12 Кві
12 квітня 2020

Архієрейське богослужіння в день свята Входу Господнього у Єрусалим

12 квітня 2020 року, в Неділю шосту Великого посту (ваїй), свято Входу Господнього у Єрусалим, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну літургію Святителя Іоана Золотоустого.
  У зв‘язку з карантинними заходами Богослужіння відбулось на території кафедрального собору Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
    Його Преосвященству співслужили: благочинний собору прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд, прот. Юрій Пилипець та інші.
За богослужінням була піднесена молитва під час пошесті згубної (епідемії).
Після літургії архієрей за традицією, прочитав молитву і освятив вербові гілки а також виголосив проповідь.

День Вербної неділі нагадує християнам урочистий вхід Ісуса Христа в Єрусалим, який знаменував собою безпосереднє наближення Його Страстей і смерті на хресті. Люди, які Його вітали, кидали на дорогу плащі та зелені галузки пальм, вигукуючи: «Осанна Синові Давида!».
Свято також ще називається неділею Ваїй (гілок), Квітною, або Вербною, неділею, тому що в цей день віруючі освячують віття верби (яка заміняє в нас пальмові вітки). Тримаючи в руках перше весняне гілля, ми славимо Спасителя як Переможця смерті; бо Він воскрешав померлих (Лазаря та інших) і цього дня входив в Єрусалим для того, щоб померти за наші гріхи і воскреснути, і тим спасти нас від вічної смерті. Віття означає знак перемоги Христа над смертю і нагадує нам про майбутнє воскресіння із мертвих.

Вербна неділя

Кафедральний собор