17 Бер
17 березня 2021

Єпископ Матфей звершив першу у цьому році Літургію Ранішосвячених Дарів

17 березня 2021 року, у середу першої седмиці Великого посту, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив першу у цьому році літургію Ранішосвячених Дарів у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: прот. Юрій Здебський, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
Після завершення літургії владика Матфей звернувся до присутніх зі словами проповіді та привітав вірних з третім днем Великої Чотиридесятниці і наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Довідка: літургією Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірним пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній літургії – свт. Василія Великого чи свт. Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів апостольських приємників і затверджена Правилами Лаодікійського та Трульського Соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного Канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці, як до часу строгого посту й покаяння.

Літургія ранішесвяченх Дарів

Кафедральний собор