04 Лют
04 лютого 2020

Митрополит Олександр передав для Володимир-Волинського кафедрального собору ікону з часткою мощей святого князя Володимира Великого

Митрополит Олександр передав для Володимир-Волинського кафедрального  собору ікону з часткою мощей святого князя Володимира Великого

4 лютого 2020 року, Преосвященний єпископ Матфей взяв участь у молебні до рівноапостольного князя Володимира в Спасо- Преображенському храмі с. Хутір Ясний ( Київска обл.).
  Очолив молебень Високопреосвященний митрополит Переяславський і Вишневський Олександр.
Після молитви митрополит Олександр передав владиці Матфею у дар Володимир-Волинському кафедральному собору Різдва Христового ікону з часткою мощей святого князя Володимира.
  На сторінці митрополита у фейсбук зазначається: «Ця святиня дана в офіру на спомин душі, довічну молитву і пам'ять Блаженнішого Митрополита Володимира Сабодана».
Історія цієї реліквії сягає XVII століття, коли у 1632 році святитель Київський Петро Могила віднайшов на руїнах Десятинної церкви мощі Рівноапостольного хрестителя Руси. Частку від мощей святитель Петро надіслав у дар Московському цареві Олексію Михайловичу. Протягом століть святиня зберігалася у соборах московського Кремля, а пізніше, у радянські часи, поповнила фонди музеїв. У 1988 році на честь тисячоліття хрещення Київської Руси древній релікварій з мощами князя Володимира радянська влада передала Церкві. З благословення Святішого Патріарха Пімена святиню прийняв митрополит Ростовський і Новочеркаський Володимир Сабодан для зберігання у Ростовському кафедральному соборі. У 2005 році за клопотанням Блаженнішого Митрополита Володимира частка мощей святого рівноапостольного князя Володимира повернулася в Україну.
Віднині ікона з часткою мощей святого князя Володимира Великого поповнить скарбницю святинь кафедрального собору Володимира-Волинського.
  В свою чергу архієрей подякував митрополиту Олександру за святу ікону.

Молебень

Київ