіння єпархії з учнями шкіл Локачинського благочиння

13-го лютого 2018 року, з благословення керуючого Володимир-Волинською єпархією Преосвященного єпископа Матфея , з метою духовно-патріотичного виховання в школах с.Кисилин,с.Шельвів, смт. Локачі Локачинського благочиння,відбулася зустріч з головою єпархіального відділу капеланського служіння Володимир-Волинської єпархії прот. Юрієм Здебським.
Як повідомляє ,відповідальний за інформацію у Локачинському благочинні прот.Іван Квік, священик під час бесіди з учнями розповів про свою капеланську службу в зоні АТО. Щирою і навіть зворушливою була розповідь отця про події на Сході України. Діти слухали уважно, а в дорослих наверталися сльози, коли йшла мова про Дебальцеве, про життя однолітків на Донеччині. Школярі із вдячністю приймали духовні настанови священиків - плекати у своєму серці любов до Бога та України.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння у неділю м'ясопусну
11 Лют
Архієрейське богослужіння у неділю м'ясопусну

11 лютого 2018 року, у Неділю м’ясопусну, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський очолив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у соборі Юрія Переможця м.Володимир-Волинський.
Напередодні, 10 –го лютого ввечері, у кафедральному соборі Різдва Христового архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння.
Під час літургії Його Преосвященству співслужили: прот. Євген Шевчук, прот. Андрій Шевчук, ієрей Юрій Глова та інші.
За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
Після Літургії владика виголосив повчальну проповідь на тему євангельського читання, Архіпастир розкрив богослівський зміст притчи Спасителя про страшний суд.
По завершенні проповіді архієрей привітав прихожан з недільним днем та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
Владика Матфей звершив панахиду за спокій душі убієнного воїна Михайла Ілляшука, який загинув три роки тому у зоні АТО
11 Лют
Владика Матфей звершив панахиду за спокій душі убієнного воїна Михайла Ілляшука, який загинув три роки тому у зоні АТО

10 лютого 2018 року, Керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей, звершив панахиду на території військової частини, що у Володимр-Волинську за спокій душі убієнного воїна Михайла Ілляшука, який загинув три роки тому у зоні АТО, врятувавши від загибелі бойових побратимів ціною власного життя.
Його Преосвященству співслужили: замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, голова єпархіального відділу капеланського служіння прот.Юрій Здебський, штатний капелан частини прот. Назар Сеник.
Під час панахиди молились військовослужбовці та рідні загиблого героя.
В своїй проповіді архієрей наголосив щоб ніколи не забувати молитись про новітніх героїв, які своє життя віддали за державу Україну та своїх побратимів

Читати повністю
Архієрейське богослужіння у м'ясопусну поминальну суботу
11 Лют
Архієрейське богослужіння у м'ясопусну поминальну суботу

10-го лютого 2018 року, в поминальну м’ясопусну суботу, коли Свята Православна Церква поминає усіх від віку спочилих православних християн, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
За Літургією Преосвященний Матфей підніс особливу молитву за спокій душ всіх спочилих отців, братів і сестер наших.
Після Літургії владика виголосив повчальну проповідь під час якої пояснив парафіянам важливість заупокійної молитви за своїх ближніх.
По завершенні проповіді архієрей разом з духовенством собору звершив заупокійну панахиду.

Ця поминальна субота перед неділею м’ясопусною, про Страшний Суд, є першою в році вселенською батьківською суботою. Підстава до її встановлення така: в неділю м’ясопусного тижня Церква згадує друге пришестя Христове, тому напередодні, немовби в день перед Страшним Судом Христовим, молимося за всіх – від Адама до нині спочилих. Зокрема за тих, хто пішов із цього світу на морі, в горах, від голоду, холоду, в пожежах, на війнах.


Читати повністю
Владика Матфей молитовно відзначив 25- ліття свого священичого служіння
09 Лют
Владика Матфей молитовно відзначив 25- ліття свого священичого служіння

9-го лютого 2018 року, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський молитовно відзначив 25- ліття свого священичого служіння.
З нагоди ювілею Його Преосвященство звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Під час Літургії архієрею співслужили: секретар єпархіального управління районний благочинний прот. Юрій Зінчук, благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, казначей єпархіального управління прот. Борис Гідзінський, голова відділу капеланського служіння прот.Юрій Здебський, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
Після Літургії був звершенний подячний молебень, по завершенні якого, секретар єпархіального управління прот. Юрій Зінчук від імені духовенства привітав архієрея з ювілеєм священичого служіння та подарував хрест та панагію.
Владика Матфей подякував священослужителям за вітання та спільну молитву і приймав вітання від прихожан та гостей, які прийшли привітати свого архіпастиря.

Читати повністю
Вітання Архієрею
09 Лют
Вітання Архієрею

9-го лютого 2018 року, виповнюється 25 років священичого служіння Преосвященного Матфея єпископа Володимир-Волинського і Турійського.
Ваше Преосвященство, з нагоди ювілею від дня хіротонії у ієромонаха прийміть найщиріші вітання від єпархіального управління , духовенства та усіх вірних Володимир-Волинської єпархії.

У цей день зичимо Вам міцного здоров'я, заступництва та допомоги Божої у Архіпастирському служінні, невтомної праці на ниві Христовій.
Дякуємо Господу Богу за доброго, мудрого архієрея, яким Ви стали для нас- духовенства та віруючих людей.
Многії і благії літа Вам, Ваше Преосвященство


Читати повністю
Юні представники Володимир-Волинської єпархії взяли участь у Всеукраїнському з’їзді православної молоді.
06 Лют
Юні представники Володимир-Волинської єпархії взяли участь у Всеукраїнському з’їзді православної молоді.

3 – 4 лютого 2018 року, у місті Києві, в приміщенні актової зали Київської православної богословської академії відбувся Всеукраїнський з’їзд православної молоді.
З благословення керуючого Володимир-Волинською єпархією Преосвященного Матфея у з’їзді взяли участь юні представники нашої єпархії разом з головою відділу у справах молоді прот.Ігорем Бігуном.
Детальніше про дійство можна дізнатись за посиланням
https://www.cerkva.info/…/vidbuvsia-vseukrainskyi-zizd-prav…

Читати повністю
Архієрейське богослужіння в неділю про блудного сина
05 Лют
Архієрейське богослужіння в неділю про блудного сина

4 лютого 2018 року, у неділю про блудного сина, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Напередодні, 3-го лютого ввечері, у соборі архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: міський благочинний прот. Юрій Пилипець, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
Після читання Святого Євангелія владика Матфей звернувся до пастви зі словом проповіді, в якій розкрив вірним богословський зміст притчі Спасителя про блудного сина.
За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
По завершенні Літургії архієрей відзначив Благословенними грамотами: хориста кафедрального собору Струк Іванна Володимировича та виховательку недільної школи яка діє при кафедральному соборі Людмилу Троцюк з нагоди їх Дня народження а також привітав прихожан з недільним днем та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
03 Лют
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

Черговий випуск передачі "ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ" від 3. 02. 2018 року.
На питання глядачів : чому відбувся всесвітній потоп, чи є гріхом забруднення навколишнього середовища та чи чують і бачать нас покійні, відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.

Відео можна переглянути ТУТ  https://youtu.be/ls5YehzD2t0

Читати повністю
Паломницькі поїздки у найближчий час
03 Лют
Паломницькі поїздки у найближчий час

Паломницький Відділ Володимир-Волинської єпархії пропонує паломницькі поїздки найближчим часом:

До святинь Грузії

з 15 по 22 березня

вартість: 495 $

Київ – Кутаїсі - Уплісціхе - Кахетія – Тбілісі –Кутаїсі– Київ

Перший день

Виліт з Києва. Прибуття в Тбілісі.

Розміщення в готелі.

Другий день Кутаїсі

Сніданок.

Відвідування святих місць Кутаїсі.

Монастир Гелаті (XII - XIII ст.) - видатна пам'ятка грузинської архітектури, центр духовного та наукового життя Середньовічної Грузії, усипальниця грузинських царів, пам'ятник всесвітньої спадщини ЮНЕСКО,  церква Успіння Пресвятої Богородиці,мозаїки і фрески XII-XVIII ст., церква Святого Миколи Чудотворця і храм Георгія Побідоносця (XIII ст.).

Монастир Моцамета (XI ст.) - монастир Святих Давида і Костянтина, побудований на місці, де мусульманські загарбники стратили грузинських князів Давида і Костянтина Мхеідзе, які відмовилися прийняти іслам. Ковчег з мощами святих знаходиться в головному храмі монастиря.

Храм Баграті (Х - ХІ ст.) - храм Успіння Богородиці. Один з найбільших храмів в Грузії і один з найважливіших по своїй історичній ролі.

Вільний час.

Факультативно:

відвідування печери Прометея - печера з підземною рікою, підземним озером і підземним водоспадом (20 $ з особи з  катанням на човні по підземній ріці).

або парку Сатапліа - куточок доісторичної природи з реліктовими лісами, лабіринтами карстових печер і скам'янілими слідами динозаврів (15 $ з особи)

Повернення в готель. Вечеря.

Третій день Уплісціхе

Сніданок. Звільнення номерів.

Переїзд до Тбілісі.

По дорозі відвідування Уплісціхе, однієї з рідкісних пам'яток в світі - найдавнішого міста-фортеці, висіченого в вулканічних скелях. Вперше згадується в літописі I ст. до н. е., а свого розквіту досягає до IX-X ст. Пам'ятник занесений до списку Світової спадщини ЮНЕСКО.

Вільний час на обід.

Розміщення в готелі / гестхаузі в Тбілісі.

Вечеря.

Четвертий день Мцхета

Сніданок.

Екскурсія до давньої столиці Грузії  Мцхета.

Монастир св. Ніни Самтавро (IV- XI ст.) – в храмі знаходиться безліч святинь, частина животворящого стовпа, чудотворна ікона Іверської Божої матері, чудотворна ікона святої Ніни, могили святих царів Міріана та Нани, мощі святого Абібоса Некреського, мощі святого Шио Мгвімского, частина каменю з могили святої Ніни з Бодбе і ін.

Вільний час на обід.

Собор Светіцховелі (XI ст.) - Побудований на місці першого християнського храму в Грузії IV ст., яка була споруджена над могилою св. Сидоні. Сидоні померла з Хітоном Господнім в руках і була з ним похована. Над могилою Сидоні виріс кедр, з якого був вирубаний стовп для побудови храму. Стовп чудесним чином сам встановився на місці майбутнього храму і став мироточити. Храм назвали "Светіцховелі", що в перекладі з грузинського означає «Животворящий стовп».

Джварі - монастир і храм Воздвиження Хреста Господнього VII століття. За переказами, на цьому місці в печері жила св. Ніна, випросити у Господа джерело цілющої води. Після Хрещення Грузії тут святими Ніною і царем Міріаном в знак торжества Православ'я був споруджений дерев'яний хрест, шанований як чудотворний і дав назву цьому місцю.

Повернення в Тбілісі.

Можливість відвідування сірчаних лазень (самостійно).

Повернення в готель. Вечеря.

П’ятий день Кахетія

Сніданок.

Виїзд на екскурсію до Кахетії, Гареджийська пустеля.

Влітку тут буває спека до 50 градусів в тіні, а взимку - мороз до 30-ти. Колись місцевість називали "грузинською Фіваїдою" за подобою чернечої Фіваїди в старохристиянському Єгипті. Тут розташовувалися 12 великих печерних монастирів і безліч відокремлених келій.

Комплекс Давид-Гареджі являє собою кілька монастирів в печерах, заснованих ассирийскими батьками в VI столітті. Лавра Святого Давида вважається головним монастирем комплексу і являє собою келії в скелі, які разом утворюють за формою хрест. У церкві Преображення Господнього розташована усипальниця самого Давида Гареджийського.

Відвідування сироварні з дегустацією сирів.

Переїзд в Сігнахі. Розміщення в готелі / гестхаузі.

Вечеря.

Шостий день Кахетія

Сніданок.

Продовження екскурсії по Кахетії, Алазанська долина.

Місто Сігнахі - місто-фортеця, розташований на високому пагорбі в центрі Алазанської долини, храм Святого Стефана (XVIII в);

Монастир Бодбе (IX - XIX ст.) – тут покоїться свята рівноапостольна Ніна, просвітителька Грузії, чудодійне джерело св. Ніни.

Дегустація грузинських вин.

Монастир Некресі (IV- IX ст.), заснований одним з ассірійських отців Або Некреський, найраніша споруда - невелика церква кінця IV ст., споруджена незабаром після проголошення християнства офіційною релігією держави. У VI-VII ст. зведений головний храм Пресвятої Діви, що зберіг фрагменти настінних написів і фресок XVI століття. В комплекс входять церква (IX ст.) і єпископський палац (XVI ст.)

Гремі - архітектурна пам'ятка XVI століття, стародавня столиця Кахетинського царства, церква Архангелів Михаїла та Гавриїла.

Монастир Алаверді (VI - XI ст.) - чоловічий монастир було засновано в VI ст., Йосипом Алавердським, одним із засновників чернецтва в Грузії, собор св. Георгія був споруджений на місці маленької однойменної церкви в XI ст.

Ікалто (VI - XII ст.) – монастирський комплекс, один з найдавніших в Грузії, храм Святої Трійці, храм Святого Духа (VI ст.), храм Успіння Богородиці (XII-XIII ст.). Академія Ікалто знаменита тим, що тут, за переказами, навчався видатний грузинський поет XII століття - Шота Руставелі.

Повернення в Тбілісі. Розміщення в готелі/гестхаузі.

Вечеря.

Сьомий день Тбілісі

Сніданок.

Оглядова екскурсія по Тбілісі:

Кафедральний собор Святої Трійці - Цмінда Самеба – символ сучасної Грузії і найвищий храм країни.

Авлабар, один з найдавніших районів Тбілісі;

Музей Мистецтв Грузії, де зберігаються святі реліквії Грузії - Хахульского, Цілканская, Ацкурская ікони Богоматері, Анчійскій нерукотворний образ Ісуса Христа і багато іншого;

Вільний час на обід.

Церква Анчісхаті (VI ст.) - храм Різдва Богородиці, є однією з найдавніших будівель і найстарішим зі збережених храмів Тбілісі. Храм отримав назву Анчісхати після 1664 року в честь чудотворної ікони Спасителя (Анчійскій Спас), яку перенесли сюди з Південної Грузії, рятуючи від турків. У церкві Анчісхаті ікона зберігалася приблизно 200 років. Потім вона була перенесена в Музей мистецтв Грузії.

Собор Сіоні (XII ст.) - до 2006 року був Кафедральним собором Грузії. Він названий на честь Успенського храму на Сіонській горі в Єрусалимі, тут зберігається хрест Святої Ніно;

Парк Ріке розбитий в місці, де, згідно з переказами, легендарний цар Вахтанг Горгасал (Волкоголовий), що правив в V столітті, під час полювання збив стрілою фазана. Птах впав в гаряче джерело. Цар здивувався, що з землі тече гаряча вода, назвав містечко «Тбілісі» (від слова «тбілі» - теплий).

Фортеця Нарікала (IV- XVIII ст.) - фортефікаційний комплекс різних епох, городяни звуть Нарикала «душею і серцем міста»; вулички старого міста, сірчані лазні, Легвтахеві  (Інжирова ущелина) - ущелина і водоспад

Метехі, історичний район Тбілісі, де зараз знаходиться пам'ятник Вахтангу Горгасалу і храм Успіння Богородиці (XIII-XVI ст.). Під склепінням храму похована перша грузинська мучениця - цариця Шушанік Ранська, убита чоловіком-вогнепоклонником в V ст.;

Повернення в готель. Вечеря.

Восьмий день Тбілісі

Сніданок.

Вільний час Тбілісі.                      

Виїзд в аеропорт.

Виліт. Прибуття в Київ.

 

У ВАРТІСТЬ ТУРУ ВХОДИТЬ:

У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:

ü  Авіапереліт в обидві сторони;

ü  всі трансфери згідно програми;

ü  проживання у готелях у 2-х, 3-х або 4-х місних номерах зі сніданками та вечерями;

ü  екскурсії згідно програми;

ü  послуги гіда та супроводжуючого;

ü  супровід священика.

ü  Вхідні квитки згідно програми та чайові гідові і водієві (25 $/особа) - обов'язкова оплата;

ü  медичне страхування (згідно тарифного плану).

ü  Факультативні програми та обіди за бажанням.

* У разі несприятливих погодних умов або сильних дощів екскурсії по Кахетії можуть бути замінені на рівноцінні на розсуд гіда.


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Екскурсійно-паломницький тур: До Ізраєлю "СЛІДАМИ СТАРОГО ТА НОВОГО ЗАВІТІВ"

з 14 по 21 березня
вартість 777 $

День 1

 

Виліт з Києва до Тель-Авіву. Приліт у міжнародний аеропорт ім. Бен Гуріона. Зустріч групи гідом в аеропорту.

Стародавнє місто Лод (Лідда). Храм св. Георгія Переможця (місце народження і упокоєння).

Переїзд до Віфлеєму.

Поселення в готелі. Вечеря.

День 2

Віфлеєм, Ейн-Карем

Сніданок. Виїзд на екскурсію.

Віфлеєм.

Храм Різдва Христового. Церква св. Катерини.

Монастир прп. Феодосія.

Лавра прп. Сави Освяченого.

Ейн - Карем - місце зустрічі Діви Марії та Єлизавети (матері Івана Хрестителя). Джерело Марії. Місця пов’язані з Іваном Предтечею.

Готель. Вечеря.

День 3

Йордан, Єрихон, Мертве море

Сніданок. Виїзд на екскурсію.

Каср Ель-Яхуд - місце хрещення Ісуса Христа. Омовіння в водах Йордана з Благословенням.

Єрихон. Наскельний Монастир «Спокус». Монастир Пророка Іллі. Смоковниця Закхея.

Відпочинок на Мертвому морі з відвідуванням магазину косметики.

Монастир св. Герасима.

Готель. Вечеря.

День 4

Єрусалим: Оливна гора, гора Сіон

Сніданок. Виїзд на екскурсію.

Оливна гора. «Стопочка» - місце вознесіння Господнього.

Монастир « Pater Noster » («Отче наш»).

Панорама Єрусалиму. Церква «Dominus Flevit» («Сльоза Господа»).

Гетсиманський сад. «Церква Всіх Націй». Гробниця Діви Марії.

Дім первосвященика Каяфи. Церква Peter in Gallicantu.

Гора Сіон. Гробниця царя Давида.

Світлиця Тайної вечері - місце сходження Святого Духа на апостолів у день П'ятидесятниці.

Дорміціон (Бенедиктинський монастир). Місце Успіння Богородиці.

Стіна плачу.

Готель. Вечеря.

День 5

Єрусалим (Старе місто)
Сніданок. Виїзд на екскурсію.

Віфезда - «овеча купіль». Церква св. Анни - місце Різдва Пречистої Діви Марії.

Via Dolorosa - Хресна Дорога.

Храм Гробу Господнього (Голгофа, Камінь помазання, Гріб Господній).

Вільний час.

Готель. Вечеря.

День 6

 

Хайфа, Назарет, Кана Галілейська
Сніданок. Виїзд на екскурсію.

Хайфа. Храм пророка Іллі. Кармелітський монастир «Stella Maris».

Панорама Бахайських садів.

Назарет. Храм Благовіщення. Джерело Діви Марії.

Церква Архангела Гавриїла.

Кана Галілейська - місце першого чуда Ісуса Христа: перетворення води на вино на шлюбній гостині.

Готель. Вечеря.

День 7

Христианська Галілея, Гора Фавор
Сніданок. Виїзд на екскурсію.

Гора Блаженств - місце нагірної проповіді.

Табха - храм примноження хлібів і риб. «Менза Крісті» (Стіл Господній).

Галілейське озеро.

Факультативно - обід з рибою св. Петра (20 $ з особи).

Капернаум - місто Ісуса Христа.

Магдала. Жіночий монастир Марії Магдалини (за наявності часу).

Гора Фавор - місце Преображення Господнього.

Готель. Вечеря.

Восьмий день

 

 

 

 

 

Тель-Авів, Яффо

Сніданок. Виїзд на екскурсію.

Переїзд в м. Тель-Авів.

Оглядова екскурсія Тель-Авів-Яффо. Прогулянка вулочками старого Яффо. Будинок Симона Кожевника. Древній порт. Собор св. Петра.

Вільний час.

Відпочинок на Середземному морі (за наявності часу).

Виїзд в міжнародний аеропорт ім. Бен Гуріона.

У ВАРТІСТЬ ВХОДИТЬ:

У ВАРТІСТЬ НЕ ВХОДИТЬ:

ü Супровід священика;

ü Авіапереліт в обидві сторони;

ü всі трансфери згідно програми;

ü проживання у готелях 3, 3+* зі сніданками та вечерями (шведський стіл);

ü екскурсії згідно програми;

ü послуги дипломованого гіда та супроводжуючого.

ü Вхідні квитки згідно програми та чайові гідові і водієві (50 $/особа) - обов'язкова оплата;

ü медичне страхування (160 грн. людям до 60 років).

 

ü факультативні програми: обід з рибою св. Петра (20 $/особа).

 

ВАЖЛИВА ІНФОРМАЦІЯ

ü Туроператор залишає за собою право змінювати порядок і час проведення екскурсій або замінювати їх на рівноцінні;

ü автобусні послуги у вільний час не передбачені;

ü за затори на дорогах й можливі затримки на кордоні туроператор відповідальності не несе;

ü за затримку рейсів та несвоєчасну видачу та втрату багажу туроператор відповідальності не несе.


----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Екскурсійно-паломницький тур:   Італія

з 22-27 березня

Вартість поїздки 199 (€)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Екскурсійно-паломницький тур:  Македонія-Албанія

з 29 квітня - 7 травня

Вартість поїздки 275 (€)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Екскурсійно-паломницький тур: Італія і місто Барі

з 18-25 травня

Вартість поїздки 299 (€)

ДОВІДКИ ЗА ТЕЛЕФОНОМ  +380633508074Читати повністю
Молодь від Володимир-Волинської єпархії візьме участь у Всеукраїнському з’їзді православної молоді, який відбудеться в Києві
03 Лют
Молодь від Володимир-Волинської єпархії візьме участь у Всеукраїнському з’їзді православної молоді, який відбудеться в Києві

2-го лютого 2018 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією благословив представників нашої молоді, які разом з керівником єпархіального відділу у справах молоді прот. Ігорем Бігуном вирушили у місто Київ. Там вони візьмуть участь у Всеукраїнському з’їзді православної молоді, який відбудеться з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета 3 - 4 лютого 2018 року в актовій залі Київської православної богословської академії.
Робота з’їзду буде складатися з пленарного засідання, концерту та роботи в секціях. Тема заходу: «Співпраця українських церков та релігійних організацій у справі утвердження Української держави» .

Читати повністю
Відбувались підсумкові річні збори духовенства Володимир-Волинської єпархії
02 Лют
Відбувались підсумкові річні збори духовенства Володимир-Волинської єпархії

  З 30-го січня по 2-ге лютого в приміщенні Володимир-Волинського єпархіального управління, під головуванням Преосвященного єпископа Матфея, відбувались підсумкові річні збори духовенства єпархії. У них взяли участь священнослужителі: Володимир-Волинського міського та районного благочинь, Іваничівського, Нововолинського, Локачинського, Турійського, Любомльського та Шацького благочинь.
  У роботі зборів також брали участь: секретар єпархіального управління прот. Юрій Зінчук, замісник секретаря прот. Ігор Бігун, єпархіальний казначей прот. Борис Гідзінський.
  Під час зібрань священнослужителі прозвітували про свою пастирську діяльність протягом 2017 року та поділились планами на 2018 рік.
  В ході роботи засідання усі присутні мали можливість отримати відповіді від Його Преосвященства на актуальні питання, щодо церковного життя.

Читати повністю
Владика Матфей звершив чин освячення поклонного хреста у с. Куснища Любомльського благочиння
28 Січ
Владика Матфей звершив чин освячення поклонного хреста у с. Куснища Любомльського благочиння

28 січня 2018 року, у Неділю про митаря та фарисея, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський здійснив архіпастирський візит у с. Куснища Любомльського благочиння де звершив чин освячення поклонного хреста.
За повідомленням, яке надійшло у наш інформаційний єпархіальний відділ від Любомльського благочинного прот. Віктора Возняка з благословення керуючого єпархією Преосвященного Матфея, в майбутньому у цьому селі планується будівництво храму.
Під час Богослужіння Його Преосвщенству співсужили: Любомльський благочинний прот. Віктор Возняк та духовенство районного благочиння.
Для згуртування парафії владика Матфей представив священика, що буде опікуватись громадою. Ним став ієрей Олександр Вихор.
Після поставлення хреста архієрей звернувся з повчальною проповіддю до присутніх, наголосивши про важливість мати у свому селі храм, у якому Богослужіння будуть здійснюватись на нашій рідній українській мові та який буде слугувати для спасіння теперішнього і майбутніх поколінь.
Дійство завершилось уставним многоліттям.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння в неділю про митаря та фарисея
28 Січ
Архієрейське богослужіння в неділю про митаря та фарисея

  28 січня 2018 року, у Неділю про митаря та фарисея, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський очолив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у соборі Юрія Переможця м.Володимир-Волинський.
  Напередодні, 27 –го січня ввечері, у кафедральному соборі Різдва Христового архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння.
  Під час літургії Його Преосвященству співслужили: прот. Євген Шевчук, прот. Андрій Шевчук та інші.
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
  Після Літургії владика виголосив проповідь на тему євангельського читання, в якій розкрив богословський зміст притчи про митаря та фарисея, розповів як правильно ми повинні налаштувати свій розум під час святої молитви та зауважив, що сьогоднішня неділя є першою неділею,яка підготовлює християн до Великого посту.
  По завершенні проповіді архієрей привітав прихожан з недільним днем та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння в день пам′яті мучениці Тетяни
25 Січ
Архієрейське богослужіння в день пам′яті мучениці Тетяни

25 січня 2018 року, в день пам′яті мучениці Тетяни, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський очолив святкову Божественну Літургію з нагоди престольного свята у каплиці на честь мч.Тетяни, яка знаходиться в гуртожитку вищого професійного технічного училища м. Володимир- Волинського.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: настоятель каплиці, замісник секретаря єпархіального управління прот. Ігор Бігун, голова відділу капеланського служіння єпархії прот.Юрій Здебський та прот.Сергій Кібаш.
За Богослужінням молились: викладачі та частина студентів ВПУ.
По завершенні Літургії був відслужений святковий молебень.
Після Богослужіння архіпастир звернувся до присутніх з проповіддю, в якій розповів про життя та подвиг мч. Тетяни і привітав настоятеля, парафіян з престольним святом.
В свою чергу, от. Ігор подякував владиці та духовенству за спільну святкову молитву.
Дійство завершилось уставним многоліттям.

Читати повністю
Преосвященний єпископ Матфей співслужив співслужив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету у день Його народження
23 Січ
Преосвященний єпископ Матфей співслужив співслужив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету у день Його народження

23 січня 2018 року, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський разом з єпископатом Української Православної Церкви Київського Патріархату співслужив Святійшому Патріарху Київському і всієї Руси-України Філарету, який у цей день молитовно відзначив своє 89-ліття від дня народження. З цієї нагоди Предстоятель Київського Патріархату звершив Божественну літургію у Свято-Володимирському кафедральному соборі м. Києва.

Детальніше про цю подію можна дізнатись за посиланням https://www.cerkva.info/…/sviatkove-bohosluzhinnia-z-nahody…Читати повністю
ВІТАННЯ ПРЕДСТОЯТЕЛЮ
22 Січ
ВІТАННЯ ПРЕДСТОЯТЕЛЮ

23 січня 2018 року Українська Православна Церква Київського Патріархату відзначає 89-ліття свого Предстоятеля – Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.
Духовенство Володимир-Волинської єпархії на чолі з Преосвященним єпископом Матвеєм, вітають свого предстоятеля.
Бажаєм Його Святості, духовної і тілесної кріпості,всесильної помочі Божої у високому ієрархічному служінні. Великий Архієрей Господь Ісус Христос нехай благословить Ваші труди на благо Церкви, нехай подасть Вам радість і мир.
Іс полла еті, Деспота! Святійший Владико!

Читати повністю
Преосвященний Матфей єпископ Володимиир-Волинський і Турійський взяв участь у засіданні Священного Синоду
22 Січ
Преосвященний Матфей єпископ Володимиир-Волинський і Турійський взяв участь у засіданні Священного Синоду

22 січня 2018 року, у Синодальній залі Київської Патріархії, під головуванням Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, відбулось засідання Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату.
У роботі Синоду взяв участь наш архієрей, Преосвященний Матфей єпископ Володимиир-Волинський і Турійський.

З журналами засідання Священного Синоду від 22 січня 2018 р. Можна ознайомитись за посиланням https://www.cerkva.info/…/zhurnaly-zasidannia-sviashchennoh…


Читати повністю
Річниця  утворення Володимир-Волинської єпархії
22 Січ
Річниця утворення Володимир-Волинської єпархії

22-го січня 2018 року, виповнюється річниця з того часу, коли рішенням Священного Синоду Української Православної Церкви Київського Патріархату від 22-23 січня 2017 року, було прийнято утворити у складі Української Православної Церкви Київського Патріархату Володимир-Волинську єпархію.
У зв’язку з цим рішенням на новоутворену кафедру керуючим був призначенний Преосвященний МАТФЕЙ (Шевчук) з титулом Володимир-Волинський і Турійський.
Дякуємо Богові за мудре рішення Священного Синоду та за доброго Архіпастиря.

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
21 Січ
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

Черговий випуск передачі "ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ" від 20.01.2018 року.
На питання глядачів: про екстрасенсів, оновлення ікон та для чого кожного року освячують воду на свято Богоявлення відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/gXFb5FQaugE

Читати повністю
В день Богоявлення Преосвященний Матфей звершив Чин великого освячення води у селі Ворчин Володимир-Волинського району
19 Січ
В день Богоявлення Преосвященний Матфей звершив Чин великого освячення води у селі Ворчин Володимир-Волинського району

  В день свята Богоявлення, Хрещення Господнього, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Чин великого освячення води у селі Ворчин Володимир-Волинського району на місцевій водоймі. Під час освячення з архієреєм молились: замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, настоятель Іоано-Богословського храму с. Зоря прот. Віталій Іванів.
  У своєму вітальному слові архіпастир побажав - «хай освячена вода буде усім нам на здоров’я душі та тіла».
  По завершенні Чину відбулися традиційні водохресні купання, які сьомий рік поспіль організовує депутат Володимир-Волинської районної ради від ВО “Свобода” Павло Карпюк.

Читати повністю
Архієрейське богослужіння в день Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа
19 Січ
Архієрейське богослужіння в день Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа

 19-го січня 2018 року, в день Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
  Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, міський благочинний прот. Юрій Пилипець, ключар собору прот. Микола Удуд, та інші.
  За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
  Після Літургії владика Матфей виголосив проповідь, звертаючись до вірян розповів про духовне значення події Богоявлення в житті кожного християнина. і привітав усіх з великим святом.
  По закінченні богослужіння на тереторії собору архієрей разом з духовенством звершив чин великого освячення води і окропив усіх присутніх великою агіасмою під спів тропаря свята Богоявлення.

  Коротка довідка про освячення води.
Традицію освячувати воду Свята Церква почала з перших років християнства. Остаточно чин освячення сформувався в VI-VII стт. завдяки трудам патріарха Єрусалимського Софронія. Православна Церква називає воду, освячену в день Хрещення Господнього, агіасмою – «великою святинею».


Читати повністю
Напередодні свята Богоявлення Преосвященний Матфей очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі Різдва Христового
18 Січ
Напередодні свята Богоявлення Преосвященний Матфей очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі Різдва Христового

 18 січня 2018 року, напередодні свята Богоявлення, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
  Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, міський благочинний прот. Юрій Пилипець ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
  За вечірнім богослужінням було відслужено літію, під час якої владика Матфей благословив хліби, пшеницю, вино та єлей.
  Після полієлею на утрені архієєрей помазав духовенство та вірних освяченим єлеєм.
  По завершенні богослужіння Його Преосвященство привітав віруючих з прийдешнім святом Богоявлення та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

  Нагадуємо, що завтра,19-го січня у день свята Богоявлення, Преосвященний єпископ Матфей очолить Божественну літургію у цьому ж соборі. Початок богослужіння о 8:00. Після Літургії, близько 10:00, архієрей звершить Чин великого освячення води.


Читати повністю
Вітання зі святом Богоявлення
17 Січ
Вітання зі святом Богоявлення

Вітання Преосвященного Матфея єпископа Володимир-Волинського і Турійського зі святом Богоявлення.
Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/PpW3bVAtKTs

Читати повністю
АНОНС
16 Січ
АНОНС

19 січня в день Богоявлення. Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Божественна Літургія за архієрейським чином та чин великого освячення води у кафедральному соборі Різдва Христового м. Володимир-Волинська розпочнеться о 8.00 год. Саме освячення води відбудеться близько 10.00 год.

Читати повністю
Архіпастирський візит до Свято-Василівської парафії м.Володимир-Волинська
14 Січ
Архіпастирський візит до Свято-Василівської парафії м.Володимир-Волинська

14 січня, у свято Обрізання Господнього, день пам’яті святителя Василія Великого та Новоліття, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Василівську парафію м.Володимир-Волинська, Володимир-Волинського міського благочиння , де з нагоди храмового празнику в місцевому храмі очолив святкову Божественну Літургію.

На території храму владику зустріли діти надільної школи, після своїх віршованих вітань за древнім українським звичаєм піднесли хліб-сіль та квіти .

Під час Літургії Його Преосвященству співслужили:, міський благочинний прот. Юрій Пилипець, замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, настоятель храму прот. Тарас Стефура та запрошене духовенство.

Після Богослужіння архіпастир звернувся до вірян з проповіддю та привітав настоятеля і парафіян храму з престольним святом.

В свою чергу, от. Тарас подякував владиці та духовенству за спільну святкову молитву, а вихованці недільної школи виступили з Різдвяною програмою.

Дійство завершилось молитвою до святого Святителя Василія Великого та уставним многоліттям.


Читати повністю
ВІТАННЯ
13 Січ
ВІТАННЯ

Возлюбленні у Христі дорогі брати та сестри !
З ласки Божої дочекались ми з вами другого празнику з циклу Різдвяних свят.
Цей празник нагадує нам християнам про подію, звершення закону пророка Моєсея над Богомладенцем Ісусом Христом- Обрізання ( Найменування Сина Божого) також в цей день, церква молитовно згадує святого святителя Василія Великого та за Юліанським календарем ми входимо у початок Новоліття.
З нагоди цих подій прийміть від мене найщиріші побажання!
Найперше бажаю миру для України, злагоди та любові між нами християнами, здоров’я тілесного та духовної радості для кожної людини.
Завжди пам’ятаймо, що Син Божий прийшов на землю та пролив Свою невинну кров на хресті за для нашого з вами спасіння.
Будьмо носіями великої любові Божої один до одного і всі наші негаразди,біди,розвіються, як нічний морок, а Благодать Божа засяє в наших душах і серцях.

+ Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський.


Читати повністю
У день пам’яті святого архідиякона та первомученика Стефана Преосвященний Матфей звершив Літургію в Свято-Духівському соборі м. Нововолинська
10 Січ
У день пам’яті святого архідиякона та первомученика Стефана Преосвященний Матфей звершив Літургію в Свято-Духівському соборі м. Нововолинська

  9 січня 2018 року, у день пам’яті святого архідиякона та первомученика Стефана, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський з архіпастирським візитом відвідав Свято-Духівську парафію міста Нововолинська де в соборі на честь Святого Духа очолив святкову Божественну Літургію.
  На території собору владику зустріли діти надільної школи, після своїх віршованих вітань за древнім українським звичаєм піднесли хліб-сіль та квіти .
  Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний Нововолинського благочиння, настоятель собору прот. Стефан Фульмес, канцлер Волинського єпархіального управління прот. Микола Цап та духовенство благочиння.
  Після Богослужіння архіпастир звернувся до вірян з проповіддю, в якій розповів про життя та подвиг первомученика Стефана і привітав настоятеля з Днем пам’яті його небесного покровителя, побажавши невтомної праці на ниві Христовій. В свою чергу, от. Стефан подякував владиці та духовенству за спільну святкову молитву.
  Дійство завершилось уставним многоліттям .

Читати повністю
Престольне свято кафедрального собору Різдва Христового
10 Січ
Престольне свято кафедрального собору Різдва Христового

  8 січня 2018 року, в день пам’яті Собору Пресвятої Богородиці, у другий День Різдва Христового, кафедральний собор Різдва Христового м.Володимир-Волинський, відзначив свій престольний празник.
  З нагоди храмового свята на запрошення керуючого Володимир-Волинською єпархією Преосвященного єпископа Матфея прибули на святкування архієреї з інших єпархій.
  Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого очолив Високопреосвященний Димитрій митрополит Львівський і Сокальський.
  Його Високопреосвященству співслужили: архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон виконуючий обовязки екзарха Європи, архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, намісник Воскресенського чоловічого монастиря, що на повстанських могилах (Рівненська обл.) ігумен Онуфрій, секретар єпархіального управління прот. Юрій Зінчук, ректор ВПБА прот.Володимир Вакін, районні та міські благочинні та запрошене духовенство.
  За Богослужінням молилась настоятелька монастиря Різдва Христового ігуменя Анна.
  На запричасному, діти недільної школи виступили з Різдвяною програмою та колядками.
  Після Літургії владика Матфей подякував архієреям та духовенству за спільну святкову молитву.
  Привітати нашого архіпастиря та прихожан з святом прибули представники влади: голова Володимир-Волинської РДА Наталія Василець, яка також і зачитала вітання голови голови обласної державної адміністрації Володимира Гунчика, замісник міського голови Олег Свідерський.
  Митрополит Димитрій від імені архієреїв привітав всіх присутніх з Різдвом Христовим, з днем пам’яті Собору Пресвятої Богородиці та з престольним празником кафедрального собору і закликав в ці Різдвяні дні просити в Богомладенця Христа миру для України, а також подякував владиці Матфею за запрошення.
  Дійство завершилось уставним многоліттям та спільною колядкою «Нова радість стала»

Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/0esqtJub34g

Читати повністю
Преосвященний Матфей очолив богослужіння з нагоди Різдва Христового
07 Січ
Преосвященний Матфей очолив богослужіння з нагоди Різдва Христового

   7 січня 2018 року, у день свята Різдва Господа і Спаса нашого Ісуса Христа, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Василія Великого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
   Нагадаємо, у Різдвяний святвечір, 6-го січня у соборі архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння- велике повечір'я та ранню.
   Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: міський благочинний прот. Юрій Пилипець благочинний собору, замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
   За Богослужінням молилась настоятелька монастиря Різдва Христового ігуменя Анна.
   Після сугубої єктенії архієрей возніс молитву про мир в Україні.
   По прочитанню Євангелія прот. Микола Удуд зачитав Різдвяне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета.
   Після Літургії владика виголосив повчальну проповідь, привітав прихожан зі святом Різдва Христового і наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.
   Завершилось Богослужіння різдвяними колядками у виконанні духовенства собору, іподияконів та архієрейського хору.

Читати повністю
Напередодні Різдва Христового Преосвященний Матфей очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі Різдва Христового
07 Січ
Напередодні Різдва Христового Преосвященний Матфей очолив всенічне бдіння у кафедральному соборі Різдва Христового

6 грудня 2018 року, у Навечір’я Різдва Христового, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський очолив всенічне бдіння - велике повечір'я та ранню, у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: міський благочинний прот. Юрій Пилипець благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
За богослужінням було відслужено літію, під час якої владика Матфей благословив хліби, пшеницю, вино та єлей.
Після полієлею на утрені архієєрей помазав духовенство та вірних освяченим єлеєм.
По завершенні богослужіння Його Преосвященство привітав віруючих з прийдешнім святом Різдва Христового та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням а архієрейський хор виконав різдвяні колядки.

Читати повністю
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ
06 Січ
ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ

Черговий випуск передачі "ЗАПИТАЙ У АРХІПАСТИРЯ" від 6.01.2018 року. На запитання глядачів : про гріх алкоголізму, гріх блуду та як боротись з гріховними пристрастями, відповідає керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей.
Відео можна переглянути  ТУТ https://youtu.be/9rLLbS5151M

Читати повністю
АНОНС
05 Січ
АНОНС

   8-го січня 2018 року, у другий день Різдва Христового, кафедральний собор Різдва Христового м.Володимир-Волинський, відзначить храмовий празник.
З нагоди свята Божественна Літургія за архієрейським чином розпочнеться о 9. 00 год.
У цей день за Літургією будуть молитись запрошенні архієреї, районні та міські благочинні та запрошене духовенство.
Запрошуємо усіх бажаючих розділити молитовну радість свята.
 

Читати повністю
Архієрейське богослужіння в новорічну ніч
01 Січ
Архієрейське богослужіння в новорічну ніч

   В новорічну ніч з 31-го грудня на 1-ше січня 2018 року, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
   Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: міський благочинний протоієрей Юрій Пилипець благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
   За богослужінням молилась ігуменя монастиря Різдва Христового матушка Анна.
   Після сугубої єктенії була піднесена молитва про мир в Україні.
   Після Літургії архієрей разом зі священнослужителями звершив молебень на Новий рік, під час якого читалися подячні молитви за рік, який минув та підносилися прохання до Господа благословити рік прийдешній.
   По завершенні молебню архієрей привітав усіх присутніх з початком новоліття, новим 2018 роком, побажав усім, щоб на Україні запанував мир та закликав прихожан в новому році творити більше добрих справ, виконувати заповіді Божі та бути добрими дітьми Отця Нашого Небесного.

Читати повністю