14 Січ
14 січня 2019

Архієрейське богослужіння у день свята Обрізання Господнього

Архієрейське богослужіння у день свята Обрізання Господнього

14 січня 2019 року, у день свята Обрізання Господнього, день пам’яті святителя Василія Великого та Новоліття, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію святителя Василія Великого в кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: прот. Юрій Пилипець, ключар собору прот. Микола Удуд та інші.
Також за Літургією співслужив владиці Матфею протодиякон Віктор Матриненко, колишній клірик УПЦ (МП), що служив у Свято-Успенському чоловічому монастирі с. Низкиничі. Після Об’єднавчого собору протодиякон Віктор, за власним бажанням перейшов у клір Православної Церкви України.
За чітку позицію, єпархіальне управління Володимир-Волинської єпархії УПЦ МП заборонило його у священнослужінні без права причащатися Святих Христових Таїн.
Заборона є безпідставною, адже протодиякон не порушив ніяких канонів Церкви, а підкорився волі Його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію, який своїм рішенням утворив в Україні єдину канонічну Православну Церкву України і надав Томос.
За богослужінням була піднесена молитва про мир в Україні.
Після заамвонної молитви, єпископ Матфей виголосив проповідь в якій розповів про свято Обрізання Сина Божого та про життя і подвиг св. Василя Великого.
По завершенні проповіді архієрей привітав вірян з Новоліттям і приділив увагу протодиякону Віктору зазначивши, щоби духовенство Московського патріархату в Україні не боялись переходу в єдину канонічну Православну Церкву України, не зважали ні на які заборони чи анафеми, а брали добрий приклад зі свого собрата, який свїм прикладом проявив любов до свого народу і Богом дарованої Української Церкви.
В свою чергу протодиякон Віктор подякував архієрею за чудове прийняття і спільну святу молитву.
Богослужіння завершилося подячним молебнем.

Свято Обрізання Господнє

Свято Обрізання Господнє

Кафедральний собор

Переглянути