РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ  Преосвященного Матфея Єпископа Володимир-Волинського і Турійського пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії  Православної Церкви України
01 Січ
РІЗДВЯНЕ ПОСЛАННЯ Преосвященного Матфея Єпископа Володимир-Волинського і Турійського пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Володимир-Волинської єпархії Православної Церкви України

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ !

Уся земля нехай поклониться Тобі і співає Тоб

нехай же співає імені Твоєму Всевишній (Пс. 65,4)

У це велике свято Різдва Господа нашого Ісуса Христа, яке сьогодні ми переживаємо і святкуємо, церква Христова закликає нас християн усієї землі поклонитися Новонародженому Богомладенцю Христу, що прийшов у світ, аби пробудити наші серця, розум і душі та визволити всіх людей від рабства і неволі гріха. Святкуючи Різдво Христове, дуже часто ми ставимося до нього як до традиції, що супроводжується обрядами, колядками, веселощами, і цим змінюємо істинну суть свята. Тому   дуже важливо усвідомити: що саме приніс у світ Христос, для чого Він прийшов на землю, що змінилось у житті людей з Його приходом?

Прихід у світ Спасителя— це великий прояв Божої любові до людини. Навіть гріхопадіння не зупинило Божої любові до нас. Воплочення Сина Божого – це відвічний божественний задум про спасіння:  «Бог бо так полюбив світ, що Сина Свого Єдинородного дав, щоб кожен, хто вірує в Нього, не загинув, а жив життям вічним» (Йо. 3, 16)

Від гріхопадіння до народження Сина Божого люди жили в очікуванні виконання Обітниці Божої-приходу на землю Месії. За цей час люди занепадали духовно, багато взагалі відвернулось від Бога, та завдяки святим пророкам, через яких Спаситель провіщав свою волю і давав настанови, людство дочекалося приходу у світ Младенця Христа.

Господь, бачачи, що люди гинуть у гріхах, і бажаючи спасти їх, прихиляє Небеса і сходить на землю, воплотившись від Духа Святого і Марії Діви. Сам приймає єство людське, оновлює його і повертає людям утрачене богосинівство і спілкування з Богом.

Про народження Христа ангел Господній звіщає найперше пастухам: «Сьогодні народився вам у місті Давидовім Спаситель, Він же Христос Господь» (Лк. 2, 11). Мудреці, побачивши зірку, поспішили теж поклонитись Царю- Месії Христу. Прийшовши на це місце, що ж вони побачили? Побачили немовля, яке лежало не в царських палацах, а в печері, не в царських шатах, а в яслах. Проте  їх це не стривожило, не засмутило, що, можливо, не те дитя знайшли, бо знали, що народився Цар. Тому зі смиренням приносять дарунки: золото-як Царю, ладан- як Богу і смирну- як Людині.

Отці церкви оспівували Різдвяну ніч як день радості та миру: «Сьогодні Багатий збіднів для нашого спасіння... Сьогодні ми сподобились дару, про який не просили... Сьогодні відчинилися небесні брами для наших молитов… Сьогодні Божество вдягнулося в людину, щоб людина прикрасилася Божеством».

У це світле і радісне свято Різдва Христового ми з вами теж повинні радіти Новонародженому Дитяткові й поспішати до Нього, як поспішали мудреці, поклонитись і подякувати за Його Благодіяння, принести свої дарунки- наші добрі справи, свою любов, якою наділена кожна людина.

Важливо зустріти Свято з чистою совістю. Якщо маєте образу чи самі когось образили, обов’язково примиріться, бо образа, як і інші гріхи, діє в людині, наче отрута, що не дає відчути радості.

Цього року Різдво Христове православні українці святкують з особливою радістю, тому що Бог благословив і дарував нам те, чого наші предки і ми чекали сотні років- визнану Вселенським Православ’ям  Незалежну Автокефальну Церкву, яка була утворена 15 грудня 2018 року на Об’єднавчому  соборі у Національному заповіднику «Софія Київська». Завдячуючи рішучості Його Всесвятості Вселенському Патріарху Варфоломію, Президенту України Петру Порошенкові, Святійшому Патріарху Філарету та всьому єпископату, ми маємо Православну Церкву України.

Дорогі отці, брати і сестри, сердечно вітаю вас з Різдвом Христовим, Новим роком і прийдешнім Святим Богоявленням. Зичу усім кріпості духовної і тілесної, радості і достатку. Хай у кожне християнське серце Младенець Христос принесе Віру, Надію і Любов, щоб у нашій Україні та всьому світі запанував мир.

Вітаю військових 14 окремої механізованої бригади, які на Сході нашої держави охороняють кордони України. Ми молимось за вас і дякуємо за вашу жертовність.

Вітаю з Різдвом Христовим  голову Волинської державної адміністрації Олександра Савченка, голову Волинської обласної ради Ігоря Палицю, Володимир-Волинського міського голову Петра Саганюка, голів районних державних адміністрацій, міських, селищних, сільських рад, голів окремих територіальних громад . Бажаю мудрості у керуванні та невтомної праці задля процвітання України та її народу.

Дай, Боже, усім вам в радості провести Різдвяні свята, славлячи Новонародженого Христа.

ХРИСТОС РОЖДАЄТЬСЯ !

СЛАВІМО ЙОГО !