Архієрейське богослужіння у День свята Богоявлення
19 Січ
Архієрейське богослужіння у День свята Богоявлення

19-го січня 2019 року, в день Богоявлення, Хрещення Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Божественну Літургію Святителя Іоана Золотоустого у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Під час Літургії Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд, прот. Юрій Пилипець та інші.
За богослужінням була піднесена сугуба молитва про мир в Україні.
Після Літургії владика Матфей виголосив проповідь, звертаючись до вірян розповів про духовне значення події Богоявлення в житті кожного християнина і привітав усіх з великим святом.
По закінченні богослужіння на тереторії собору архієрей разом з духовенством звершив чин Великого освячення води і під спів тропаря свята Богоявлення окропив усіх присутніх Великою Агіасмою.

Коротка довідка про освячення води.
Традицію освячувати воду Свята Церква почала з перших років християнства. Остаточно чин освячення сформувався в VI-VII стт. завдяки трудам патріарха Єрусалимського Софронія. Православна Церква називає воду, освячену в день Хрещення Господнього, агіасмою – «великою святинею».

Богоявлення

кафедральний собор