05 Січ
05 січня 2022

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященного Матфея Єпископа Володимир-Волинського і Турійського

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ  Преосвященного Матфея Єпископа Володимир-Волинського і Турійського

РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ

Преосвященного Матфея

Єпископа Володимир-Волинського і Турійського

пастирям, чернецтву і всім

вірним чадам Володимир-Волинської єпархії  Православної Церкви України

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ !

«З нами Бог, розумійте, народи, і покоряйтеся, бо з нами Бог»

(З великого Повечір’я Різдва Христового).

Ось і знову Господь сподобив нас дочекати великих світлих Різдвяних свят. Сьогодні кожне християнське серце переповнюється великою радістю бо прийшло свято, яке виявляє велику і безмежну любов Божу до людей. Адже Син Божий – Господь Ісус Христос воплотився та народився від Пречистої Діви Марії, щоб спасти все людство від неволі гріха.

Зі Святого писання ми знаємо, що першими звістку про Різдво Спасителя удостоїлись  почути прості пастухи, які вночі стерегли своє стадо на полі, недалеко від  Вифлеєму. Їм явився Ангел Господній і сказав: «Не бійтеся, ось я благовіствую вам велику радість, яка буде всім людям, бо народився вам нині Спаситель, Який є Христос Господь» (Лк. 2:11-12).

Ця велика радість, яка була сповіщена ангелами божими  більш як дві тисячі  років тому  живе і донині, вона надихає нас на життя з Богом,  до виконання Його заповідей та  любові один до одного.

Але на жаль, через повсякденні клопоти, дуже часто стається так, що ми не можем осягнути усієї сутності події Різдва. Тому й нам допомагають святі отці Церкви.

Святий Іоан Золотоустий про Різдво Христове говорить так: чи може щось зрівнятись з цим празником? Бог на землі, а людина на небі, ангели служать людям, люди спілкуються з ангелами та іншими небесними Силами. Демони тікають, смерть побита, рай відкритий, клятва знята, гріх зник, провини прогнані, істина зійшла на землю. Природа, від якої херувими берегли рай, сьогодні злучилась з Богом.

А Григорій Богослов каже: Поклонися Різдву, через яке ти визволився від вузлів родження. Віддай честь малому Вифлеємові, що тебе знову привів у рай. Стань на коліна перед яслами, через які, бувши нерозумним, ти оживився словом... Іди з зорею, принеси з мудрецями дари: золото, ладан й миро як Цареві і як Богові, і як померлому задля тебе. Прославляй з пастухами, торжествуй з ангелами, оспівуй з архангелами, щоб утворилось спільне торжество небесних і земних Сил.

Різдво Христове- це найперше  реальна подія до якої ми повинні ставитись з великою вірою. Ми повинні дякувати Богу за прояв Божественної любові, за жертовність задля нашого спасіння, тому, що Бог  так полюбив світ, що Сина свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в нього, не загинув, а жив життям вічним.

Рік 2021 був не простий, війна на Сході України продовжується, пандемія не відступає, страх посилюється, який блокує наш розум.

Будучи Християнами, ми повинні усвідомити те, що рятівник нашого життя, який може нас заспокоїти і вберегти є Бог. На Нього ми повинні уповати і надіятись.

Життя, якщо з Богом є дуже просте, у ньому не потрібно шукати складних шляхів буття, просто потрібно бути людиною у якої усе заложене Богом – віра, надія та любов.

Стараймось бути милосердними, спішімо творити добро, любімо Бога і один одного, збираймо скарби але не земні, а небесні, яких ні міль  ні іржа не знищить і злодій не вкраде.

Радіймо святу Різдва Христового, прославляймо  Богомладенця колядками і вітаннями, розганяймо морок страху позитивними думками.

Привчайте своїх дітей до святкування Різдва Спасителя правильно,  по Православному не єдиними подарунками, а розповіддями про те, як народився Син Божий і що Він постраждав за кожного з нас.

Тож, дорогі отці, брати і сестри, сердечно вітаю усіх вас з Різдвом Христовим, Новим Роком і прийдешнім Святим Богоявленням. Зичу вам усім кріпості духовної і тілесної, радості і достатку. Хай в кожне Християнське серце Младенець Христос принесе віру  в майбутнє, щоб у нашій Україні та у всьому світі запанував мир і ми зуміли з Божою поміччю побороти пошесть згубну.

Вітаю наших військових 14 окремої механізованої бригади, які на Сході нашої держави охороняють кордони України. Ми молимось за вас і дякуємо за вашу жертовність.

Вітаю усіх лікарів, які незважаючи  на небезпеку виконують свій обов’язок рятують життя людей.

Також вітаю з Різдвом Христовим  голову Волинської державної адміністрації Юрія Погуляйка, голову Волинської обласної ради Григорія Недопада, Володимир-Волинського міського голову Ігоря Пальонку, голів районних державних адміністрацій, міських, селищних, сільських рад, голів окремих територіальних громад . Бажаю мудрості у керуванні та невтомної праці  задля процвітання України та її народу.

Дай Боже всім вам  в радості провести Різдвяні свята, славлячи Новонародженного Христа.

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ ! СЛАВІМО ЙОГО !

Преосвященний  +МАТФЕЙ  Єпископ Володимир-Волинський і Турійський

Різдво Христове 2022 рік.  Місто Володимир-Волинський