08 Лис
08 листопада 2020

Владика Матфей співслужив за Божественною літургією Вселенському Патріарху Варфоломію.

8 листопада 2020 року, у свято Собору Архістратига Божого Михаїла за новоюліанським календарем, офіційна делегація Православної Церкви України взяла участь у святковому богослужінні у  храмі Святих Архангелів в Стамбулі.

Богослужіння очолив Архієпископ Константинополя - Нового Риму і Вселенський Патріарх Варфоломій.

Його Всесвятості співслужили ієрархи Вселенського трону: Преосвященний митрополит Іконійський

Феоліпт, Преосвященний митрополит Мір Лікійських Хризостом,

а також ієрархи Православної Церкви України: Преосвященний митрополит Переяславський і Вишневський Олександр та Преосвященний єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей.

У храмі був присутній і молився представник Єрусалимського Патріарха Преосвященний архієпископ Анфідонський Нектарій.

Ієрархам співслужили: архімандрит  Віссаріон із Вселенської Патріархії та священики з України: протоієреї Петро Ландвитович і Віктор Мартиненко.

На богослужінні був присутній Генеральний консул України в Стамбулі п. Олександр Гаман, а також консул Грецької Республіки в Україні п. Александрос Будуріс.

Під час Божественної Літургії було звершено архієрейську хіротонію Екзарха Вселенского Патріарха в Україні, єпископа Команського Михаїла.

В кінці богослужіння Всесвятіший Патріарх Варфоломій возложив на нововисвяченого єпископа митру і вручив пастирський жезл, після чого Преосвященний єпископ Михаїл приймав вітання духовенства, офіційних осіб і парафіян, уділивши всім перше архієрейське благословення

Фанар

Літургія