04 Бер
04 березня 2020

Єпископ Матфей звершив першу у цьому році літургію Ранішосвячених Дарів

4 березня 2020 року, у середу першої седмиці Великого посту, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив першу у цьому році літургію Ранішосвячених Дарів у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: благочинний собору прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд, клірик Переяслав-Вишневської єпархії прот. Віктор Мартиненко та інші.
Після завершення літургії владика Матфей звернувся до присутніх зі словами проповіді.
По завершенні проповіді архієрей привітав вірних з третім днем Великої Чотиридесятниці та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

Довідка: літургією Передосвячених Дарів називається богослужіння, під час якого вірним пропонуються Святі Дари, освячені на попередній повній літургії – свт. Василія Великого чи свт. Іоанна Златоустого. Ця традиція бере початок ще з часів апостольських приємників і затверджена Правилами Лаодікійського та Трульського Соборів. Сам чин цієї Літургії (без Євхаристійного Канону) був сформований під впливом особливого ставлення до періоду Святої Чотиридесятниці, як до часу строгого посту й покаяння.

Літургія

Кафедральний собор