06 Бер
06 березня 2020

Богослужіння п'ятниці першого тижня Великого посту

6 березня 2020 року, у п’ятницю першої седмиці Великого посту, Преосвященний Матфей єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив літургію Ранішосвячених Дарів у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: благочиннмй собору прот. Ігор Бігун, клірик Переяслав-Вишневської єпархії прот. Віктор Мартиненко та інші.
За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
  Згідно богослужбовому уставу, після закінчення літургії було звершено молебний канон святому великомученику Феодору Тирону з чином благословіння колива.
  Насам кінець архієрей виголосив проповідь та наділив усіх архіпастирським благословенням.

Традиція освячення колива в п'ятницю першої седмиці Великого посту має давні коріння, що йдуть ще з перших столітть християнства. Римський імператор Юліан Відступник, будучи язичником, бажав перешкодити християнам дотримуватися посту. З цієї причини він наказав градоначальнику Константинополя протягом всієї першої седмиці Великого посту окропляти всі їстівні припаси на ринках ідоложертовною кров'ю.
  Тоді святий великомученик Феодор Тирон, явившись уві сні архієпископу Євдоксію, повелів оголосити всім християнам, щоб ніхто нічого не купував на ринках, а їли лише варену пшеницю з медом. На згадку цієї події Православною Церквою встановлено чин освячення колива.Тоді святий великомученик Феодор Тирон, явившись уві сні архієпископу Євдоксію, повелів оголосити всім християнам, щоб ніхто нічого не купував на ринках, а їли лише варену пшеницю з медом. На згадку цієї події Православною Церквою встановлено чин освячення колива.

Літургія

Кафедральний собор