11 Бер
11 березня 2019

Єпископ Матфей звершив читання першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського

Єпископ Матфей звершив читання першої частини Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського

11 березня 2019 року, в понеділок першої седмиці Великого посту, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив  Велике повечір’я з читанням першої частини  Великого покаянного канону преподобного Андрія Критського у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: замісник секретаря єпархії, благочинний собору прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
Після завершення читання Великого канону архієрей звернувся до пастви зі словом проповіді, в якій наголосив, що «піст це період внутрішнього духовного очищення та вдосконалення, під час якого потрібно додати зусиль, щоб поглибити свої стосунки із Богом та людьми».
Також архієрей прочитав молитву на початок Великого посту і благословив віруючих.
ДОВІДКА: У перші чотири дні Великого посту під час повечір’я читається Великий канон преподобного Андрія Критського. Назву канон отримав від автора початкового тексту. Великим канон названий не лише за незвичайну об’ємність (близько 250 тропарів), але й за поетичну досконалість, богословську висоту і зворушливість зображених почуттів.