21 Кві
21 квітня 2019

Архієрейське богослужіння в день свята Входу Господнього у Єрусалим

Архієрейське богослужіння в день  свята Входу Господнього у Єрусалим

21 квітня 2019 року, в Неділю шосту Великого посту (ваїй), свято Входу Господнього у Єрусалим, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Напередодні, 20 квітня ввечері, у соборі архієрей у співслужінні духовенства, звершив Всенічне бдіння.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний собору прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд, прот. Юрій Пилипець, прот. Віктор Мартиненко та інші.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні.
Після читання святого Євангелія владика Матфей звернувся до вірян з проповіддю, під час якої розкрив богословський зміст свята і розповів що символізує віття, принесене до храму для його освячення.
Далі, архієрей за традицією, прочитав молитву і разом з духовенством освятили вербові гілки.
День Вербної неділі нагадує християнам урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим, який знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і смерті на хресті. Люди, які Його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки пальм, вигукуючи: «Осанна Синові Давида!».
Свято також ще називається неділею Ваїй (гілок), Квітною, або Вербною, неділею, тому що в цей день віруючі освячують віття верби (яка заміняє в нас пальмові вітки). Тримаючи в руках перше весняне гілля, ми славимо Спасителя як Переможця смерті; бо Він воскрешав померлих (Лазаря та інших) і цього дня входив в Єрусалим для того, щоб померти за наші гріхи і воскреснути, і тим спасти нас від вічної смерті. Віття означає знак перемоги Христа над смертю і нагадує нам про майбутнє воскресіння із мертвих.

Вербна неділя

кафедральний собор