05 Чер
05 червня 2020

СПІВЧУТТЯ

СПІВЧУТТЯ

5-го червня на 97-му році життя відійшов у вічність почесний громадянин Володимира-Волинського, український громадський та військовий діяч, ветеран УПА на псевдо “Дуб” - Петро Мартинюк.
  Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський, духовенство єпархії висловлюють щирі співчуття рідним та близьким спочилого.
Хай Всемилостивий Господь упокоїть душу його там де праведні спочивають.

Петро Мартинюк: Кавалер державного ордену “За мужність” ІІІ ступеня, кавалер ордену Володимира Великого ІІІ ступеня та почесний громадянин Володимира-Волинського, брав участь у боях УПА з нацистами, в одному з яких отримав важке поранення. Після цього очолив референтуру Служби Безпеки УПА із підбору кадрів на навчання.
У січні 1945 року його вистежили й заарештували органи НКВС. Йому дали 10 років ув’язнення, яке відбував у норильських таборах ГУЛАГу, а до цього – 5,5 місяців очікування у камері смертників у Харкові. Після закінчення терміну отримав додаткових 5 років неволі за участь у 1953 році у Норильському повстанні. У кінці 1980-х Петро Мартинюк був активним членом Народного руху України.