07 Лют
07 лютого 2020

Владика Матфей передав до собору подаровану ікону

Владика Матфей передав до собору подаровану ікону

7 лютого 2020 року, керуючий єпархією Преосвященний єпископ Матфей у своєму робочому кабінеті передав ключару кафедрального собору Різдва Христового прот. Миколаю Удуду ікону рівноапостольного князя Володимира з його частичкою нетлінних мощів.
  Нагадаємо,що ікону передав через владику Матфея у дарунок собору Високопреосвященний митрополит Переяславський і Вишневський Олександр (Драбинко).

Історична довідка.
Історія цієї реліквії сягає XVII століття, коли у 1632 році святитель Київський Петро Могила віднайшов на руїнах Десятинної церкви мощі Рівноапостольного хрестителя Руси. Частку від мощей святитель Петро надіслав у дар Московському цареві Олексію Михайловичу. Протягом століть святиня зберігалася у соборах московського Кремля, а пізніше, у радянські часи, поповнила фонди музеїв. У 1988 році на честь тисячоліття хрещення Київської Руси древній релікварій з мощами князя Володимира радянська влада передала Церкві. З благословення Святішого Патріарха Пімена святиню прийняв митрополит Ростовський і Новочеркаський Володимир Сабодан для зберігання у Ростовському кафедральному соборі. У 2005 році за клопотанням Блаженнішого Митрополита Володимира частка мощей святого рівноапостольного князя Володимира повернулася в Україну.
Віднині ікона з часткою мощей святого князя Володимира Великого поповнить скарбницю святинь кафедрального собору Володимира-Волинського.