14 Бер
14 березня 2021

Слово єпископа Матфея на початок Великого посту

Слово єпископа Матфея на початок Великого посту

Улюблені в Господі всечесні пастирі, дорогі браття і сестри Володимир-Волинської єпархії.

  Господь наш Ісус Христос благословив нас увійти у Святу Чотиридисятницю-дні Святого Великого посту.

  Кожен християнин, дбаючи про спасіння своєї душі розуміє, що піст дає можливість переосмислити своє буття, розкаятись у своїх гріхах і навернутись на дорогу спасіння.

Святитель Феофан Затворник називає піст «періодом спасительного лікування душ, засобом для очищення від усього старого, таємного і брудного».

  Людина, яка стає на дорогу святого посту, усвідомлює, що ця дорога веде до спасіння душі, до духовної радості жити з Богом і для Бога. Тому під час спасительних днів, ми повинні проявити свою мудрість, дослухатись до своєї совісті, яка є голосом Божим і зробити правильний вибір у своєму житті.

  Адже, ворог людини не спить він робить усе можливе щоб людина зійшла з праведного шляху й стала рабом сатани.

  Наше життя повинно проходити у боротьбі з гріхом, у молитві і у виконанні закону Божого.

Піст пом’якшує душу для покаяння. Коли утихомирюються пристрасті - прояснюється духовний розум. Людина починає краще бачити свої недоліки, у неї з'являється бажання очистити свою совість і покаятися перед Богом. За словами святителя Василія Великого, піст робиться наче крилами, що возносять молитву до Бога. Святитель Іоанн Золотоустий пише, що «молитви здійснюються з особливою увагою під час посту, тому що тоді душа буває легша, нічим не обтяжується і не пригнічується згубними тягарами задоволень». Для такої покаянної молитви піст - самий благодатний час.

  Церква благословляє послаблення посту людям похилого віку, дітям, хворим, вагітним і матерям годувальницям, а також людям зайнятих важкою фізичною працею. За благословенням про послаблення посту, слід звернутися до духівника або іншого священика.

  Тож дорогі отці, брати й сестри, я бажаю усім нам, щоб Благий Господь допоміг нам пройти ці спасенні дні посту, перемогти у собі гріх, очистити свою душу й серце, примножити любов до Бога та ближніх своїх і зустріти Світле Христове Воскресіння.

 

Преосвященний МАТФЕЙ єпископ Володимир-Волинський.