13 Бер
13 березня 2019

Єпископ Матфей звершив першу у цьому році Літургію Ранішосвячених Дарів

13 березня 2019 р, у середу першої седмиці Великого посту, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив першу у цьому році Літургію Ранішосвячених Дарів у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили духовенство собору.
Після завершення Літургії владика Матфей звернувся до усіх присутніх зі словами проповіді.
По завершенні проповіді архієрей привітав вірних з третім днем Великої Чотиридесятниці та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.
Довідка: Літургією Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірним пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній літургії – свт. Василія Великого чи свт. Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів апостольських приємників і затверджена Правилами Лаодікійського та Трульського Соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного Канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці, як до часу строгого посту й покаяння.