06 Лис
06 листопада 2020

Владика Матфей співслужив за Божественною літургією в храмі Пресвятої Богородиці у Влахернах

6 листопада 2020 року, Преосвященний єпископ Матфей з офіційною делегацією ПЦУ, на чолі з Преосвященним митрополитом Олександром, з благословення Вселенського Патріарха Варфоломея, звершили Божественну літургію в храмі Пресвятої Богородиці у Влахернах. За Богослужінням молилися Генеральний Консул України в Стамбулі Олександр Віталієвич Гаман та представники української громади.

Це саме у цьому храмі  бачив святий Андрій Богородицю, що простягла  Покров над Своїм містом, коли у 910 році сарацинами — мусульманами було оточено Царгород.

В честь цієї події встановлено православне свято Покрови Божої Матері.

Стамбул

Влахерський храм