18 Січ
18 січня 2019

Єпископ Матфей звершив Всенічне бдіння напередодні свята Богоявлення

Єпископ Матфей звершив   Всенічне бдіння напередодні свята Богоявлення

18 січня 2019 року, ввечері напередодні свята Богоявлення, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Всенічне бдіння – Велике повечір’я і утреню у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд, прот. Юрій Пилипець та інші.
На повечір’ї владика очолив літію – особливе моління за Церкву, під час якого благословив плоди землі – хліби, пшениця, вино та єлей. На Утрені після читання Євангелія про Хрещення Господа Ісуса Христа, єпископ Матфей помазав всіх присутніх у храмі освяченим єлеєм.
По завершенні богослужіння архієрей привітав віруючих з прийдешнім святом та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
До 5 століття було прийнято згадувати народження і хрещення Сина Божого в один день – 6 січня, і називалося це свято Феофанією – Богоявленням, що засвідчувало втілення Христа у світ і явлення Трійці у водах Йорданських. Святкування Різдва Христового було перенесено на 25 грудня (за Юліанським календарем, або старим стилем) уже пізніше, в 5 столітті. Так було покладено початок новому церковному явищу – святкам, що закінчуються навечір’ям свята Водохреща.
Слово «навечір’я» означає переддень церковного торжества, а друга назва – святвечір (або сочельник) пов’язана з традицією приготування в цей день куті, тобто сочива.

Всенічне бдіння

Богоявлення