25 Тра
25 травня 2017

Преосвященний єпископ Матфей перебував на храмовому святі у Польщі

Преосвященний єпископ Матфей  перебував на храмовому святі у Польщі

24 травня , православна церква вшановує пам’ять Рівноапостольних Кирила та Мефодія вчителів Слов’янських.
     В цей день з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси України Філарета, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський в супроводі секретаря єпархії прот.Юрія Пилипця разом з делагацією від Української Православної Церкви Київського патріархату: Високопреосвященним Димитрієм митрополитом Львівським і Сокальським,Високопреосвященним архієпископом Іларіоном Рівненським і Острозьким який виконує обов’язки Екзарха Європи, відвідав республіку Польща.
      В населеному пункті Уйковіце, Перемишльського повіту, Підкарпатського воєводства в православному чоловічому монастирі святих Кирила і Мефодія, архієреї відслужили святкову Божественну Літургію на честь храмового свята обителі,яким співслужили: священоархімандрит обителі о. Никодим (Макара),секретар Володимир-Волинської єпархії прот.Юрій Пилипець,секретар Львівської єпархії прот. Володимир Бачинський, братія монастиря в священному сані та запрошене духовенство.
       По завершенні Богослужіння митрополит Димитрій виголосив проповідь, та передав вітання від імені Сятійшого Патріарха Філарета. В свою черу наш архієрей єпископ Матфей теж привітав намісника монастиря архімандрита Никодима, братію та прихожан з храмовим празником святої обителі.

Історична довідка:
Монастир Св. Кирила і Мефодія знаходиться в селі Уйковіце, розташованому в Підкарпатському воєводстві Польщі. Це найбільший православний монастир на території і основний місцевий центр православного паломництва.

Історія монастиря бере свій початок з 1986 року, коли двома монахами-Пауліна - Никодимом і Опанасом, які прибули двома роками раніше з США, був оснащений монастир на території колишнього сільськогосподарського підприємства. Перебуваючи в США, ченці перейшли в уніатство.В 1994 монастир перейшов до Польської православної церкви в результаті конфлікту його засновників з місцевим католицьким духовенством.

При монастирі знаходиться однойменний храм, де проводяться регулярні обряди. Обитель є однією з найбільш відвідуваних православних святинь Польщі.
Ця обитель вважається найбільшим православним монастирем у Польщі.

Владика Матфей у Польщі