У Володимир-Волинській єпархії духовенство взяло участь у заходах присвячених 85-м роковинам жертв Голодомору в Україні 1932-33 років
24 Лис

Оновлюється.

24 листопада 2018 року, керуючий Володимир-Волинською єпархією Преосвященний єпископ Матфей взяв участь у заходах присвячених 85-м роковинам жертв Голодомору в Україні 1932-33 років ,які відбулись у м. Володимирі-Волинському.
  У парку «Слов’янський», біля символічної могили борцям за волю України, архієрей звершив панахиду.
  Його Преосвященству співслужив ключар кафедрального собору прот. Миколай Удуд.
  Під час богослужіння молились: посадовці міської та районної влади, небайдужі жителі міста та району.
  По завершенні панахиди владика Матфей звернувся до присутніх з проповіддю в якій нагадав, що саме безбожна комуністична влада заморила голодом мільйони українців,закликав пам’ятати свою історію та молитовно вшановувати пам'ять тих жертв невинно убієнних голодом замучених у ті страшні роки.
  О 16-ій годині усі присутні долучилися до Всеукраїнської хвилини мовчання та запалили лампади пам‘яті.
    З благословення очільника єпархії владики Матфея у всіх районах Володимир-Волинської єпархії священослужителі взяли участь у пам’ятних заходах.
  Зокрема: у 14-й окремій механізованій бригаді, що у Володимир-Волинському, штатний капелан, замісник секретаря єпархіального управління прт. Ігор Бігун звершив панахиду і запалили свічки за всіма невинними жертвами, яких закатував голодом сталінський російський режим.
У селищі Іваничі біля пам’ятника Тараса Шевченка зібралися представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, працівники установ та організацій, громадськість, щоб вшанувати пам'ять жертв Голодомору.
Поминальну панахаду за загиблими відправив настоятель Свято-Покровського храму, замісник благочинного прот. Андрій Мельничук.
://cerkva-vv.info/news/518

Голодомор