08 Бер
08 березня 2020

У Неділю Торжества Православ’я єпископ Матфей очолив Літургію в кафедральному соборі Різдва Христового

8 березня 2020 року, в неділю 1-шу Великого посту, день свята Торжества Православ’я, перше і друге знайдення голови святого Іоана Предтечі, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну літургію святителя Василія Великого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: благочинний собору прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд, прот. Юрій Пилипець та інші.
За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
Після читання Святого Євангелія владика Матфей виголосив повчальну проповідь у якій розповів про значення святих ікон для православних християн.
По завершенні літургії Його Преосвященство разом з духовенством звершив урочистий молебень Торжества Православ'я, під час якого були прочитані особливі молитви, протодиякон Микола Особа прочитав "Символ віри", виголосив «Вічну пам’ять» та «Многоліття» померлим і живим захисникам, подвижникам і сповідникам Православної віри.
  У цей день,парафіяни мали можливість поклонитись святим іконам з часточками святих нетлінних мощів Іоану Хрестителю та новій святині собору образу святителям Спиридону Тримифунтскому й Миколаю Чудотворцю, які у своїх руках тримають собор Різдва Христового.
На завершення, після поклоніння святим іконам, архієрей привітав усіх присутніх з першою седмицею святої Чотиридисятниці та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.
ДОВІДКА:
Свято Торжества Православ’я символізує остаточну перемогу над іконоборчою єрессю. Встановлення його пов’язано з подіями Константинопольського собору 843 року, що був скликаний благочестивою імператрицею Феодорою для відновлення іконошанування у Візантійській імперії. На згадку про цю подію, важливу для христианського світу і у пам’ять про імператрицю Феодору, щорічно в першу неділю Великого посту Православна Церква урочисто відзначає відновлення іконошанування.

Торжество Православ‘я

Кафедральний собор