30 Кві
30 квітня 2021

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященного МАТФЕЯ єпископа Володимир-Волинського і Турійського

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященного МАТФЕЯ  єпископа Володимир-Волинського і Турійського

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ
Преосвященного МАТФЕЯ
єпископа Володимир-Волинського і Турійського
боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним чадам
Володимир-Волинської єпархії Православної Церкви України
Всечесні отці, дорогі брати й сестри!
ХРИСТОС ВОСКРЕС !

Христос Воскрес із мертвих,
                                                  смертію смерть подолав,
і тим, що в гробах життя дарував»
(Тропар).

У це Велике свято, яке Церква Христова оспівує, як торжество із торжеств – Світле Христове Воскресіння, я радий усіх Вас вітати словами життя - ХРИСТОС ВОСКРЕС! ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
  У цю світлоносну ніч, як і кожного року, кожне християнське серце переживає подію Воскресіння Христового. До цього свята передував святий Великий Піст, під час якого ми готували себе до зустрічі з Воскреслим Христом. У Страсну седмицю ми також переживали події,які духовно пробуджували у нас покаяння за наші гріхи. В цей час ми відчували велику любов Божу до нас,адже Христос віддав своє життя за нас з вами, щоб ми могли осягнути Царство небесне,яке уготовив нам Бог.
  Сьогодні ми духовно разом з жінками мироносицями наближаємось до Гробу Господнього і ,що бачимо – порожній гріб, але чуємо слова ангела Господнього, який каже «чого шукаєте живого між мертвими, немає Його тут Він воскрес».
Свято Пасхи Христової- це невимовна радість, як для земного так і небесного світу. Тому, що на небесах радіють ангели і святі, а на землі ми з вами, адже Христос своїм Воскресінням дає надію на наше воскресіння з мертвих.
Святий Іоан Золотоустий у проповіді на Пасху так звеличує Воскресіння Христове: «Де твоє, смерте, жало? Де твоя, аде, перемога? Воскрес Христос – і ти провалився. Воскрес Христос – і впали демони. Воскрес Христос – і радіють ангели. Воскрес Христос – і життя панує. Воскрес Христос – і нема ні одного мерця в гробі, бо Христос воскрес із мертвих і став первістком померлих».

Звичайно, світ не простий, життя не легке, є багато перешкод, що заважають відчути радість свята Пасхи Христової- це війна на Сході України, пошесть згубна, яка спіткала увесь світ та й багато іншого, що тривожить наші душі і серця. Але пам’ятаймо, що Бог з нами коли ми з Богом, він піклується про світ, піклується про людей нам потрібно уповати на Нього, просити про Його милість, а головне чути Його заповіді, які дав нам щоб ми їх виконували.
  Святкуючи подію Воскресіння Христового, відкладімо усі життєві піклування, приділіть увагу духовному насиченню своєї душі, будьмо уважні до своїх рідних, близьких і знайомих, яких ми називаємо братами і сестрами, діліться один з одним цією великою радістю Світлого Христового Воскресіння, приділіть увагу старшим літнім людям, одиноким, нужденним, хворим, щоб у це свято ніхто не був обділений увагою. Виконуймо найбільшу заповідь Христову, яка говорить: «любіть один одного».
Тож у ці святкові Великодні дні сердечно вітаю всіх Вас зі світлим празником Воскресіння Христового. Нехай радість свята принесе у наші душі духовний спокій і любов. Хай ці благодатні дні принесуть нам духовну радість і духовний мир.
Вітаю воїнів, які на Сході України захищають кордони нашої держави.
Також з Пасхою Христовою вітаю голову Волинської державної адміністрації Юрія Погуляйка, голову Волинської обласної ради Григорія Недопада, Володимир-Волинського міського голову Ігоря Пальонку, голів районних державних адміністрацій, міських, селищних, сільських рад, голів окремих територіальних громад .
Бажаю, аби благодать Христа Воскреслого перебувала з усіма вами, зміцнюючи вас у повсякденних трудах на славу Божу й українського народу.
  Нехай радість, мир і любов супроводять усіх нас у всі дні нашого земного життя! Нехай благословить Воскреслий Христос миром, добром, щедротами нашу Україну і зокрема, кожного з Вас і Ваші родини.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!
ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!
Преосвященний +МАТФЕЙ Єпископ Володимир-Волинський і Турійський
Пасха Христова 2021 рік. Місто Володимир-Волинський.