Єпископ Матфей звершив   Всенічне бдіння напередодні свята Богоявлення
18 Січ
Єпископ Матфей звершив Всенічне бдіння напередодні свята Богоявлення

18 січня 2019 року, ввечері напередодні свята Богоявлення, Преосвященний Матфей, єпископ Володимир-Волинський і Турійський звершив Всенічне бдіння – Велике повечір’я і утреню у кафедральному соборі Різдва Христового м.Володимир-Волинський.
Його Преосвященству співслужили: благочинний собору замісник секретаря єпархії прот. Ігор Бігун, ключар собору прот. Микола Удуд, прот. Юрій Пилипець та інші.
На повечір’ї владика очолив літію – особливе моління за Церкву, під час якого благословив плоди землі – хліби, пшениця, вино та єлей. На Утрені після читання Євангелія про Хрещення Господа Ісуса Христа, єпископ Матфей помазав всіх присутніх у храмі освяченим єлеєм.
По завершенні богослужіння архієрей привітав віруючих з прийдешнім святом та наділив усіх своїм архіпастирським благословенням.

ІСТОРИЧНА ДОВІДКА
До 5 століття було прийнято згадувати народження і хрещення Сина Божого в один день – 6 січня, і називалося це свято Феофанією – Богоявленням, що засвідчувало втілення Христа у світ і явлення Трійці у водах Йорданських. Святкування Різдва Христового було перенесено на 25 грудня (за Юліанським календарем, або старим стилем) уже пізніше, в 5 столітті. Так було покладено початок новому церковному явищу – святкам, що закінчуються навечір’ям свята Водохреща.
Слово «навечір’я» означає переддень церковного торжества, а друга назва – святвечір (або сочельник) пов’язана з традицією приготування в цей день куті, тобто сочива.

Всенічне бдіння

Богоявлення