14 Кві
14 квітня 2020

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященного МАТФЕЯ єпископа Володимир-Волинського і Турійського

ПАСХАЛЬНЕ ПОСЛАННЯ

Преосвященного МАТФЕЯ

єпископа Володимир-Волинського і Турійського

боголюбивим пастирям, чесному чернецтву і всім вірним чадам

Володимир-Волинської єпархії Православної Церкви України

Всечесні отці, дорогі брати й сестри!

ХРИСТОС ВОСКРЕС !

Цей день, що його створив Господь,

радіймо і веселімось у цей день (Пс. 117, 24).

Свята Православна Церква в цей знаменний і урочистий день у світлосяйній пасхальній радості духовно прославляє найвеличнішу священну подію воскресіння з мертвих Христа Життєдавця, яка осяяла увесь світ.

Святий Григорій Богослов про Воскресіння Христа каже так «Пасха в нас - це празників празник і торжество торжеств, яке настільки перевищує всі інші торжества, не тільки людські, але і Христові, що в його честь відбуваються, наскільки сонце перевищує зорі».

Спаситель і Господь наш Ісус Христос з безмежної Своєї любові до роду людського, до кожного з нас, зійшов на землю і Своїм життям, ученням і всепрощенням, стражданням, смертю і переможним Воскресінням учинив наше вічне спасіння. Він показав нам шлях до Небесного Царства для життя вічного, нескінченного в обителях Отця Небесного, через засновану Ним Церкву, Главою якої Він став, закликавши нас бути її членами через Таїнство Святого Хрещення.

Апостоли Христові,  будучи очевидцями Воскресіння Господнього, записали в Євангеліях і Посланнях про явлення Воскреслого Спасителя і повсюди урочисто, з великою силою свідчили про Христа Розп’ятого й Воскресіння.

Апостольське благовістя через віки дійшло і до нас, до наших віруючих сердець. Щоб ми, за вченням великого апостола Павла, завжди згадували Господа нашого Ісуса Христа, воскреслого з Мертвих.

У світлому й радісному дні Воскресіння Христового Церква закликає небо й землю до святої Божої радості: “Хай небеса достойно веселяться, хай радіє земля, хай святкує увесь світ видимий і невидимий, бо Христос устав, радість вічна” (Тропар 1 пісні канону).

Великдень — це певна запорука нашого Воскресіння для щасливого вічного життя. Як Христос воскрес, так і ми колись воскреснемо для нового світлого й вічного життя.

На превеликий жаль, цього року, для нас християн радість Пасхи Христової проходить у складний для країни та  усього світу час. Пандемія, яка виникла через «КОРОНАВІРУС» у суспільстві внесла свої корективи в житті кожної людини та у житті Церкви Христової. З великої любові до людей, а саме до великого дару «Життя» Церква пішла на зустріч державі, підтримавши карантин та, за рішенням Священного Синоду внесла практичні настанови для єпископату, духовенства і вірних, як саме діяти у цей важкий час.

Православна Церква України та її вірні усилили свої молитви тому, що ми чітко розуміємо, що у час згубної пошесті нас може врятувати тільки Бог.

Дорогі отці, брати й сестри! У святковому захопленні спільними устами й чистим серцем прославляймо Переможця смерті і пекла, воскреслого з мертвих Спасителя нашого і Господа: « Христос воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що в гробах життя дарував. І нам дарував життя вічне. Поклоняємось Його триденному Воскресінню».

Я всіх вітаю з Великоднем. Хай ці благодатні дні принесуть нам духовну радість і духовний мир.

Вітаю воїнів, які на Сході України захищають кордони нашої держави.

Також з Пасхою Христовою вітаю голову Волинської державної адміністрації Юрія Погуляйка, голову Волинської обласної ради Ірину Вахович, Володимир-Волинського міського голову Петра Саганюка, голів районних державних адміністрацій, міських, селищних, сільських рад, голів окремих територіальних громад .

Бажаю, аби благодать Христа Воскреслого перебувала з усіма вами, зміцнюючи вас у повсякденних трудах на славу Божу й українського народу.

Нехай сподобить Воскреслий Христос усіх нас вічної і найбільшої радості, допоможе нам пройти усі випробування, відкриє нам розуміння істини, віджене усякі смертельні хвороби і приведе нас до Вічного Свого Царства. АМІНЬ.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

ВОІСТИНУ ВОСКРЕС!

Преосвященний  +МАТФЕЙ Єпископ Володимир-Волинський і Турійський

Пасха Христова 2020 рік. Місто Володимир-Волинський.