11 Кві
11 квітня 2020

ЗВЕРНЕННЯ ЄПИСКОПА МАТФЕЯ

Дорогі отці, брати та сестри, Церква Христова, наблизилась до найважливіших спасительних днів святого Великого посту-Страсної седмиці, яку ми повинні провести у суворому пості й молитві і зустріти Світле Христовове Воскресіння.
  На превеликий жаль через пандемію, яка виникла у світі через коронавірус ми повинні вносити свої корективи, дотримуючись санітарних норм і рекомендацій щоб убезпечити себе і своїх ближніх від цієї хвороби.
  Тому я, як архієрей Володимир-Волинської єпархії звертаюсь до своєї пастви закликаю усіх Вас отців, братів і сестер, чітко виконувати усі приписи, які рекомендовані МОЗ, парафіян, які підпадають до групи ризику залишатись дома.
  Усилити молитви від пошесті знубної, уповати на Бога в Його милосердя, не впадати у відчай і не втрачати віру, бо: «по вірі вашій хай буде вам» - говорить Господь.
  Закликаю усіх вас чітко дотримуватись рекомендацій, які прийняв Священний Синод від 9 квітня 2020 р., щодо проведення Богослужінь Стасного Тижня та Пасхи Христової з якими можна ознайомитися за посилання https://cerkva-vv.info/news/rishennya-svyashchennogo-sinodu-vid-9-kvitnya-2020-r-1026
А також :
1. Обов'язково дотримуватись рекомендацій щодо присутності за богослужінням визначеної державними органами кількості людей (не більше 10 осіб). За роз’ясненнями Національної поліції, порушенням норм карантину вважатиметься як присутність більшої кількості осіб у храмі, так і присутність богомольців на територіях біля храмів просто неба у будь-якій кількості, за що можливе притягнення до відповідальності.
2. У позабогослужбовий час не відмовляти мирянам, які індивідуально прийдуть до храму з релігійними потребами, в їхньому задоволенні. Важливо пам’ятати, що у позабогослужбовий час у храмі не повинно знаходитися одночасно більш ніж дві особи (не враховуючи священнослужителя) – у храмі великого розміру і більше однієї особи (не враховуючи священнослужителя) – у храмі малого розміру. Зовні не повинні утворюватися черги.
3. Користуючись інформаційними можливостями, духовенству закликати парафіян долучатись до богослужінь через засоби трансляції. З місцевого храму в соцмережах.
4. 12 квітня, в день свята Входу Господнього в Єрусалим, з метою недопущення скупчення людей вербу роздавати на церковному подвір'ї.
5. Обнесення Плащаниці здійснювати в самому храмі, або звершувати обхід навколо храму лише у складі тих, хто бере участь у відповідному богослужінні, з дотриманням «соціальної дистанції». Достатнім виявом шанування Плащаниці є поклоніння/поклон перед нею, без цілування.
6. 18 квітня впродовж усього дня освячувати пасхальні приношення на церковному подвір'ї (з дотриманням карантинних норм та піснеспівів Великої суботи). У сільській місцевості можна діяти за рекомендаціями Синоду ПЦУ, коли приношення освячують біля подвір'я парафіян.
7. У разі, якщо миряни не мали можливості у жоден з перелічених способів отримати благословення верби, великодніх страв – благословляю їм в день свята, в час після прочитання відповідних молитов про благословення у храмах, окропити їх водою, освяченою на свято Богоявлення.
8. Під час здійснення поховання слід додержуватися наступних рекомендацій Міністерства охорони здоров’я: допускати не більше 10 присутніх осіб за умови одночасного перебування у приміщенні; розташування має бути не більше 1 особи на 10 квадратних метрів площі; повинна зберігатися безпечна дистанція у 1,5 метра між присутніми; заборонено цілувати тіло померлої особи через ризик інфікування.
9. Відвідання священниками і мирянами кладовищ у поминальні дні перенести на Троїцьку поминальну суботу (6 червня 2020 р.).
10. Настоятелям храмів звернутися до місцевих органів самоврядування, правоохоронних органів для допомоги та сприяння у співпраці щодо дотримання карантинних норм.
Закликаю всіх пам'ятати слова Спасителя, коли Йому дорікали через недотримання приписів юдейських: «Милости хочу, а не жертви» (Мф. 9.13). Пожертвуймо обрядовістю, а просімо краще милості Божої у молитві для себе та своїх ближніх.

Боже Благословення хай буде завжди з Вами!